Jak zrychlit metabolismus i po 35-ce? Díky těmto radám se vám to podaří

Po 35- když je náš metabolismus pomalejší, je to skutečnost, které se nevyhneme. Je to prokázáno i lékaři. Neznamená to však, že musíme zapomenout na pěknou postavu, krásné křivky a pěknou pokožku. Málokdo ví, že proces stárnutí začíná v endokrinním systému.

Narušený endokrinní systém

Toto vyvolává jednu otázku. Dá se něco udělat proto, abychom zajistili produktivní funkci žláz s vnitřní sekrecí a tím si prodloužit mládí? Odpověď zní, ano dá. Každý z nás může zlepšit endokrinní systém a dokonce si to nevyžaduje ani velké finanční výdaje nebo nějakou fyzickou námahu.

Čtěte také: Nikdy byste neměli ignorovat těchto 8 příznaků! Mohlo by to znamenat, že máte cukrovku a ani o tom nevíte!

Nezapomeňte, že v případě, že endokrinní systém bude fungovat jako hodinky, nebudete mít problémy ani s nadváhou. Jak tedy na správnou výživu?

štítná žláza

Tato žláza má silný vliv na celé tělo. Při porušení štítné žlázy člověk cítí únavu a apatii. V důsledku toho ztratí i chuť na milování s opačným pohlavím. Porucha štítné žlázy může také způsobit výskyt symptomů předčasného stárnutí v relativně krátkém časovém období.

Aby se předešlo těmto důsledkům, je nutné doplnit zásobu jódu v těle. Také, pro normální fungování štítné žlázy důležité vitamíny B, C a tyrosin – speciální aminokyselina, která se podílí na budování proteinu.

zlazy3 Hlavním zdrojem jódu jsou mořské plody, rajčata, ředkvičky a řepa. S vitamíny vám pomohou i ovesné vločky, chřest, fazole, brambory a pivní kvasnice.

pohlavní žlázy

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]
U žen jsou to tedy vaječníky a u mužů varlata. Nedostatek vitaminů může mít negativní dopad na fungování pohlavních žláz. Nepříjemná zpráva pro milovníky půstu: přísná dieta a potravinové omezení často vedou k zániku sexuální touhy.

Pro produktivní práci pohlavních žláz jsou potřebné vitamíny A, C, E a vitaminy skupiny B Nejlepšími zdroji vitamínu A jsou olej z tresčích jater, brambory, pečeně, zelí, rajčata.
zlazy4 Přidejte k tomu i zásoby vitamínu C, přičemž pomohou černý rybíz, citrony, pomeranče a kapusta.Vitamín E můžete získat z pšeničných klíčků, salátu a vaječných žloutků.

nadledvinky

Často také nazývané jako tzv. žlázy konfrontace nebo také tajné, které dodávají tělu příliv vitality a energie.

zlazy5 Hormony nadledvinek aktivně podporují metabolismus a mají i pozitivní vliv na sexuální život a výkon svalů. Pro správné fungování těchto žláz jsou potřebné potraviny s vysokým obsahem vitamínů A, C a E.

příštítná tělíska

Poruchy příštítných tělísek jsou doprovázeny příznaky jako je nekontrolovaný hněv a podrážděnost. Aby se zabránilo problémům s nervovým systémem, je nutné doplnit vitamin D.

zlazy6 Žloutek a rybí olej – to jsou ty nejlepší doplňky každodenní stravy pro ty, kteří trpí dysfunkcí příštítných tělísek.

slinivka

Provádí exokrinní a endokrinní funkce. Slinivka je hlavní zdroj enzymů a zajišťuje úspěšné štěpení bílkovin, tuků a sacharidů. Vzhledem k uvolnění inzulinu a glukagonu do krevního oběhu, slinivka je schopen regulovat metabolismus sacharidů.

zlazy7
Poruchy slinivky mohou vést ke vzniku onemocnění, jako je diabetes.Vynikajúcou prevencí pankreatických onemocnění budou potraviny s vysokým obsahem vitamínů B, cystinu a kyseliny glutamové.