Domů TIPY A TRIKY 10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte...

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Už jste někdy slyšeli o Hippokratovi a jeho tvrzení: „Chůze je nejlepším lékem pro člověka?“ Jdeme ještě dále a dovolujeme si prohlásit, že chůze v kombinaci s dobrým spánkem a zdravou stravou Vám může pomoci vyhnout se doktorovi úplně. Pouhých 15 až 30 minut chůze denně může drasticky zlepšit nejen celkový vzhled člověka, ale i jeho zdraví!

Nebudeme tvrdit, že jsme nebyli překvapeni, když jsme zjistili, že dobrá stará chůze je jediná praxe, která může významně prospět celému tělu a mysli. Je zdarma, snadná a vyžaduje jen málo úsilí.

Vytvořili jsme tak pro Vás dnes seznam výhod, které s sebou chůze nese! Pevně věříme, že to bude pro Vás další důvod, proč si vyjít na procházku.

1. Pozitivní změna mozku

Studie ukazuje, že aerobní cvičení s nízkým dopadem, jako je chůze, zabraňují předčasné demenci, snižují riziko Alzheimerovy choroby a zlepšují celkové duševní zdraví. Nemluvě o snížení psychického stresu a udržení vyšší úrovně endorfinů.

2. Zlepšení zraku

I když se oči mohou zdát jako poslední věc, která má být spojena s nohama, chůze skutečně prospěje i jejich zdraví. Také může dokonce pomoci v boji proti glaukomu tím, že zmírňuje tlak v oku.

3. Prevence srdečních onemocnění

Kam dál?

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Další články