10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den! -
Menu

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Už jste někdy slyšeli o Hippokratovi a jeho tvrzení: „Chůze je nejlepším lékem pro člověka?“ Jdeme ještě dále a dovolujeme si prohlásit, že chůze v kombinaci s dobrým spánkem a zdravou stravou Vám může pomoci vyhnout se doktorovi úplně. Pouhých 15 až 30 minut chůze denně může drasticky zlepšit nejen celkový vzhled člověka, ale i jeho zdraví!

Nebudeme tvrdit, že jsme nebyli překvapeni, když jsme zjistili, že dobrá stará chůze je jediná praxe, která může významně prospět celému tělu a mysli. Je zdarma, snadná a vyžaduje jen málo úsilí.

Vytvořili jsme tak pro Vás dnes seznam výhod, které s sebou chůze nese! Pevně věříme, že to bude pro Vás další důvod, proč si vyjít na procházku.

1. Pozitivní změna mozku

Studie ukazuje, že aerobní cvičení s nízkým dopadem, jako je chůze, zabraňují předčasné demenci, snižují riziko Alzheimerovy choroby a zlepšují celkové duševní zdraví. Nemluvě o snížení psychického stresu a udržení vyšší úrovně endorfinů.

2. Zlepšení zraku

I když se oči mohou zdát jako poslední věc, která má být spojena s nohama, chůze skutečně prospěje i jejich zdraví. Také může dokonce pomoci v boji proti glaukomu tím, že zmírňuje tlak v oku.

3. Prevence srdečních onemocnění

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk

Máte kašel? Pak musíte vyzkoušet tento medový zábal. Druhý den po něm nebude ani památky

ZDRAVÍ
Kašel je velmi nepříjemný, jelikož vás často omezuje v běžném životě. Kvůli kašli nemůžete odpočívat, nemůžete spát, stejně jako se nemůžete…

Problém s vyprazdňováním? Komplikací je nejenom špatný posed, ale i nekvalitní strava

ZDRAVÍ
Vyprazdňování je jednou z běžných činností a tedy i potřeb každého člověka. Pokud funguje vše jak má, není problém se znepokojovat.…

Obáváte se rakoviny? Naučte se číst ze svého těla. Toto je 15 varovných signálů, že se s vaším tělem něco děje

ZDRAVÍ
Rakovina je tou nejobávanější nemocí, která jenom existuje. Důvodem je to, že je velmi zákeřná, může se objevit u kohokoliv,…

Unavuje Vás stravování po fastfoodech a vaření doma je pro Vás příliš zdlouhavé? Podívejte se na tyto triky do kuchyně! Vaření už nikdy nebude jednodušší!

TIPY A TRIKY
Všechno má své řešení a co se dá, je třeba vylepšit. Pokud jste se pro kuchyň nenarodili, nezoufejte. To ještě…

Máte hodně šperků a doplňků? Podívejte se na 17 praktických nápadů, jak si je elegantně uspořádat!

DOMÁCNOST
Doplňky byly vždy nepostradatelnou součástí dokonalého outfitu a skvělým způsobem, jak zlepšit svůj celkový vzhled. Dobře vybrané šperky budou vždy vyjadřovat…

5 rostlin, které Vám pomohou spát jako miminku. Alespoň jednu z nich byste měli mít ve své ložnici!

TIPY A TRIKY
Spánek je jednou z nejdůležitějších aktivit. Prostřednictvím spánku je naše tělo schopno si odpočinout a napravit veškeré škody, které utrpělo…

Měla jsem problém s odhalenými krčky zubů, velké bolesti a zubař mi poradil něco z přírodní lékárny. Moje dásně jsou konečně zdravé a s bolestmi mám klid!

TIPY A TRIKY
Parodentóza je problém, který je tichým postrachem nás všech, i když si to mnozí neuvědomujeme. Z důvodu, že je tato…

Takto jednoduše si zvolíte to správné oblečení podle tvaru Vašeho těla!

KRÁSA A MÓDA
Jdete kolem výkladní skříně a najednou se to stane. Nádherné šaty, které Vás okouzlí. Je to láska na první pohled.…

Dlouhá léta mě trápilo zašedlé spodní prádlo, pak mi ale poradila kamarádka tento zázračný trik! Má podprsenka je opět zářivě bílá!

TIPY A TRIKY
Spodní prádlo má na muže přímo magické účinky. Můžete si vzít sebehezčí kabelku k outfitu, ale pokud na sobě máte…

Takto často byste měli vyměňovat ložní prádlo! To, co jsem se dozvěděla, mě pořádně šokovalo a měli byste o tom vědět také!

TIPY A TRIKY
I Vy milujete ten pocit, když usínáte v naprosto čistých a vyžehlených peřinách? To je ten nejlepší spánek! Uvažovali jste…