13 typických problémů v manželství a moudré rady od dlouholetých párů, jak je překonat. Všichni bychom jim měli věnovat pozornost!

Krize se dějí v životě všech párů. Mohou být velké, nebo malé. Některé páry se rozvedou 2-3 roky poté, co se ožení, zatímco jiné žijí šťastně spolu po mnoho let. A není to jen otázka štěstí – existuje jednoduchá koncepce, kterou všechny šťastné páry chápou: společně se můžete vyrovnat s jakýmikoli problémy!

Dnes jsme pro Vás sestavili seznam běžných problémů, se kterými se mohou setkat i ty nejšťastnější páry. A jak se ukázalo, mohou být snadno vyřešeny!

1. Extra váha

Čtěte také: Toto vás šokuje: Co se na terase stalo a čeho byl otec s dcerami svědky?

Většina novomanželů po svatbě nabírá na váze. Vědci z univerzity v Glasgowu se věnovali výzkumu a dospěli k závěru, že novomanželé v prvním roce svého manželského života přiberou až 3 kg. Obecně platí, že manželé váží o více než 8 kg než ti, kteří jsou svobodní. Velmi často zvyšování tělesné hmotnosti souvisí se stavem psychického komfortu, protože partneři se na sebe spoléhají, a proto se trochu uvolní.

Co dělat?

Snažit se zhubnout dohromady je jednodušší, než by se mohlo zdát, protože vždycky bude vedle vás člověk, který bude sdílet Váš boj i zdravější životní styl. Nicméně odborníci na výživu varují, že muži ztrácejí váhu rychleji, což může působit jako určité zklamání u žen. Nejlepší způsob, jak se vrátit do kondice, je jezdit na kole, běhat a chodit večer na dlouhé procházky.

2. Narození dětí vede k finanční krizi.

Narození dětí může vést k finančním problémům u mladých párů. Průzkumy provedené společností NerdWallet ukázaly, že rodiče téměř vždy nejsou připraveni mít děti a nezávisí to na jejich finanční situaci. Jak rodiny středních, tak nízkopříjmových rodin čelí nedostatku peněz.

Co dělat?

Začněte šetřit peníze dlouho před narozením svého prvního dítěte a zbavte se zbytečných výdajů. Například, bude levnější koupit kočárek z druhé ruky, postýlku i oděv; zatímco dětská chodítka, dětský nosič a přemíru hraček není nutné vůbec kupovat.

3. Konflikty s tchýní

Vztah mezi „manželkou a tchýní“ nebo „zetěm a tchánem“ je ústředním tématem v anekdotách a sitcomech. Psychologové tvrdí, že takové vztahy mohou být poměrně dramatické a mohou dokonce poškodit zdravotní stav obou stran.

Napětí je obzvláště silné ve vztahu mezi manželkou a tchýní. Výzkum uskutečněný v roce 1954 ukázal, že dvě třetiny tchyní nebyly s manželkou svého syna spokojeny, zatímco dcery měly negativní postoj vůči matkám svých manželů. Japonští vědci zjistili, že ženy, které žijí se svými matky, mají vyšší pravděpodobnost onemocnění ischemickou srdeční chorobou.

Co dělat?

Nejlepší způsob, jak se vyhnout konfliktům s tchýní, je žít samostatně. Možná, že poprvé žijete samostatně, může to být finančně náročnější, ale stojí za to. Pokud však nemáte příležitost žít samostatně, raději využijte své diplomatické dovednosti a vysvětlete svému muži, jak Vás rozrušuje komunikace s jeho maminkou.

4. Utrácíte peníze jinak.

Podle statistik je jedním z prvních důvodů rozvodu konflikt nad penězi. Po svatbě se vaše osobní finance spojují a stávají se stresujícími pro mnohé – zvláště pokud jeden z manželů vydělává více než druhý. Bohužel, kvůli „imaginární“ velkorysosti, páry mají tendenci vyhnout se mluvení o financích.

Co dělat?

Finanční odborníci doporučují otevřeně diskutovat o finančních otázkách bez jakéhokoli studu. Musíte si stanovit priority: vaše rodina ušetří peníze ,nebo investuje? Plánujete opravit domácnost, nebo jet na dovolenou v příštím roce? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou určit finanční strategii vaší rodiny pro mnoho let dopředu.

5. Zneužíváte zvyky svého partnera.

Po několika měsících společného života vás mohou některé zvyky druhé polovičky začít otravovat. Psychologové jsou si jisti, že se to stává mnoha párům a neznamená to, že vaše láska skončila. Překvapivě, právě ty návyky, které vás ze začátku lákají na vašem partnerovi, vás mohou začít po nějakém čase otravovat. Láska ke sportu, vášeň ke čtení, popularita mezi přáteli – to vše je na seznamu nejvíce nepříjemných návyků.

Co dělat?

Přijměte je. Nezapomeňte, že jsou to právě zvyky vašeho partnera, které z něj dělají tak jedinečnou osobu. Koneckonců jste se zamilovala do této osoby částečně kvůli těmto návykům. Pokud se často dráždíte kvůli malým věcem, věnujte více pozornosti své práci a přátelům – může to vést k tomu, že Vám bude druhá polovička chybět.

6. Zapomínáte na důležitá data.

Opomenutí partnera může způsobit, že se cítíte smutná, neboť to může být vnímáno jak osobní urážka. Jak může váš milý zapomenout na svatební den, narozeniny vaší milé babičky, nebo den vašeho prvního polibku? Ukázalo se, že dokonce i dokonalí lidé zapomínají na důležité věci – může to být kvůli pracovnímu přetížení, nebo přirozené nepřítomnosti. Může to být také proto, že tyto data nejsou ve skutečnosti tak významná pro vašeho manžela, protože nejdůležitější věcí v jeho životě je váš vztah a ne znaménka v kalendáři.

Co dělat?

Připomeňte partnerovi důležité data a události v rodině. Pomůže vám to vyhnout se zklamání a váš partner se nebude cítit zahanbené kvůli své nzapomnětlivosti.

7. Nudíte se.

První rok manželství nevypadá vždycky jako magické líbánky. Dříve nebo později, navzdory očekávání, počet květin, romantické večery a koketní konverzace začínají klesat, takže partneři zapadají do nudné rutiny. Toto zklamání lze vysvětlit zvýšenými očekáváními obou partnerů i nedostatkem životních zkušeností. Přesto se většině párů podaří vyrovnat se s takovými změnami ve svém vztahu.

Co dělat?

Priority ženatých lidí se liší od těch, kteří se nově zamilují – nyní máte společnou domácnost, hypotéku a možná i děti. Kvůli všem těmto skutečnostem je třeba, aby manželé předem diskutovali o tom, že budou chodit na romantické schůzky, apod. Psychologové tvrdí, že na tom není nic neobvyklého – rodinný život má za cíl dodržet určitý harmonogram a rozdělovat povinnosti.

8. Jste spolu 24/7 a je to už nepříjemné.

Existuje názor, že manželé by měli trávit celý svůj volný čas společně, protože posilují vztah a přispívají k formování společných zájmů. Některé páry se však po několika letech potýkají s podrážděním.

Co dělat?

Oba partneři by měli mít své vlastní záliby, které nejsou pro ostatní zajímavé (samozřejmě, zájmy a zájmy by neměly být destruktivní). Není nic špatného, ​​pokud strávíte víkend odděleně – přispívá to jen k posílení vašeho vztahu.

9. Špatní přátelé

Nejen novomanželé získávají nové příbuzné, ale i přátelé. Velmi často se v nové rodině nepřijímají přátelé obou partnerů. V novém manželství se může zdát, že přátelé v rodině zaujímají příliš mnoho prostoru a že mají špatný vliv na každého z partnerů.

Co dělat?

Nechte svou druhou polovičku mít svého nejlepšího přítele, kterým nejste vy. Může být obtížné tuto myšlenku přijmout, ale pro vašeho partnera může být opravdu zajímavé komunikovat s ostatními lidmi. Geoffrey Greif, profesor na univerzitě v Marylandu, si je jistý, že přátelé jsou důležití pro zachování dobrých vztahů uvnitř rodiny. To zahrnuje nejen běžné přátele, ale také dětské kamarády vašeho partnera, se kterými se již mnoho let neviděl.

10. Máte různé režimy spánku.

V sedmdesátých letech se vědci dozvěděli o cirkadiánních rytmech a zjistili, že jsou tzv. Larkové, kteří se probouzí brzy ráno, aktivní a plní energie. Na druhé straně existují sovy, spíše večerní tvorové. Co když se zástupci těchto dvou skupin rozhodnou vytvořit rodinu? Toto sdružení může způsobit určité nepříjemnosti, a dokonce může být špatné pro jejich zdraví.

Co dělat?

Různé biologické rytmy narušují šťastné manželství pouze v případě, pokud se partnerům nepodaří najít kompromis. Například, zatímco váš manžel spí, můžete dělat mnoho úkolů, které budou prospěšné pro rodinu a váš vztah.

11. Povinnosti domácností jsou nerovnoměrně rozloženy.

Navzdory existenci 21. století existují stereotypy rozdělení práce podle pohlaví stále v mnoha rodinách – žena musí udržovat domácí pohodu (i když pracuje celý den), zatímco muž musí přinést penízky domů. Takové stereotypy však mohou vést k urážkám a konfrontacím.

Co dělat?

Diskutujte o otázkách rozdělení domácích prací před svatbou. A samozřejmě se snažte co nejlépe využít epochy vědeckého a technického pokroku, v němž žijete – myčky nádobí, multi-sporáky a pekárny na chleba, jež mohou pomoci vyřešit mnoho otázek ve vaší domácnosti.

Navíc, pokud začnete používat službu automatických plateb pro domácnosti, debaty o tom, kdo bude platit poplatek za elektřinu, nebude ani vznikat.

K radosti dnešním novomanželům již staré stereotypy začaly mizet a již i ženy pracují ve velkých korporacích, zatímco muži si často berou otcovskou dovolenou, aby zůstali doma se svými dětmi.

12. Začínáte se hádat kvůli drobnostem.

Psychologové tvrdí, že krize se dějí v každém manželství – stávají se, když nespokojenost partnerů dosáhne určitého vrcholu. Existují však i výhody v krizi, které vám dávají možnost obnovit vztah a posunout ho na novou úroveň. Vyklubal se z vašeho partnera konfliktní neurvalec, který se stal zuřivým člověkem a začal se hádat kvůli drobnostem, díky čemuž se váš domov změnil na bojiště? Je mi líto, že vás informuji, ale je pravděpodobné, že ani vaše chování není zdaleka dokonalé.

Co dělat?

Nepokoušejte se změnit vašeho partnera; takové pokusy vedou jen k nárůstu rozhořčení. Místo toho se naučte poslouchat jejich názor. Bohužel lidé blízcí sobě navzájem si mohou více ublížit, protože znají svá zranitelná místa. To je důvod, proč trpělivost a respekt k pocitům vašeho partnera jsou to, co vaše manželství dostane z krize.

13. Partner se dívá na další dívky.

Váš partner začal projevovat zájem o někoho jiného? Měl by to být důvod pro bláznivý skandál, nebo takové situace přecházíte bez povšimnutí? Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď.

Někteří lidé tvrdí, že necítí nic, když jejich partner pokukuje po ostatních, zatímco jiní lidé jsou si jisti, že je to známka nadcházející krize ve vztahu. Mnoho mužů má však jiný názor – v jejich pokukování nevidí nic špatného a tvrdí, že tyto pohledy nemají nic společného s přáním podvádět své ženy.

Co dělat?

Nezastavujte se a informujte svého partnera o vaší nespokojenosti. Možná opravdu nemyslel na nic špatného a důvod spočívá pouze ve vaší vlastní pochybnosti.

Souhlasíte s naším seznamem? Je něco, co byste chtěli přidat? Informujte nás o tom v komentářích níže!