8 skutečných výhod chůze, u kterých by nikdo nečekal, že jsou pravdivé! -
Menu

8 skutečných výhod chůze, u kterých by nikdo nečekal, že jsou pravdivé!

Vědci na univerzitě v západním Ontariu poté, co provedli studii o délce 30 let, dospěli k závěru, že vitamín D je úzce spojen s křehkými kostmi, zlomeninami a obtížemi při chůzi. Jedním z účinných způsobů, jak dostat dostatek vitamínu D je chůze o 15-30 minutách denně. za slunečného dne. Tímto způsobem si vytvoříte silný štít proti rakovině, roztroušené skleróze a cukrovce – nezapomeňte na opalovací krémy!

5. Chůze zvyšuje kreativitu.

Studie, kterou provedli badatelé ze Stanfordské univerzity, zjistila, že kreativita člověka stoupá během chůze a krátce po skončení. Životní prostředí nehraje roli samo o sobě, protože chůze uvnitř i venku posiluje kreativitu. Mnoho lidí říká, že přicházejí se svými nejlepšími nápady při chůzi. Dokonce i Mark Zuckerberg, a dříve i Steve Jobs, má ve zvyku se stýkat se svými spolupracovníky při procházce.

6. Chůze posiluje imunitní systém.

Výzkumníci z Appalachian State University v Severní Karolíně zjistili, že mírně se rozvíjející 30-45 minutová chůze na denní bázi je nejlepší způsob, jak ochránit Vaše tělo před běžným nachlazením. Úrovně posilovačů imunity byly udržovány vysoké po několik hodin po ukončení cvičení. Tento účinek se projevuje ochranou lidského zdraví v průběhu času a opakováním.

7. Chůze může omezit chuť k cukru.

Studie, kterou provedla univerzita v Exeteru a publikovala v časopise Appetite, ukázala, že krátké procházky mohou omezit Vaši chuť na čokoládu, a dokonce snížit množství sladkostí, které konzumujete během stresových situací. Ve skutečnosti studie ukázala, že bez ohledu na typ cvičení může fyzická aktivita pomoci zvládnout chuť na sladké a zajímavé je, že stres hraje roli při konzumaci většího množství čokolády a jiných sladkostí.

8. Chůze zpomaluje proces stárnutí.

Závěry z nejdéle probíhající klinické studie o vztahu mezi chůzí a stárnutím ukázaly, že chůze je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyhnout ztrátě pohybu, která je často následována stárnutím. Také výzkumníci na McMaster University v Ontariu zjistili, že cvičení nejen udržuje kůži flexibilnější, ale také pozastavuje proces stárnutí. Typy cvičení, které se ukázaly jako nejvýhodnější, byly chůze a Tai-Chi, protože oba druhy cvičení pomáhají vyhnout se demenci.

Chůze je zdravým a nádherným koníčkem, který může posílit Vaše zdraví a mysl cestami, které si nikdy ani neuvědomujete. Nemůžete očekávat, že zázraky se stanou během jediného dne, ale měli byste si být jisti, že se přínos chůze objeví později ve Vašem životě. Dejte nám vědět v sekci komentáře, jestli každodenní vycházky učinily Váš život lepším.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
ZDRAVÍ

Co je nový hit v detoxikaci a také v hubnutí?…

Kdo chce zhubnout, ten dnes hledá různé možnosti a různé cesty, jak na to. Existuje celá řada různě náročných postupů,…
ZDRAVÍ

V tomto konkrétním bodě lidského těla mohou mít původ stovky…

Lidské tělo je komplikované jak s ohledem na svou stavbu nebo s ohledem na vnitřní orgány, tak je komplikované také s ohledem na…
ZDRAVÍ

Máte problémy se zuby a časným výskytem zubního kazu? Těchto…

Lidské tělo je na jednu stranu dokonale fungující stroj. Na stranu druhou jsou oblasti, kde je nutné myslet na důkladnou…
ZDRAVÍ

Zhoršuje se vám zrak a nechcete ani operaci, ani brýle?…

Zrak je jedním z důležitých smyslů pro lidské tělo. Bohužel nemusí být vždy dokonalý a není výjimkou, že se u lidí…
ZDRAVÍ

Budete šokováni tím, co se stane s vaším tělem, když…

Lidský jídelníček by měl být co možná nejpestřejší. Jedině tak budete mít tělo dostatek všech důležitých látek, a také díky…