8 skutečných výhod chůze, u kterých by nikdo nečekal, že jsou pravdivé! -
Menu

8 skutečných výhod chůze, u kterých by nikdo nečekal, že jsou pravdivé!

Vědci na univerzitě v západním Ontariu poté, co provedli studii o délce 30 let, dospěli k závěru, že vitamín D je úzce spojen s křehkými kostmi, zlomeninami a obtížemi při chůzi. Jedním z účinných způsobů, jak dostat dostatek vitamínu D je chůze o 15-30 minutách denně. za slunečného dne. Tímto způsobem si vytvoříte silný štít proti rakovině, roztroušené skleróze a cukrovce – nezapomeňte na opalovací krémy!

5. Chůze zvyšuje kreativitu.

Studie, kterou provedli badatelé ze Stanfordské univerzity, zjistila, že kreativita člověka stoupá během chůze a krátce po skončení. Životní prostředí nehraje roli samo o sobě, protože chůze uvnitř i venku posiluje kreativitu. Mnoho lidí říká, že přicházejí se svými nejlepšími nápady při chůzi. Dokonce i Mark Zuckerberg, a dříve i Steve Jobs, má ve zvyku se stýkat se svými spolupracovníky při procházce.

6. Chůze posiluje imunitní systém.

Výzkumníci z Appalachian State University v Severní Karolíně zjistili, že mírně se rozvíjející 30-45 minutová chůze na denní bázi je nejlepší způsob, jak ochránit Vaše tělo před běžným nachlazením. Úrovně posilovačů imunity byly udržovány vysoké po několik hodin po ukončení cvičení. Tento účinek se projevuje ochranou lidského zdraví v průběhu času a opakováním.

7. Chůze může omezit chuť k cukru.

Studie, kterou provedla univerzita v Exeteru a publikovala v časopise Appetite, ukázala, že krátké procházky mohou omezit Vaši chuť na čokoládu, a dokonce snížit množství sladkostí, které konzumujete během stresových situací. Ve skutečnosti studie ukázala, že bez ohledu na typ cvičení může fyzická aktivita pomoci zvládnout chuť na sladké a zajímavé je, že stres hraje roli při konzumaci většího množství čokolády a jiných sladkostí.

8. Chůze zpomaluje proces stárnutí.

Závěry z nejdéle probíhající klinické studie o vztahu mezi chůzí a stárnutím ukázaly, že chůze je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyhnout ztrátě pohybu, která je často následována stárnutím. Také výzkumníci na McMaster University v Ontariu zjistili, že cvičení nejen udržuje kůži flexibilnější, ale také pozastavuje proces stárnutí. Typy cvičení, které se ukázaly jako nejvýhodnější, byly chůze a Tai-Chi, protože oba druhy cvičení pomáhají vyhnout se demenci.

Chůze je zdravým a nádherným koníčkem, který může posílit Vaše zdraví a mysl cestami, které si nikdy ani neuvědomujete. Nemůžete očekávat, že zázraky se stanou během jediného dne, ale měli byste si být jisti, že se přínos chůze objeví později ve Vašem životě. Dejte nám vědět v sekci komentáře, jestli každodenní vycházky učinily Váš život lepším.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto…

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…
ZDRAVÍ

Je vám 40 a více let a nepijete tento zázračný…

Je Vám 40 a více let? Začínají Vás pobolívat klouby? Jste častěji unavení a trápí Vás otoky na končetinách? Vaše…
ZDRAVÍ

Sezóna je tady! Jezte toto ovoce kdykoliv je to jenom…

Aktuálně vrcholí sezona jednoho druhu ovoce, který má u nás velkou tradici a který je u nás velmi populární. O…
ZDRAVÍ

Neuvěříte čeho dosáhnete, když na 30 minut ponoříte své nohy…

Na nohou se vyskytují přirozené energetické zóny. Pokud aktivujete některou z nich, můžete stimulovat určité orgány ve vašem těle. A tím…