Bolest zad zmizí za 5 minut díky této japonské metodě. Jediné, co potřebujete, je ručník! -
Menu

Bolest zad zmizí za 5 minut díky této japonské metodě. Jediné, co potřebujete, je ručník!

Bolesti zad jsou jednou z civilizačních nemocí dneška a patří mezi nejčastější důvody, kvůli kterým lidé vyhledávají lékaře. Některé statistiky uvádějí, že chronickými bolestni zad trpí až čtyřicet procent celosvětové populace. Příčin bolestí zad je mnoho, od ochablosti svalů vlivem nedostatku fyzické aktivity přes nesprávné zvedání těžkých věcí až po stres, špatné držení těla a sedavé zaměstnání. Můžeme říci, že bolesti zad jsou často jakousi daní za náš pohodlný moderní způsob života. Japonský lékař Toshiiki Fukutsudzi ale vynalezl metodu, která bolest zad během několika málo týdnů definitivně odstraní. Jediné, co potřebujete, je ručník.

Ručník a jednotlivé pohyby

Ke správnému provádění cviků je potřeba jedna pomůcka – ručník. Připravte si tedy středně velký ručník, který srolujte a svažte gumičkou nebo nějakým provázkem, aby se vám během cvičení nerozmotal.

Začněte tím, že se pomalu posaďte na rovném a tvrdším povrchu, například na podlaze s podložkou na cvičení, a položte si srolovaný ručník na zem za sebe. Následně si pomalu lehněte na záda tak, abyste měli ručník pod zády přesně pod vaším pupkem. Správnému umístění věnujte velkou pozornost, neboť je pro efektivitu cvičení velmi důležité.  

Když je ručník ve správné poloze, roztáhněte nohy na šířku vašich ramen, ale palce na nohou by se měly neustále dotýkat. Dalším pohybem je vzpažení rukou za hlavu. Ruce obraťte dlaněmi dolů a nechte je v pozici, kdy se jejich malíčky zlehka dotýkají. Toto je základní poloha, ve které se snažte pět minut nehybně vydržet. Pokud je to pro vás příliš dlouho, můžete začít se dvěma či třemi minutami, důležité je cvik provádět správně. Po uplynutí této doby se pomalu přetočte na bok a můžete vstát.

Jak metoda funguje?

Pokud cvičení provádíte správně, měli byste cítit, jak se vaše kostra pomalu napřimuje. Spolu s tím se břicho postupně vtahuje dovnitř, a vnitřní orgány tak mohou zaujmout svou přirozenou polohu. Kromě odstranění bolesti zad vám tento cvik pomůže i ke štíhlejšímu pasu.

Tisk
Nezařazené

Vzali okenní rámy, které byly na vyhození, pár trámů dřeva…

Kéž bych mohl žít někde daleko od lidí. Na místě, kde lišky dávají dobrou noc a kde stále vládne příroda…
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…