Byla přesvědčena, že mačká pupínek… O několik hodin později ji museli lékaři zachránit život. Pozor na to, co na obličeji vymačkáváte

Trpíte pupínky na tváří a neustále je mažete a mažete? Krémy a masti nepomáhají, a tak se raději uchylujete k praktickému vymačkávání? Dejte si pozor, abyste špatně neskončili. Jedna mladá žena byla přesvědčena, že si mačká obyčejný pupínek, který bránil její kráse na tváři. O několik hodin později jí museli lékaři zachraňovat život. Pozor tedy na to, co mačkáte.

Vymačkávání pupínků je risk

Pupínky, které se zničehonic nečekaně objeví na tváři málokoho potěší. Většina lidí těžko odolá a pupínek se hned snaží vytlačit. Pokud mezi tyto lidi patříte i vy, měli byste si dát pozor. Takové bezmyšlenkovité vymačkávání se totiž může pekelně vymstít. Abyste se pak náhodou neocitli pod lékařskou kudlou stejně jako tato mladá žena.

Samotné vymačkávání je mnohdy velmi bolestivým procesem, po kterém mohou navíc zůstat trvalé následky, např. nepříjemné jizvy na tváři. V tomto případě šlo o velmi špatný nápad, neboť z obyčejného pupínku se vyklubal velký problém.

Čtěte také: Dnes Vám přinášíme tradiční recept na oplatky s karamelem! Vskutku jednoduchý sladký doplněk, který jednoznačně patří na vánoční stůl!

Do hodiny trpěla šílenou bolestí

Mladá a velmi krásná žena jménem Katie se jednoho rána probudila a při pohledu do zrcadla zjistila, že se ji na čele u levého obočí objevil nepříjemný a bolestivý pupínek. Ihned se rozhodla, že se pupínku zbaví a dala se do klasického vymačkávání. Netrvalo to ani hodinu, co se pupínek začal zvětšovat stejně jako nesnesitelná bolest. Katie zpanikařila a rozhodla se vyrazit do nemocnice pro pomoc. Dozvěděla se velmi šokující diagnózu.

Šokující zjištění v nemocnici

Nejednalo se o obyčejný pupínek, nýbrž o příznak celulitidy, která se projevuje pomerančovou kůží. Jde o bakteriální onemocnění, které může vést k vážným zdravotním komplikacím, meningitidě a sepsi. Příčinou onemocnění je bakteriální infekce, obvykle stafylokoky. Může se ovšem stát, že se celulitida vyskytne bez poškození kůže, většinou u lidí s ekzémy, psoriázou nebo kožní mykózou.

Kolem infikované oblasti se objeví otok, puchýře a zarudnutí. Šíří-li se zánět dále, objeví se později horečka, pocení, bolesti hlavy, nevolnost a někdy i křeče po celém těle. Katie strávila v nemocnici 4 dny, než ji propustili s antibiotickou léčbou domů.