David Hampl
16 ledna, 2022
, ,

V létě roku 2016 se malý chlapec začal cítit špatně. Rodiče ho okamžitě vzali k lékaři. Ten mu řekl, že je jen nachlazený a poslali ho domů s tím, že to má ze sebe vypotit. Jeho stav se ovšem nelepšil. Právě naopak. Podstoupil mnoho testů, na jejichž konci dostal tu nejhorší diagnózu na světě: měl rakovinu. Tato diagnóza všechny zdrtila, ale šance na léčbu byly velmi dobré. Alespoň tak to vypadalo na začátku.

https://www.tudasfaja.com/

Dobré zprávy střídaly špatné

Ihned začal s léčbou a v roce 2017 to vypadalo dobře. Rakovinu porazil a začal znovu chodit do školy. Vše se nějakou dobu zdálo naprosto v pořádku. Bohužel se rakovina nedlouho poté vrátila. Zahájil novou léčbu a jeho šance na přežití byla podle lékařů asi 70 procent. Jeho šance byly velmi dobré, a proto rodina čekala jen dobré zprávy. Navíc ve stejné době byla jeho maminka těhotná a čekala malou holčičku.

https://www.tudasfaja.com/

V červenci se vrátil domů, ale v srpnu se vrátil do nemocnice a rakovina byla vážnější než kdy dřív. Rozšířila se mu po celém těle. Chlapec chtěl ale zůstat naživu, aby mohl ještě přivítat na světě svou sestřičku. K tomu chyběly 3 měsíce. Chlapec to ovšem vydržel a zůstal skutečně naživu dostatečně dlouho, aby se mohl setkat se svou malou sestrou. Měl ovšem možnost se s ní setkat jen krátce.

https://www.tudasfaja.com/

Seznámení se sestrou bylo dojemné i smutné

Jeho malá sestra se konečně narodila a slova chlapce dojala celý svět. Vzal sestru do náruče, objal ji a řekl: „Chci zůstat, ale musím se stát tvým andělem strážným!“ Nedlouho poté zemřel. Novorozená holčička bohužel nebude mít nikdy možnost se setkat se svým bratrem. Rodiče jí o něm budou jistě vyprávět, ale nikdy s ním nepromluví. Můžeme jen doufat, že na ni bude dohlížet jako její strážný anděl, jak jí slíbil. Je to neuvěřitelně smutné, ale odvaha a velké srdce malého chlapce je velkou inspirací pro každého, kdo se s jeho příběhem setkal.

https://www.tudasfaja.com/
Sdílejte článek