Rádi byste si doma na zahradě vypěstovali oázu klidu? Zde jsou tipy a triky, jak účinně bojovat proti plevelu! -
Menu

Rádi byste si doma na zahradě vypěstovali oázu klidu? Zde jsou tipy a triky, jak účinně bojovat proti plevelu!

Namočte několik listů novin a zakryjte s nimi plevel. Tato metoda je známá jako sušení, neboť zbavuje plevel jakéhokoli světla a vzduchu, což ho nakonec zabije.

Kukuřičná mouka

Kukuřičná mouka může být použita nejen k zabránění růstu plevele, ale také ke zničení rostoucích plevelů. Aplikujte kukuřičnou mouku tam, kde očekáváte, že plevel poroste, nebo na již existující plevele.

Bílý ocet

Postříkejte květiny, nebo střední část plevele bílým vinným octem, nebo jablečným octem. Opakované aplikace mohou být nutné, zejména pokud prší. Kyselina octová je ideální pro odstraňování plevelů, stačí opatrně minimalizovat nadměrnou aplikaci v oblasti zahradních rostlin a okolní půdy.

Vařící voda

Co jiného může být levnější a snadněji dostupná látka, která se zbaví plevelů než-li voda? Uvařte si kotlík vody a pečlivě jím zalijte veškerý plevel. Vaše zahrada pak nebude zaplavena chemikáliemi.

Domácí herbicid

Obrovské množství chemických látek nalezených ve většině herbicidů může být pro některé zahradníky znepokojující. Tak proč si neudělat vlastní domácí? Smíchejte ocet, stolní sůl a mýdlo ve stejném poměru v kbelíku. Výslednou směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem a aplikujte na plevel.

Mulčování

Dalším způsobem, jak potlačit plevel, je mulčování. Nejlepší způsob je zakrýt zahradu hezkou vrstvou mulčovací půdy. Ta bude nejen zakrývat, ale také účinně zabíjet veškerý plevel.

Vodka

Vodka je také velmi účinný herbicid – stačí přidat 30 ml vodky a několik kapek tekutého mýdla do 2 šálků vody. Výslednou směs aplikujte na plevel. Alkohol by měl růst plevele zastavit, nebo ho dokonce zabít, pokud je aplikován ve vyšší koncentraci.

Je důležité si uvědomit, že tato metoda funguje pouze tehdy, když je plevel na přímém slunečním světle!

Víte o dalších způsobech, jak odstranit plevel z Vaší zahrady, aniž byste poškodili květiny a rostliny kolem? Máte jiné triky? Sdílejte je s námi v komentářích níže!

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít doma vždy dokonale naklizeno? Dejte na rady nejzkušenějších.…

Udržet kuchyni v dokonalé čistotě, to je někdy až nadlidský úkol. Není se čemu divit, jelikož v kuchyni se chystají potraviny, jí…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…