Farmaceutický průmysl přikyvuje na informace, že chemoterapie, ozařování a další metody léčby rakoviny jsou protlačovány pro maximalizaci zisků -
Menu

Farmaceutický průmysl přikyvuje na informace, že chemoterapie, ozařování a další metody léčby rakoviny jsou protlačovány pro maximalizaci zisků

Jaká je nemoc, která je v dnešní době velkým, dokonce největším strašákem? Ano, jedná se o rakovinu, které se právem obává doslova každý. Není se čemu divit, jelikož může napadnout doslova kohokoliv a téměř jakékoliv místo v těle. Obavu z ní mají lidé také proto, že stále neexistuje nijak efektivní léčba. Dominuje chemoterapie a ozařování, kde však výsledky nejsou nijak velké. Nutno ale říci, že dnes se na povrch dostávají informace o tom, že důvody těchto léčebných metod nejsou spojovány se zdravím pacientů, ale spíše s velkými zisky pro farmaceutické společnosti.

Rizika onemocnění rakovinou enormně stoupají

Když se podíváme na současná čísla, je třeba říci, že rizika onemocnění rakovou skutečně enormně stoupají. A to se jeví jako opravdu velký problém, na který je na místě náležitě reagovat. Důvodem je hlavně fakt, že rakovina aktuálně patří i mezi civilizační choroby. Život, který žijeme, jasně nahrává tomu, že lidé onemocní touto zákeřnou nemocí. Pokud se podíváme na čísla, tak se od sedmdesátých let celkový počet zvýšil až o 300 procent. Není divu, že lékaři bijí na poplach.

Důvodem je také to, že se objevuje takzvaná opakovaná rakovina. Až 30 procent lidí, kteří touto nemocí onemocní, ji v minulosti již měli. A zde se do popředí dostávají otázky, nakolik efektivní a nakolik úspěšná je dnes léčba. Tady musíme říci, že farmaceutické společnosti začínají přiznávat, že jde hlavně o byznys, než o blaho nebo dokonce záchranu pacienta.

Co může rakovinu způsobovat? Toto jsou nejznámější příčiny

Uvedli jsme, že rakovina může být brána jako takzvaná civilizační choroba, což je rozhodně pravdou. Vliv na její výskyt má celkově životní styl každého z nás. Jedná se o prostředí, kde člověk žije, jedná se o jídlo a nápoje, které jsou konzumovány, stejně jako nelze zapomínat třeba i na stres. Opomíjet nesmíme také časté vystavování organismu těžkým kovům, rizikem jsou různé pesticidy, ale třeba i celí řada hormonů, které mohou být v jídlech. To vše podněcuje výskyt této nemoci.

Také se objevují studie, že na rakovinu má vliv i očkování a různé další možné medikace. A to včetně té, která by měla rakovinu léčit. Sice může dojít k eliminaci nemoci, ale po pár měsících a letech se může objevit znovu. A to je důvod položit si otázku, zda jde o skutečně léčebný postup, nebo jde jenom o byznys s neustálým přísunem pacientů. Často opakovaně.

Výskyty rakoviny lze připsat lékům, které ji mají léčit

Takové případy jsou diagnostikované po celém světě a výjimkou není ani česká republika. Když člověk onemocní rakovinou poprvé, je obvykle nasazena léčba ve forma chemoterapie a také ozařování. Samotná úspěšnost zde není příliš vysoká, ale jsou případy, kdy zabere. Ale tak, že dokáže prvotní rakovinu eliminovat. Jelikož se však jedná o léčbu chemickou, přináší s sebou určitá rizika. Ta jsou spojena s tím, že rakovinu sice vyléčí, ale dávka chemie způsobí, že se objeví rakovina nová. Tyto léky vlastně způsobí vznik nemoci. A ta je opět léčena stejně a opět se může objevit stejné kolečko problémů.

Zapomínat nelze také na to, že chemoterapie a ozařování nejsou jenom původci rakoviny. Zapomínat nelze na to, jak mohou člověku poškodit játra, jak může být zničen imunitní systém, a jak se mohou objevit další problémy, jako je třeba MDS nebo AML. Rázem se mluví o léku, který má tolik vedlejších účinků, že je na místě začít přemýšlet o tom, proč se používá a zda je opravdu tou nejlepší možnou volbou.

Léčba rakoviny jako výnosný byznys

Farmaceutické společnosti začínají potvrzovat to, co veřejnost již delší dobu tuší. Léčba rakoviny se stává velmi výnosným byznysem. A to hned z několika pohledů. Jelikož je její úspěšnost malá, tak se mohou postupy léčby i několikrát opakovat. A každá dávka je velmi drahá a každá přináší velké zisky. Dále si díky chemoterapii a také ozařování farmaceutické společnosti vytváří opětovné pacienty se stejnou nemocí, a u nich budou opět aplikovat stejnou léčbu. Vytváří neustálý přísun nových pacientů. A pokud by se rakovina podruhé neobjevila, jsou tu rizika dalších zdravotních problémů. A i ty se eliminují léky, které produkují farmaceutické společnosti, které na nich opět vydělávají nemalé peníze.

Jsou možné alternativy?

Nelze říci, že by se rakovina dokázala řešit jinak a úspěšněji. Je však možné říci, že existují metody a postupy, kde je určitá úspěšnost také je a kde jsou rizika budoucích problémů mnohem menší. Ty se ale lobby farmaceutických firem snaží brzdit a tutlat. Proč? Jelikož se jedná o ohrožení jejich výnosného byznysu, který jim aktuálně z této zákeřné nemoci plyne.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Je vaše tělo příliš kyselé? Může to ovlivnit mnoho procesů…

Jistě si ještě ze školy pamatujete, že se mnoho látek dělí na dvě skupiny. A to na kyseliny a zásady.…
ZDRAVÍ

Máte ve svém těle parazita? Toto je seznam 11 příznaků,…

Parazitické infekce jsou známé hlavně ze světa zvířat, kde není o parazity nijak velká nouze. To ale neznamená, že by…
ZDRAVÍ

Pozor na tyto pravidelné příznaky, které signalizují krevní sraženinu. V…

Krevní sraženiny jsou velkým zdravotním problémem. To proto, že jejich výskyt může doslova ohrožovat lidský život. To z toho důvodu, že…
ZDRAVÍ

Víte, že podle vaší stolice poznáte, jak jste zdraví? Zaměřte…

Mnoho lidí o své zdraví nijak výrazně nepečuje. Tím je myšleno jak to, že se lidé o své zdraví nijak…
ZDRAVÍ

Doktoři důrazně varují všechny rodiče. Pozor na to, aby vaše…

Děti rády sedí. To není nic výjimečného. Nutno ale říci, že velmi záleží na tom, jakou při sedu zaujmou pozici.…
ZDRAVÍ

Vyčistěte své tepny a podpořte své zdraví. Jak? Tímto přírodním…

Příroda je krásná, příroda je nevyzpytatelná, stejně jako musíme říci také to, že příroda je i velmi silná. A to…