Veronika Bečková
14 července, 2022
, ,

Nejen dietami nebo pravidelným cvičením můžete zhubnout. Pomoci může také obyčejná voda, které byste denně měli vypít alespoň dva litry. Dieta může být stresující nejen pro tělo, ale také pro mysl. Musíte denně myslet na to, co jíte, a naopak se stane, že nějaké kilogramy přiberete. Jak se dá zhubnout jednoduše a jen s pomocí vody?

Proč pomáhá zrovna voda?

Čistá voda je pro lidské tělo velmi důležitá. Nadváhu můžete mít nejen z toho, že se špatně stravujete, ale také je to dané tím, že pijete sladké limonády. V některých případech za kilogramy navíc může metabolická porucha. Bez vody bude odbourávání tuků složitější a celý proces se zpomalí. Proto se při každé dietě nebo změně životního stylu doporučuje pít velké množství vody.

Neznamená to ale, že budete pít několik týdnů pouze vodu. Tu navíc najdete také v některých druzích zeleniny. Pitný režim je potřeba dodržovat, stejně tak jako jíst zdravé potraviny, které do těla dostanou vitaminy a minerály. Zapomeňte ale na alkohol nebo sladké limonády. Tekutiny najdete také v mnoha polévkách, které vám doplní také energii. Jsou povolené také bylinné nebo zelené čaje, které jsou také plné antioxidantů.

S pitným režimem se budete cítit lépe

Zavedený pitný režim vám usnadní nejen hubnutí, ale budete se cítit mnohem lépe. Jestliže máte neustále hlad, možná je to právě tím, že nedostatečně pijete. Vodu mějte u sebe při každé příležitosti. K pití nezapomeňte přidat také plavání, saunování nebo otužování – všechno, co má něco společného s vodou, pomůže zrychlit metabolismus.

Tato vodní dieta ale není pro všechny. Jestliže trpíte na problémy s ledvinami, měli byste se poradit se svým lékařem, než se do něčeho podobného pustíte. Na prohlídku se objednejte také v případě, že máte srdeční onemocnění nebo vám neustále skáče krevní tlak. Jsou to kontraindikace, které mohou způsobit ještě další zdravotní potíže.

Zdroj: novochag.ru

Sdílejte článek