Lékaři varují: Máte nad 40 let a při bolesti saháte po ibuprofenu? Neměli byste to dělat. Zde jsou důvody! -
Menu

Lékaři varují: Máte nad 40 let a při bolesti saháte po ibuprofenu? Neměli byste to dělat. Zde jsou důvody!

Je smutným faktem uspěchané doby, že většina Američanů často sahá po ibuprofenu (tam se prodává pod obchodním názvem Advil), aby utišili bolesti hlavy, či páteře. I když se tyto pilulky zdají jako rychlý a snadný způsob zmírnění neklidných příznaků, jejich vedlejší účinky jsou více než znepokojující.

Mnozí si bez těchto růžových pilulek neumíme představit fungování. Ale pravda o jejich vedlejších účincích se nedostává do pozornosti veřejnosti. A je jich více, než dost, nevyjímaje vážné poškození srdce.

Před osmi lety Společnost pro kontrolu léčiv FDA varovala před dlouhodobým užíváním ibuprofenem. Poukázala na vážné riziko vzniku mozkové příhody, či srdečního infarktu. Loni se rozhodli přitvrdit a vydali další varování.

Po přezkoumání léčiva uvedli následující:

Ibuprofen výrazně zvyšuje riziko srdečního infarktu, dokonce i při krátkodobém užívání.

Čím déle se užívá, tím větší je riziko infarktu. Tato rizika jsou mnohem vyšší v případě již existujícího srdečního problému, proto byste po něm neměli vůbec sahat v případě, že už máte problémy se srdcem. Riziko je mnohem větší, pokud jste starší, než 40 let. Můžete si tím navodit mnohem rychleji problémy se srdečně-cévním systémem. FDA doslova vyvěsila červenou vlajku, když přijde řeč na tyto škodlivé pilulky. Největší problém však vidí v tom, že lidé užívají tyto pilulky, jako by byly zcela neškodné. Častokrát překračují denní stanovenou dávku a tím vážně ohrožují své zdraví. Proč je tomu tak? Možná z banálního důvodu. Myslí si, že když sáhnou po léku, který je volně prodejný, znamená to, že má nízké vedlejší účinky. Proto po nich sahají při jakémkoliv (i banálním) zdravotním problému.Ano, nechceme vás jen varovat před vedlejšími účinky tohoto škodlivého přípravku, ale zároveň vám chceme nabídnout zdravější a bezpečnější alternativu. Doporučujeme vám kurkumu. Patří do stejné skupiny, co zázvor, ai v našich podmínkách si pomalu, ale jistě, nachází své místo v kuchyni. A také patří k velmi užitečným koření. Kurkuma má přirozenou schopnost blokovat činnost zánětlivých enzymů a cytokinů a to bez vedlejších efektů. Dokáže zmírnit příznaky i rematickej artritidy. Na druhé straně léky jako Ibuprofen jen redukují zánět, ale vůbec neslouží k jeho prevenci. Kurkuma má potenciál snížit bolest, takže raději při bolesti hlavy sáhněte po koření, místo klasické, ale nebezpečné růžové tabletky.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Vzala vidličku a stužku, když uvidíte, co udělala během několika…

Balíte někomu dárek, chcete na něj umístit mašličku, ale potom zjistíte, že ji neumíte uvázat? A pokud se vám to…
ZE ŽIVOTA

Tomuto chlapci nedali oběd, protože neměl peníze – jeho spolužák…

Malý Cayden je skutečně chlapcem, na kterého mohou být rodiče právem pyšní. A to z důvodu, co udělal. Jeho spolužák ve…
ZE ŽIVOTA

Mladá žena se po nehodě probudí. Ještě ale neví, že…

Někdy se život změní doslova během jediné minuty. Důležité ale je dokázat každou životní tragédii překonat a přizpůsobit se tomu,…
ZDRAVÍ

Sledujte vaše rty, řeknou vám hodně o vašem zdraví. Zjistěte,…

Víte, že i vaše rty mohou hodně prozradit o vašem zdraví? Ať už jsou suché, popraskané, bolavé nebo oteklé –…
TIPY A TRIKY

Když mi sousedka ukázala, jak dokonale vyčistit troubu, věděla jsem,…

Pokud rádi pečete, víte dobře, o čem mluvíme. Čas od času je třeba troubu vyčistit a odstranit z ní veškerou nečistou…
ZDRAVÍ

Když vás začne bolet právě takto břicho, buďte na pozoru.…

Ne vždy bolesti břicha znamenají jenom to, že jste něco špatného snědli. Velmi často mohou ukazovat také na to, že…