Manželka po hádce odešla a nechala ho samotného s dětmi, toto ji po dvou dnech napsal -
Menu

Manželka po hádce odešla a nechala ho samotného s dětmi, toto ji po dvou dnech napsal

Mnohdy si muži neuvědomují, kolik toho musejí ženy dělat v domácnosti. I vytvořený seznam všech prací a povinností, které manželky plní, mnohdy nepřinese pochopení. Kdo nezažije, nepochopí. A přesně tímto heslem se rozhodla hrdinka našeho příběhu řídit. Pojďme se podívat na její velký čin a ještě na větší gesto, které udělal její manžel.

Všemu předcházela hádka a odchod

Otec a manžel se vrátil z práce. Měl vyčerpávající a únavný den, jeho jediným zájmem bylo mít chvíli klidu a sledovat fotbal bez handrkování se s dětmi a bez jakýchkoliv domácích prací. Bylo 8 večer, manželka byla též unavená, ve špatné náladě a měla ještě práci s dětmi i v domácnosti. Její muž, jak později přiznal v dopise, s ničím nepomohl, jen zvýšil hlasitost televize. „Nezabilo by tě, kdyby si mi trochu pomohl a dal děti dohromady.“ řekla mu žena a TV mu ztlumila. Po odpovědi „Strávil jsem celý den v práci a ty si můžeš hrát doma s panenkami.“ se samozřejmě strhla hádka. Ta se vystupňovala, žena v slzách utekla z domu a nechala manželi i s dětmi, ať si spolu poradí sami.

Jak muž zvládal manželčinu roli? Nepřekvapivě vůbec

Manžel dal dětem najíst, uložil je ke spánu a následující den, když se žena nevracela, si vzal volno, aby se o své ratolesti mohl starat. Tehdy konečně pochopil, jakou každodenní zátěž musí jeho manželka zvládat. Sám v dopise napsal, že měl střídavě záchvaty vzteku a pláče, pobíhal celý den a nenašel si čas ani na sprchu, ohříval mléko, oblékal děti, myl kuchyni a to celé pořád dokola. Nesedl si v klidu k jídlu a nevychutnal si ho. Ke konci dne byl mentálně a fyzicky vyčerpaný, chtěl spát alespoň 20 hodin v kuse, ale po třech hodinách spánku nejmladší dítě opět plakalo.

Poučení přišlo až s vlastní zkušeností

Kromě uvědomení si množství práce, přiznal své ženě i velkou psychickou zátěž, kterou v domácnosti prožívá: „Zkusil jsem žít v tvůj život 2 dny a 2 noci. A můžu ti říct, že jsem si hodně uvědomil. Zažil jsem tvou únavu. Uvědomil jsem si, že být matkou je neustálá oběť. Zjistil jsem, že je to rozsáhlejší než být ve firmě 10 hodin a dělat finanční rozhodnutí.“ A také chybějící společenské újmy: „Děsí mě, že ses musela vzdát své profese a ekonomické svobody, jen abys byla dětem k dispozici. Obětovala ses a nešla ven s přáteli, nešla si cvičit, nebo během noci nespala. Zjistil jsem, že být uzavřen v domě a starat se o děti znamená i pocit lítosti, protože ti utíká vše, co se děje venku. Uvědomil jsem si, že ses musela cítit zklamaně, když tě moje máma kritizovala za výchovu našich dětí. Nikdo neví lépe, což je vhodné pro děti než jejich máma. Uvědomil jsem si, že je na tebe vyvíjen velký společenský tlak. Nikdo si tě nevšímá, neocení a neohodnotil tě.“ Co na to říkáte? Je i jiný způsob, jak otevřít partnerovi oči, než mu nechat takovým drastickým způsobem prožít vlastní život? Nesjpíše ne. A napsal by vám váš manžel v této situaci něco podobného? Text tohoto dopisu byl sdílený přes facebook více než 110 000 krát a snad trošku pomůže k uvědomění, že tohle všechno není samozřejmostí.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Jak dopadla miss Eleonora Kondratyuková, která byla před lety obětí…

Krásné ženy jsou po celém světě. A pravidelně mohou soutěžit i o titul miss. Stejně na tom byla i tato…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
ZE ŽIVOTA

Stačí málo, a zjistíte, jaký máte osud. Jste zvědaví, co…

Jste takoví, že věříte na určitá „ svědectví“ nebo jste pesimisti a nevěříte vůbec ničemu? Každý něčemu věří, jen je…
ZE ŽIVOTA

Otec se synem udělali hrůzný čin. Zabili spící a zcela…

Myslivost nemá tradici jenom u nás, ale i jinde na světě. Třeba na Aljašce, které se týká právě tento článek.…
ZE ŽIVOTA

Tento známý a úspěšný psychiatr sepsal a konečně publikoval svých…

Ne každý lékař se zabývá jenom fyzickým zdravím. Nelze zapomínat také na zdraví psychické, které je v dnešní době také velmi…
ZE ŽIVOTA

Tato studie potvrdila slova většiny rodičů. Druhé dítě je jiné,…

Konečně se objevila studie, která potvrzuje slova rodičů dětí po celém světě. Ti rodiče, kteří mají dva potomky totiž shodně…