Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme. Kdo si ji dopřává pravidelně, ten zlepšuje své zdraví. Ideální je nechat se masírovat každý den, vždy večer před spaním -
Menu

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme. Kdo si ji dopřává pravidelně, ten zlepšuje své zdraví. Ideální je nechat se masírovat každý den, vždy večer před spaním

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy si chce člověk odpočinout a kdy chce také ulevit svým nohám. Málokdo ale ví, že se jedná o typ masáže, která má také unikátní léčebné účinky. Podívejte se společně s námi na to, jaké to jsou. Jistě vás překvapí, co všechno lze díky masáži získat.

Kdy a jak masírovat?

Aby bylo dosaženo těch nejlepších zdravotních účinků, je třeba dát pozor také na to kdy masírovat a jak masírovat. Jestliže máme být konkrétní tak musíme říci, že správní je provádět masáž nohou každý den. Důležité je věnovat se oběma chodidlům, minimálně deset minut jednomu. Je třeba chodidlo důkladně promasírovat ve všech místech, protože všude tam se nacházejí reflexní body, které je potřeba stimulovat. A k čemu všemu toto všechno vede? Podívejte se společně s námi.

Uklidnění vaší mysli

Pokud je každý den prováděna kvalitní masáž nohou, podepíše se to pozitivně na stavu vaší mysli. A to v tom směru, že bude výrazně potlačena úzkost, stejně jako deprese. Najednou se budete cítit po psychické stránce podstatně lépe, než tomu bylo kdykoliv dříve. Vhodné je věnovat se také bodu pro solar plexus, který dokáže uvolnit nahromaděnou energii a tím umí také velmi efektivně odplavit stres.

Zlepšení cirkulace krve

Krev je nejdůležitější tekutinou v našem těle. Distribuuje kyslík a celou řadu dalších velmi důležitých látek bez kterých se neobejdeme. Pravidelná masáž nohou se může pozitivně podepsat právě na tom, že se cirkulace krve zlepší a vnitřní orgány budou dostávat potřebný kyslík i další látky v množství, které je potřeba.

Detoxikace organismu

Pravidelná masáž chodidel napomůže také detoxikaci vašeho organismu. To v praxi znamená že se zlepší metabolismus, že se zlepší látková výměna a díky tomu budou z těla odstraněny různé nežádoucí látky. Výsledkem toho bude je zdravější a hlavně lépe fungující lidský organismus.

Zlepšení fungování lidského těla

Pokud tělo nefunguje jak má, znamená to různé komplikace. Ty se mohou projevovat i navenek. Díky pravidelné masáži chodidel však dojde k prokazatelnému zlepšení. Nejenom že se zlepší psychický, ale zlepší se také fyzický stav lidského těla. Díky tomu podpoříte i prevenci spojenou s ochranou proti různým nemocem. Vaše obranyschopnost bude fungovat tak jak má.

Dodání energie

Cítíte se často unaveni? Zapomeňte na kávu, energetické nápoje a další stimulanty. Energii vám totiž dokáže dodat i masáž chodidel. Jak proto že si díky ní odpočinete a naberete novou sílu. Je to také proto že dojde ke stimulaci důležitých bodů které napomohou tomu, aby vaše tělo zvládlo to co má. Navíc dojde i k odblokování zablokované energie, kterou budete moci začít hned využívat.

Zlepšení obranyschopnosti

Nejsou to vitamínové doplňky, které dokážou zlepšit vaši obranyschopnost a tedy posílit vaši imunitu. Je to právě masáž nohou která je ideální cestou k tomu, aby došlo k zlepšení odolnosti vůči různým nemocem. I když kolem vás budou nemocní lidé a všude bude řádit chřipková nebo jiná epidemie, vy budete stále v pořádku. Bez kašle, bez rýmy a bez teploty nebo bolesti v krku.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Pět typů tuku na břiše, takto se každého z nich…

Tuk na břiše, tedy velké břicho není nic, na co by byla žena hrdá. Také vás trápí tato partie a…
CVIČENÍ

Chcete zhubnout 5kg za pár dnů? Vše, co potřebujete, je…

Kdo sní o dokonalé postavě, musí nejenom upravit jídelníček, ale měl by také začít cvičit. Řada lidí z toho má obavy,…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…