Domů ZAJÍMAVOSTI Máte v práci otravného šéfa, který Vám nedá pokoj ani o víkendu?...

Máte v práci otravného šéfa, který Vám nedá pokoj ani o víkendu? Pak se Vám bude líbit zákon, který byl přijat ve Francii!

Během uplynulého roku, se ve světovém společenství intenzivně diskutovalo o organizaci pracovních vztahů mezi Francouzi. V různých částech světa zaměstnanci a odbory vyžadují, aby následovali jejich příkladu a zavedli inovace i do vlastních společností.

Od 1. ledna 2017 ve Francii nabyl účinnost zákon o zaměstnanosti. Na legislativní úrovni je zakázáno volání zaměstnancům mimo jejich pracovních hodiny. To platí i pro e-maily, které lze ignorovat, pokud je dostanou v době, kdy nepracují. Ve společnostech, kde počet zaměstnanců přesahuje více než 50 osob, je management povinen zahájit jednání o změně vnitřních nařízení a snížit narušení osobního života každého zaměstnance.

Regulace pracovněprávních vztahů

K přijetí zákona vyzvaly i zdravotnické organizace: „Nadměrné používání digitálních zařízení vyvolává nespavost a emocionální vyhoření, jakož i problémy se vztahy. Mnozí pracovníci jsou neustále vystresovaní, protože nevědí, kdy mohou vypnout své mobilní telefony a začít se věnovat vlastnímu životu.“

Odbory Francie dosáhly flexibility a mobility pro své klienty. Nyní, kromě 35-hodinového pracovního týdne, je společnost povinna zveřejnit chartu s požadavky na zaměstnance, jejich pracovními právy a jasně ji dodržovat.

„Volkswagen a Daimler v Německu, energetická společnost Areva a pojišťovna Axa ve Francii již podnikly kroky k omezení posílání e-mailů mimo pracovní dobu, aby se tak snížilo emocionální vyčerpání jejich pracovníků. Vysvětlují to tím, že se starají o zaměstnance, kteří zvyšují svou produktivitu během pracovní doby.“

Kam dál?

Muži prozradili, co je na ženách nejvíce odpuzuje… Zde je jejich 8 tipů!

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

Další články