Domů ZAJÍMAVOSTI Máte v práci otravného šéfa, který Vám nedá pokoj ani o víkendu?...

Máte v práci otravného šéfa, který Vám nedá pokoj ani o víkendu? Pak se Vám bude líbit zákon, který byl přijat ve Francii!

Během uplynulého roku, se ve světovém společenství intenzivně diskutovalo o organizaci pracovních vztahů mezi Francouzi. V různých částech světa zaměstnanci a odbory vyžadují, aby následovali jejich příkladu a zavedli inovace i do vlastních společností.

Od 1. ledna 2017 ve Francii nabyl účinnost zákon o zaměstnanosti. Na legislativní úrovni je zakázáno volání zaměstnancům mimo jejich pracovních hodiny. To platí i pro e-maily, které lze ignorovat, pokud je dostanou v době, kdy nepracují. Ve společnostech, kde počet zaměstnanců přesahuje více než 50 osob, je management povinen zahájit jednání o změně vnitřních nařízení a snížit narušení osobního života každého zaměstnance.

Regulace pracovněprávních vztahů

K přijetí zákona vyzvaly i zdravotnické organizace: „Nadměrné používání digitálních zařízení vyvolává nespavost a emocionální vyhoření, jakož i problémy se vztahy. Mnozí pracovníci jsou neustále vystresovaní, protože nevědí, kdy mohou vypnout své mobilní telefony a začít se věnovat vlastnímu životu.“

Odbory Francie dosáhly flexibility a mobility pro své klienty. Nyní, kromě 35-hodinového pracovního týdne, je společnost povinna zveřejnit chartu s požadavky na zaměstnance, jejich pracovními právy a jasně ji dodržovat.

„Volkswagen a Daimler v Německu, energetická společnost Areva a pojišťovna Axa ve Francii již podnikly kroky k omezení posílání e-mailů mimo pracovní dobu, aby se tak snížilo emocionální vyčerpání jejich pracovníků. Vysvětlují to tím, že se starají o zaměstnance, kteří zvyšují svou produktivitu během pracovní doby.“

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články