Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může ublížit a jak negativní vliv má na vaše tělo. Jaké je to nejhorší místo, kde ho můžete nosit a držet? Odborníci varují před zdravotními problémy! -
Menu

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může ublížit a jak negativní vliv má na vaše tělo. Jaké je to nejhorší místo, kde ho můžete nosit a držet? Odborníci varují před zdravotními problémy!

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry Davisové nejsou mobilní telefony a záření, které vyzařují pouze nebezpečné, ale dokonce smrtelné.

Doktorka vysvětluje, že záření mobilní telefonů není nebezpečné tím, že by bylo nějak silné, ale naopak, že slabé záření kontinuálně narušuje přirozenou stabilitu těla a zabraňuje přirozené regeneraci struktur lidské DNA.

Mobil jako rakovinotvorný nepřítel

Právě narušení struktur DNA pak může být příčinou mnohých onemocnění, včetně rakoviny. Nebezpečnost mobilních telefonů demonstruje na smrti mladé ženy, u které nebyla nalezena žádná rakovinotvorná predispozice, avšak rakovinou onemocněla a následně zemřela. Co tedy způsobilo její smrt?
Žena prý často odkládala svůj mobil do podprsenky. Specialisté pak konstatovali, že to může mít souvislost s rakovinou hrudníku, která zapříčinila smrt mladé ženy.
Každopádně doktoři nedokázali prokázat přímou souvislost, případ mrtvé ženy ale může varovat před častým nošením telefonu na jakémkoliv místě, které je v přímém kontaktu s vaším tělem. Bohužel, můžeme si sami sáhnout do svědomí a uvědomit si, že mobil nosíme na nebezpečných místech všichni. Mobil by vůbec neměl být uložen ve vzdálenosti bližší než 20 cm od těla.

Blízkost, která ubližuje

Škodlivost mobilního záření dokáže působit na všechna místa bez výjimky. Nicméně některá místa jsou náchylnější a zranitelnější než jiné.
Výzkumy z roku 2009 potvrdili, že nošení telefonu v blízkosti beder, může oslabit celou pánevní oblast.
Elektromagnetické pole, které vyzařují telefony mohou mít nepříznivý vliv na sílu kostí. To dokládá také výzkum, který potvrdil, že dlouhodobé nošení mobilu okolo pasu, snížilo mělo přímý vliv na hustotu kostí mužů, kteří telefon na pásku nosili.

Mobilní telefony mohou ovlivnit plodnost

Výzkumy také dokládají, že telefony mohou ovlivňovat tvorbu mužských spermií. Mají také vliv na jejich pohyblivost a celkovou kvalitu. Způsobené snížení plodnosti tak může být větší problém než snížená hustota kostí. Záření může také ovlivňovat potomky, jelikož rozštěpení DNA může zapříčiňovat sníženou kvalitu genů, které jsou předávány potomkům. Právě muži by tedy měli důkladně zvážit to, jak nosí svůj mobilní telefon a jestli se zbytečně nevystavují riziku, které by mohlo ohrozit jejich plodnost a zdraví jejich dětí.

Telefony versus rakovina

Izraelští výzkumníci zjistili prudký nárůst nádorů příušních žláz. Nárůst je nejvyšší za posledních 30 let. Jelikož příušní žlázy se vyskytují nejblíže místo, kde lidé většinou drží mobilní telefony, ve chvíli, kdy telefonují. Vědci byli překvapeni obrovským nárůstem rakoviny těchto žláz, když ostatní žlázy nevykazovaly žádné zvýšení oproti minulosti. Procentuální možnost vzniku rakoviny těchto žláz pak vzrůstá o:

    Pokračujte ve čtení článku na další stránce

    1
    2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Ihned si prohlédněte svou kůži a zkontrolujte, zda na něm…

Kůže je největším orgánem našeho těla. Proto je dobré ji pečlivě sledovat a jakékoliv změny reflektovat a nebrat je na…
ZDRAVÍ

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Vrtačky se už bát nemusíte, zubní…

Možná se v následujícím také poznáte. Sedíte v čekárně před ordinací zubního lékaře a v ruce žmouláte čistý kapesník. Za…
ZDRAVÍ

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to…

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky…
ZDRAVÍ

Šokující přiznání lékařů! Chtěli vydělávat velké peníze a tak začali…

Dnešní svět je plný překvapení a informací, které mohou mnohdy vzbudit opravdu velký poprask. Vzbudí poprask o to větší, když…
ZDRAVÍ

Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned…

Možná ani nevíte, jak blahodárné účinky má voda, kterou vypijete hned po ránu. V poslední době se pití vody stává čím…
ZDRAVÍ

Odborníci na výživu potvrzují – existuje látka, která vám skutečně…

Štíhlá postava, bez ohledu na to, zda jste žena nebo muž, je dnes jedním z ideálů krásy a touha po…