Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může ublížit a jak negativní vliv má na vaše tělo. Jaké je to nejhorší místo, kde ho můžete nosit a držet? Odborníci varují před zdravotními problémy! -
Menu

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může ublížit a jak negativní vliv má na vaše tělo. Jaké je to nejhorší místo, kde ho můžete nosit a držet? Odborníci varují před zdravotními problémy!

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry Davisové nejsou mobilní telefony a záření, které vyzařují pouze nebezpečné, ale dokonce smrtelné.

Doktorka vysvětluje, že záření mobilní telefonů není nebezpečné tím, že by bylo nějak silné, ale naopak, že slabé záření kontinuálně narušuje přirozenou stabilitu těla a zabraňuje přirozené regeneraci struktur lidské DNA.

Mobil jako rakovinotvorný nepřítel

Právě narušení struktur DNA pak může být příčinou mnohých onemocnění, včetně rakoviny. Nebezpečnost mobilních telefonů demonstruje na smrti mladé ženy, u které nebyla nalezena žádná rakovinotvorná predispozice, avšak rakovinou onemocněla a následně zemřela. Co tedy způsobilo její smrt?
Žena prý často odkládala svůj mobil do podprsenky. Specialisté pak konstatovali, že to může mít souvislost s rakovinou hrudníku, která zapříčinila smrt mladé ženy.
Každopádně doktoři nedokázali prokázat přímou souvislost, případ mrtvé ženy ale může varovat před častým nošením telefonu na jakémkoliv místě, které je v přímém kontaktu s vaším tělem. Bohužel, můžeme si sami sáhnout do svědomí a uvědomit si, že mobil nosíme na nebezpečných místech všichni. Mobil by vůbec neměl být uložen ve vzdálenosti bližší než 20 cm od těla.

Blízkost, která ubližuje

Škodlivost mobilního záření dokáže působit na všechna místa bez výjimky. Nicméně některá místa jsou náchylnější a zranitelnější než jiné.
Výzkumy z roku 2009 potvrdili, že nošení telefonu v blízkosti beder, může oslabit celou pánevní oblast.
Elektromagnetické pole, které vyzařují telefony mohou mít nepříznivý vliv na sílu kostí. To dokládá také výzkum, který potvrdil, že dlouhodobé nošení mobilu okolo pasu, snížilo mělo přímý vliv na hustotu kostí mužů, kteří telefon na pásku nosili.

Mobilní telefony mohou ovlivnit plodnost

Výzkumy také dokládají, že telefony mohou ovlivňovat tvorbu mužských spermií. Mají také vliv na jejich pohyblivost a celkovou kvalitu. Způsobené snížení plodnosti tak může být větší problém než snížená hustota kostí. Záření může také ovlivňovat potomky, jelikož rozštěpení DNA může zapříčiňovat sníženou kvalitu genů, které jsou předávány potomkům. Právě muži by tedy měli důkladně zvážit to, jak nosí svůj mobilní telefon a jestli se zbytečně nevystavují riziku, které by mohlo ohrozit jejich plodnost a zdraví jejich dětí.

Telefony versus rakovina

Izraelští výzkumníci zjistili prudký nárůst nádorů příušních žláz. Nárůst je nejvyšší za posledních 30 let. Jelikož příušní žlázy se vyskytují nejblíže místo, kde lidé většinou drží mobilní telefony, ve chvíli, kdy telefonují. Vědci byli překvapeni obrovským nárůstem rakoviny těchto žláz, když ostatní žlázy nevykazovaly žádné zvýšení oproti minulosti. Procentuální možnost vzniku rakoviny těchto žláz pak vzrůstá o:

  • 34 % pokud používáte mobilní telefon 5 let pravidelně
  • 49 % pokud jste telefonováním strávili více než 266 hodin
  • 58 % pokud jste uskutečnili alespoň 5500 telefonních hovorů

Jelikož všichni telefonujeme poměrně často, můžeme se začít obávat.

Varuje také světová zdravotnická organizace

Dokonce zdravotnická organizace varuje před negativním vlivem záření mobilních telefonů. Záření organizace zařadila na seznam karcinogenů třídy B. Jelikož telefonem disponuje skoro každý, může ohrožovat více než 87 % světové populace. Tichý zabiják, kterého všichni nosíme v kapse, tak může ohrožovat každého.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vzpomínáte si na malého Dennise z kultovní komedie? Je neuvěřitelné,…

To snad není ani možné, od natočení kultovní komedie Dennis – postrach okolí uplynulo již 27 let. Za tu dobu…
Nezařazené

Otec zveřejnil obrázek dítěte na Facebooku: Hned po pár prvních…

Náhody, které zachraňují životy, i tak by se dal popsat příběh, který skončil záchranou života. Když nahrál novopečený tatínek fotku…
Nezařazené

Všímavá babička zachránila vnučce život: Otrávit jí chtěla vlastní teta…

Členové rodiny by měli mít mezi sebou to nejčistší pouto. Měli by si vzájemně pomáhat a sdílet spolu to dobré…
ZE ŽIVOTA

Obrovská radost a oslava z dvojčat se proměnila v životní…

Ve chvílích, když uslyšíte slova „Je mi to líto“, automaticky očekáváte špatnou zprávu. Ta věta může znamenat, že váš život…
Nezařazené

MUDr. Martina Kopáčová upozorňuje všechny ženy i muže starší 30…

Pomerančový džus, croissant s máslem nebo kousek bábovky a káva. Klasická snídaně mnohých z nás. Přečtěte si, proč byste měli naopak vyměnit…
Nezařazené

Pavel (42): Vlastníma rukama jsem za pár tisíc postavil dokonalý…

Občas nemáme mnoho peněz na to, abychom si pořídili krásné vlastní bydlení někde na vesnici nebo ve městě. Máme tím…