Na první pohled obyčejná rostlina, která má však naprosto neobyčejnou sílu. Dokáže vám vybělit zuby, zlepší vaše zdraví a dokonce je silným bojovníkem proti rakovině. Už víte, o jakou rostlinu se jedná? -
Menu

Na první pohled obyčejná rostlina, která má však naprosto neobyčejnou sílu. Dokáže vám vybělit zuby, zlepší vaše zdraví a dokonce je silným bojovníkem proti rakovině. Už víte, o jakou rostlinu se jedná?

Už od pradávna všichni víme, že bylinky rostou po celém světě a mnohé z nich mají opravdu zázračné a kouzelné účinky. Některé dokáží nabudit, některé uspat, některé Vás rozesmějí, po některých je Vám zle atd. Spektrum účinků bylinek je opravdu široké, a kdo se o to zajímá, tak ví, že opravdu fungují. Jinak by přece nebyly stále tak populární.

Díky této rostlince nebudeme nemocní

My se dnes ovšem zaměříme na jednu rostlinku, která má podle všeho zázračné a jedinečné schopnosti v tom, že dokáže vybělit naše zuby, díky čemuž bude náš úsměv krásnější. Dokáže nám podpořit imunitní systém, díky čemuž už nebudeme tak často nemocní jako doposud, a bacily se nám budou vyhýbat.

Co je ale nejlepší, je to, že účinky bylinky jsou schopné pomoci s odstraňováním nádorů, které lidskému tělu opravdu škodí. Jde tedy o bylinku, která je pro naše tělo a zdraví opravdu prospěšná. Vyplatí se tedy vyzkoušet ji a třeba ji i pravidelně používat.

Populární také v kuchyni

Bylinka je ovšem populární také v gastronomickém světě. Sílu a potenciál této bylinky je oceňován kuchaři po celém světě. Především středomořská, americká a africká kuchyně si ji nemůže vynachválit.

Nenáročné podmínky dodávají tu pravou chuť

Už víte, o jakou rostlinku se jedná? Ano, jde o obyčejnou petrželovou nať, kterou objevíte téměř na každé zahradě pořádného zahradníka, v obchodě nebo na trhu. Čerstvá petrželová vůně dokáže dodat pokrmům z masa, ryb a zeleniny tu pravou a jedinečnou chuť. Za svoji popularitu vděčí svým nenáročným podmínkám. Je schopna odolat mrazivým podmínkám (-7°) a rychle se adaptuje na okolní podmínky. Najdete ji růst různě po Evropě, a především v Itálii.

Dnes Vám ukážeme, jakým způsobem můžete nať upravit a použít pro vaření, ale také jaké jsou její pozitivní účinky na Vaše tělo. Díky tomu, že je nať odolná vůči chladu, je možné skladovat několik měsíců a svoje zázračné vlastnosti neztratí.

Má vysoký obsah vitaminu C a používá se v kosmetice

Petrželová nať je vhodnou prevencí při nedostatku vitaminu C. Když se řekne vitamin C, napadne nás hned citron, ale petržel má vitaminu C čtyřnásobně více. Obsahuje také množství keratinu, vitamin A, B, kyselinu listovou a askorbovou. Je to ideální volba pro zimní období. Bylo také zjištěno, že olej z petržele dokáže zpomalit růst a šíření rakovinových buněk. Týká se to především oblasti plic a břicha.

Petržel se velmi často používá na léčbu dny a artritidy, neboť zápasí přímo s kořeny problémů. Odvar z této rostlinky je navíc oblíbený i v kosmetice, neboť léčí akné a odstraňuje začervenalá, hmyzem bodnutá místa. Šťáva z petržele má zase pozitivní vliv na náš centrální a periferní nervový systém, a chrání nás před působením škodlivých toxinů.

Konzumujte jako čaj

A jak petrželovou nať účinně využívat? Ideální způsob je konzumace čaje. Ten si můžete koupit v obchodě, v lékárně, nebo si ho můžete připravit v pohodlí domova z čerstvých bylinek. Budete k tomu potřebovat:

  • 50 g petrželové natě
  • 500 ml vody
  • ½ citronu
  • 1 lžičku medu

Vodu přiveďte k varu, přidejte do ní nasekanou nať a citron. Nechte vařit po dobu 5 minut a poté odstavte ze sporáku, než vychladne. Nakonec čaj přeceďte a přidejte med. Uvidíte, jak Vám bude chutnat.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Dejte na tyto babské rady a antibiotika ani jiné klasické…

V dřívějších dobách, když neexistovala antibiotika, léčili lidé nemoci především přírodním způsobem. V případě závažných onemocnění samozřejmě výbava běžné kuchyně k uzdravení nepostačila,…
ZDRAVÍ

Trpíte na akné? Důležité je sledovat v jaké oblasti vašeho…

Akné se neobjevuje jenom v pubertě, kdy mladí lidé procházejí různými hormonálními změnami. Akné se objevuje i kdykoliv později. Mnoho lidí…
ZDRAVÍ

Zapomeňte na klasické léky, stejně jako na různé výtažky přírody.…

Proč si lidé pořizují kočky? Odpověď je celkem jednoduchá. Je to proto, že je berou jako své domácí mazlíčky. S nimi…
ZDRAVÍ

Víte co vše je obsaženo v pečivu? Raději nevědět jelikož…

Také patříte do skupiny lidí, kteří si nepečou domácí pečivo ale kupují ho ve velkých marketech? To obvykle pochází z velkých…
ZDRAVÍ

Také po umytí rukou využíváte klasické sušiče? Až uvidíte tuto…

V domácnosti používá každý z nás běžný ručník. Umyjeme si ruce, vezmeme ho do ruky a vysušíme. na veřejných místech však ručníky…
ZDRAVÍ

Vyhazujete skořápky od vlašských ořechů? Až si přečtete tento článek…

Vlašské ořechy můžete jíst samotné, stejně jako se hodí do různých dezertů, nebo mohou být dobrým doplňkem na posypání zmrzliny…