Na většinu druhů rakoviny i na celou řadu různých infekcí může být vhodná rostlina, která umí člověku pomoci. Lékaři však stále předepisují řadu chemických a nevhodných léků. Proč to dělají a co pomůže více? -
Menu

Na většinu druhů rakoviny i na celou řadu různých infekcí může být vhodná rostlina, která umí člověku pomoci. Lékaři však stále předepisují řadu chemických a nevhodných léků. Proč to dělají a co pomůže více?

Všichni dobře víme, že když nám neslouží zdraví, může vše jiné být skvělé, ale my si to prostě nemůžeme užít. Zdraví je, jednoduše řečeno, tím nejdůležitějším, co máme, a měli bychom si ho maximálně hýčkat a pečovat o něj. Nezanedbávat prevenci, dbát doporučení lékařů i jiných odborníků, poctivě polykat předepsané léky apod. Všechno toto je základem pro to, aby naše zdraví bylo pevné a aby nám dobře sloužilo co nejdéle.

Bohužel si někdy musíme přiznat, že klasická medicína na všechny potíže nestačí. Stačí si jen vzpomenout na všechny možné typy rakovin. I když naše technologie a znalosti pokročily velmi daleko, na spoustu nemocí jsme stále krátcí. A proto nám nezbývá, než se obrátit o pomoc jinam – na naši matku přírodu, která sama ukrývá ty nejlepší léky a pomocníky, kteří nám léčbu usnadňují, a často dokonce nemají ve světě moderní medicíny konkurenci.

Mocná rostlinka, která nemá konkurenci

O česneku se říká, že patří k nejužitečnějším rostlinkám vůbec. Je účinný nejen na potlačení infekcí a posílení imunity, ale dokáže prý účinně bojovat i proti tolik obávané rakovině. Obsahuje velké množství aktivních látek a enzymů, které naše tělo chrání, dodávají mu vitamíny a potřebné živiny a přispívají ke správnému fungování celého organismu.

Česnek dokonce dokáže bojovat až proti 14 druhům rakoviny a 13 druhům infekcí! To je úctyhodné číslo, nemyslíte? Proč jej tedy lékaři nepředepisují namísto konvenční léčby? Pokud by měla mít říše rostlin svého krále, jistě by jí vévodil právě česnek, tak mocný skutečně je. Pojďme se blíže podívat na seznam nemocí, se kterými vám může snadno pomoci.

  • Kvasinkové infekce
  • HIV infekce
  • Herpes
  • Afty
  • Streptokoková infekce

Česnek se úspěšně používá na léčbu různých onemocnění včetně známé a obávané rakoviny.

Jak česnek správně použít

Pokud chcete využít léčivou sílu česneku při bakteriálních infekcích, měli byste denně sníst alespoň 5 čerstvých stroužků česneku. Česnek je ideální před konzumací rozdrtit a nechat postát asi 10 až 15 minut na čerstvém vzduchu, aby se v něm aktivovaly účinné látky. Během tohoto času se začnou vylučovat léčivé enzymy, které se aktivují při kontaktu se vzduchem. Tyto enzymy mají protizánětlivé i protirakovinné účinky. Česnek nekonzumujte naráz na prázdný žaludek, mohl by podráždit žaludeční sliznici. Raději si jej dopřejte až po jídle, a ještě jej ideálně zapijte malým množstvím vody. Můžete si ho dopřávat během celého dne v rámci různých jídel, ale nezapomeňte na to, že je nutné jej konzumovat čerstvý, nikoliv tepelně upravený.

Česnek a rakovina

V odborné literatuře najdeme více než 4200 vědeckých prací a statí na téma vztahu mezi konzumací česneku a rakovinou. Podle těchto vědeckých prací se lze na účinky česneku skutečně spolehnout. Nejlepší účinky jsou pozorovány při rakovině tlustého střeva, plic, prostaty, vaječníků, močového měchýře, prsu, jater, ústní dutiny, lymfatických uzlin, kůže, při leukémii a mnoha dalších druzích rakovin.

Česnek stále více a více ohromuje vědce i lékaře, jelikož se stále objevují nové důkazy o tom, jak skvěle tato rostlinka působí. Má velice všestranné použití pro celý náš organismus a chrání nás před řadou velmi vážných chorob, které by jinak snadno mohly skončit i smrtí.

A co víc – česnek je zcela dostupný a rozšířený lék. Nejde o nic výjimečného nebo neúměrně drahého. Může si jej pořídit prakticky každý a denně aplikovat tuto preventivní kúru, která vás ochrání před nemocemi. Zakomponujte jej tedy do svého jídelníčku i vy – nebudete litovat! V nejlepším případě si jej dokonce můžete vypěstovat i sami na zahradě a dohlédnout na to, aby nebyl chemicky ošetřený.

  • Působí preventivně.
  • Léčí choroby virového i bakteriálního původu.
  • Pomáhá při rakovinách různého typu.
  • Je snadno dostupný.

Na závěr je nutné uvést, že je vždy dobré konzultovat vaše postupy s lékařem. Česnek nemá v žádném případě zcela nahradit konvenční léčbu, kterou vám předepíše lékař, ale má ji účinně podpořit. Každá nemoc má specifický průběh a nelze univerzálně stanovit, jak na vás léčba česnekem bude působit. Jisté ale je, že si tím nikdy nemůžete uškodit. Česnek vás chrání a posiluje imunitní systém organismu. Je to právě matka příroda, která nám nabízí možnost, jak chránit své zdraví a jak usilovat o co možná nejkvalitnější život.

S několika stroužky česneku denně se vám nemoci budou vyhýbat a vy můžete dělat s chutí to, co vás baví a naplňuje. Doporučte tuto léčbu také svých známým, kamarádům a rodině a chraňte je stejně jako chráníte sebe. Zdraví máme jen jedno a za peníze si jej nekoupíme. Proto o něj pečlivě pečujme a važme si každého dne, kdy nám nic není a nic nás nebolí.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Tento sirup je 10krát účinnější než antibiotika. Zničí všechny infekce…

Když jsme nemocní, tak zajdeme k lékaři, který nám předepíše léky, které si vyzvedneme v lékárně. Ano, sice nám mohou pomoci na…
ZDRAVÍ

Na střevní problémy není nic lepšího – místo předražených a…

Střevní problémy trápí stále více lidí. Je to dáno jak jejich genetikou, tak je to dáno třeba tím, co člověk…
ZDRAVÍ

Nevěděla jsem, jak účině a rychle vyléčit kašel, ale tento…

Podzim a zima jsou obdobími, kdy spousty z nás trápí nejrůznější nachlazení, především rýma či kašel. V lékárně je sice možné zakoupit…
ZDRAVÍ

LÉKAŘI VARUJÍ: Tyto malé změny obličeje mohou znamenat vážné zdravotní…

Obličej je pravděpodobně částí těla, které si na druhých lidech všímáme nejvíce. Proto mu také především ženy věnují velkou péči.…
ZDRAVÍ

Barva moči může hodně říct o vašem zdraví – zkontrolujte,…

Moč patří mezi témata, o kterých se veřejně příliš nemluví. My ale dnes trochu zboříme toto tabu, protože moč, především…
ZDRAVÍ

Blížící se infarkt je možné rozpoznat již měsíc předem podle…

Srdeční infarkt je děsivé riziko, které je strašákem pro mnoho lidí. Obvykle jej nikdo nečeká a o to hůře může…