David Hampl
19 února, 2019

Očkování je jedno z témat, kterým se zabývá spousta rodičů malých dětí. Často řeší až hamletovskou otázku, tedy očkovat či neočkovat? Zatímco někteří rodiče pochybují, většina lékařů s očkováním souhlasí, jeho klady prý výrazně převažují nad možnými zápory. V televizi či na internetu se ale poměrně často setkáváme s dojemnými příběhy lidí, především malých dětí, jimž běžné očkování, nebo tedy spíš jeho vedlejší účinky, zásadně změnilo život.

Pokud jde o odpůrce očkování, lze je nalézt nejen mezi laickou veřejností, ale i mezi odborníky a lékaři. Jedním z nich byl i americký lékař Jeff Bradstreet, který o škodlivosti vakcín publikoval velké množství odborných článků a studií. Z tohoto důvodu měl samozřejmě mnoho sympatizantů, ale také odpůrců. Přesto všechny překvapilo, když ho místní rybáři našli mrtvého v řece Rocky Broad River v Severní Karolině. Navíc bylo na základě soudní pitvy prokázáno, že měl střelné rány v oblasti hrudníku. Hned se tedy objevily spekulace o jeho možné vraždě.

Tragická osobní zkušenost s vakcínami

Celoživotní boj Jeffa Bradstreeta proti očkování vycházel z jeho vlastní životní zkušenosti. U jeho syna se totiž na základě rutinního běžného očkování vyvinula porucha autistického spektra neboli autismus. To bylo jakýmsi prvotním impulsem, který přivedl doktora Bradstreeta k tomuto dodnes velmi aktuálnímu společenskému tématu. Celý zbytek svého života pak zasvětil léčbě autismu a boji proti očkování. Zároveň provedl mnoho výzkumů, které prokazovaly souvislost mezi očkovacími vakcínami, jejich složením, a vznikem autismu u dětí. Založil také Mezinárodní dětské rozvojové centrum.

Jedním z jeho nejvýznamnějších výzkumů byl ten, který potvrdil, že autistické děti mají ve svém těle větší množství rtuti, které je údajně způsobeno určitým typem vakcín. Jako následnou léčbu používal doktor Bradstreet imunoglobulin a také hyperbarickou kyslíkovou terapii. Po jeho smrti se objevily i výpovědi mnoha rodin, kterým velmi pomohl právě s jejich autistickými dětmi, někteří dokonce hovoří o naprostém vyléčení svých dětí z autismu právě díky doktoru Bradstreetovi a jeho metodám léčby.

Sebevražda nebo vražda?

Poté, co byla v řece Rocky Broad River nalezena i střelná zbraň, která odpovídala zbrani, jíž byl zastřelen, objevily se informace, že se mohlo jednat o sebevraždu. To však zásadně odmítla jak rodina lékaře, tak jeho kolegové. K sebevraždě podle nich neměl sebemenší důvod, byl to velmi úspěšný a uznávaný lékař, navíc věřící.

Naopak nejen oni, ale i značná část veřejnosti se domnívá, že to byla zcela jistě vražda. Hlavním motivem mohla být především skutečnost, že doktor Bradstreet svými názory a výzkumy představoval hrozbu pro komerční svět dnešní medicíny, především pro různé společnosti, jimž vakcíny přinášejí obrovské zisky.

Sdílejte článek