Baví vás žehlení? Pro mnoho lidí patří tato domácí práce mezi nejnenáviděnější činnosti vůbec! Ano, někdy to může být dost otravné, zvlášť když musíte denně žehlit košile, které zrovna nepaří k nejjednodušším kouskům. Naštěstí jsme našli způsob, jak tento nudný úkol trochu usnadnit – jediná věc, kterou potřebujete, je hliníková fólie. Díky tomuto triku vám půjde žehlení od ruky a vy si budete říkat, proč vám to kdysi vůbec vadilo.

Snazší žehlení, které vás bude bavit

Žehlení s pomocí hliníkové fólie je totiž nesmírně rychlé a efektivní. Díky odrazu tepla je možné žehlit obě strany najednou a žehlit také skutečně účinně. Jak to tedy udělat, aby to skutečně fungovalo?

Jak už bylo řečeno, jediné, co potřebujete, je hliníková fólie. Odstraňte potah z vašeho žehlícího prkna a na dřevěný nebo kovový povrch rozložte hliníkovou fólii. Poté opět natáhněte běžný potah na žehlicí prkno. A nyní se pusťte do žehlení. Velkou výhodou je, že můžete klidně žehlit i více vrstev najednou. Oceníte to například při žehlení velkých kusů prádla jako je prostěradlo či povlečení. Stačí je rovnou složit do úhledného tvaru, který se vám bude dobře žehlit a skladovat, a pouze po jedné straně jej vyžehlit. Hliníková fólie způsobí, že se znásobí síla žáru, který látkou prostupuje, a prádlo se snadno narovná ve všech vrstvách. Ušetříte tedy obrovské množství času.

Pomůže i proti špinavé žehličce

A co víc, alobal vám také může pomoci, když si žehličku zašpiníte a špatně vám klouže po oblečení. Občas se to může stát vinou špatného vymáchání pracího prášku nebo škrobícího prostředku. Takovou žehličkou pak stačí několikrát přejet přímo po alobalu a bude opět čistá a krásně bude po oblečení klouzat. Žehlení už skutečně nemůže být jednodušší. Tento trik si nemohou vynachválit hospodyňky po celém světě a často přiměje i mnoho mužů, aby si začali prádlo žehlit sami. Zjistí totiž, že takto to vlastně není žádná práce.

Sdílejte článek