Neuvěřitelné! Tento zázračný všelék máme běžně doma! Často ho používáme pouze k jednomu účelu. Přitom jeho vliv na zdraví člověka dokáže máloco nahradit. O jakou látku se jedná a kdy dokáže pomoci? Budete se divit! -
Menu

Neuvěřitelné! Tento zázračný všelék máme běžně doma! Často ho používáme pouze k jednomu účelu. Přitom jeho vliv na zdraví člověka dokáže máloco nahradit. O jakou látku se jedná a kdy dokáže pomoci? Budete se divit!

 • Narušení rovnováhy vnitřního prostředí
 • Narušení buněčné aktivity
 • Degradaci tkání
 • Pokud se překyselení organismu nevěnuje dostatek pozornosti, může narušení buněčných aktivit vést až do krizového bodu, kdy začnou selhávat funkce těchto aktivit. Degradace tkání je ale nejnebezpečnější riziko překyselení organismu – vede totiž k velmi závažným zdravotním problémům, jako je rakovina, problémy se srdcem nebo cukrovka.

  Jedlou sodou ke zdraví

  Pravidelné používání jedlé sody snižuje kyselost organismu a pomáhá tak předcházet i takovým nemocem, jako je pálení žáhy, cukrovka nebo dokonce i rakovina. Kyselé prostředí je bohaté i na houbovité a plísňové infekce, které našemu organismu také neprospívají.

  Pokud tedy do své denní rutiny zahrnete i používání jedné sody, můžete uspíšit vyléčení obyčejné chřipky nebo nachlazení. Pomáhá ale i proti pálení žáhy. Doporučuje lidem, kteří trpí různým onemocněním ledvin nebo lidem s cukrovkou. V boji proti rakovině může zastávat důležitou podpůrnou funkci.

  Pozitivní účinky pravidelného používání jedlé sody se prokázaly i v boji proti zamoření lidského organismu radioaktivními látkami.

  Jak jedlou sodu používat, aby pomáhala a neublížila

  Funkce lidského organismu potřebují zásadité prostředí, aby probíhaly optimálně. K tomu vám může pomoci právě jedlá soda. Je ale důležité si uvědomit, že ani s ní se to nesmí přehánět. Jedlá soda slouží jako lék, který je třeba dávkovat s opatrností.

  Jedním ze způsobů, jak jedlou sodu užívat, je formou koupelí. Na tuto zásaditou koupel je zapotřebí 100 g jedlé sody, kterou je třeba nechat rozpustit v teplé koupeli. Pro relaxaci můžete přidat éterický olej či mořskou sůl. Tato koupel má pozitivní účinky na pokožku. Díky vstřebané vodě se tato látka dostane i do organismu, kde účinně odkyseluje vnitřní prostředí.

  Další (a častěji využívanou) možností, jak jedlou sodu užívat, je v podobě nápoje. Při této variantě stačí sodu rozmíchat ve sklenici vody. Do té můžete pro lepší účinek přidat i hořčík. Ideální je, pokud jednu a půl čajové lžičky rozmícháte ve dvou dcl vody. Tento nápoj je doporučené užívat každý večer. Nejen, že tento nápoj účinně stabilizuje pH vnitřního prostředí, ale zároveň pomáhá i bojovat proti alergiím. Pokud tedy patříte mezi alergiky, je to pro vás jedlá soda ideálním řešením.

  1
  2
  Tisk
  Nezařazené

  Zavolala mi kamarádka a poradila tento unikátní nápoj z lněných…

  Trápí vás celulitida nebo kila navíc a nevíte, co s tím máte dělat? Chcete se dostat do letní formy zbavit se…
  Nezařazené

  Co mladý muž dokázal vytvořit? Kotel, který nikdy nespaluje, nemá…

  Máte zahradu a zajímá vás kompostování? Chtěli byste se dozvědět něco nového a třeba se inspirovat pro stavbu nového kompostu?…
  Nezařazené

  Znáte tento plevel? Nevyhazujte ho, je to jedna z nejlepších…

  Rádi zahradničíte nebo jen tak rádi pracujete na zahradě či na poli? Rádi pěstujete rostlinky v květináčích? Pokud ano, pak je…
  Nezařazené

  Tato báječná pochoutka z pečených jablek a slaniny dokonale provoní…

  Přemýšlíte nad tím, co připravit na večeři nebo nedělní oběd? Chystá se k vám návštěva a vy byste ji rádi pohostili…
  Nezařazené

  Babička mě naučila tento nejlepší recept. Nepečený smetanový dezert s…

  Máte chuť na něco dobrého? Honí vás mlsná a rádi byste vyzkoušeli něco nového? Dáváte přednost domácím produktům namísto kupovaným…
  Nezařazené

  Každý si myslel, že nejvíce ohrožení jsou pouze lidé v…

  Koronavirus zabíjí jen staré a nemocné. To se aspoň všeobecně předpokládá. V posledních dnech se ale stále více po celém…