Odmítl chemoterapii a žil 102 let: Dnes zveřejnil své tajemství! - lékaři jsou beze slov -
Menu

Odmítl chemoterapii a žil 102 let: Dnes zveřejnil své tajemství! – lékaři jsou beze slov

Jeden obyvatel Spojených států amerických, který pocházel z Řecka, se v roce 1976 dozvěděl nepříjemnou zprávu. Jeho tělo napadla rakovina a časem mu nevyhnutelně zničí plíce.

Lékařská věda byla v té době tak daleko v léčbě rakoviny, že při nasazení chemoterapie lékaři odhadovali, že pacientovi zbývá odhadem pouhých šest měsíců života. Muž však přijal životní rozhodnutí, odmítl nabídnutou léčbu a vrátil se do rodné země.

Nejprve bylo jeho cílem pouze zde v co největším klidu a pohodě dožít, a tak žil tak, jak mu vyhovovalo, a věnoval se věcem, které mu přinášely radost, jen hodně spal, a to i během dne. V průběhu několika týdnů však bylo více než zřejmé, že se cítí lépe a nebyl už ani tak unavený.   

Vzhledem k tomu, že měl k dispozici pozemek a k tomu bylo krásné počasí, rozhodl se, že bude trávit více času na čerstvém vzduchu. A aby byl užitečný, začal zahradničit. Přes den ani v noci už dlouho nespal, po snídani trávil čas péčí o rostliny a stromy a v jeho jídelníčku nechybělo ani čerstvé ovoce, ani zelenina.

Nejen, že uplynulo oněch šest měsíců, které mu předpovídali lékaři, navíc po chemoterapii, ale uplynulo pár let a muž byl stále naživu a těšil se poměrně dobrému zdraví. Tehdy ho napadlo, že vyhledá lékaře, kteří mu kdysi sdělili jeho smrtelnou diagnózu. Jaké bylo jejich překvapení, když ho viděli před sebou! Byli si jistí, že je již dávno mrtev.

Muž se nakonec dožil krásného věku 102 let a příčinou jeho smrti nebyla rakovina.

Pokud máte vy sami nebo někdo z vašich blízkých onkologické nebo jiné závažné onemocnění, může být pro vás příběh tohoto člověka inspirací. Někdy totiž více než invazivní léčba může pomoci i příroda a její síla, spolu s vůlí a vírou.

Tady je několik tipů pro dlouhověkost.

1. Středomořská strava

Tajemství této stravy je zásadní množství ovoce a zeleniny, ideálně z vlastních nebo jiných domácích zdrojů nebo v bio kvalitě.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Nezařazené

Neuvěřitelný jednoduchý postup, díky kterému zvládnete domácí péči o své…

Namočila jsem nohy do ústní vody po dobu 30 minut: Až vám prozradím proč, zkusíte to také! - příjemné jako miminko…
Nezařazené

Tajným nepřítelem celulitidy je tato domácí olejová směs, která funguje…

Máte nadváhu, či pouze partie na těle, které neradi ukazujete a za které se stydíte? Pokud je vaším velkým nepřítelem…
Nezařazené

Rostliny, zelenina i ovoce mého dědečka nejsou nikdy nemocné a…

Každému zahradníkovi či milovníkovi květin se zcela jistě už někdy stalo, že jeho rostlinky navštívili nezvaní hosté, kterými jsou mšice.…
Nezařazené

Pijte tento nápoj po dobu 4 dnů a odstraníte veškerý…

Snažíte se den co den shodit nějaké to kilo? Vyzkoušeli jste už mnoho cviků, potravin a rad? Každý toužíme po…
Nezařazené

Rodiče našli v posteli svého novorozeného syna podivné brouky

Šťastní rodiče Rachel a Adam Scottovi vychovávali svého novorozeného syna v anglickém Manchesteru. Během běžného úklidu domácnosti však Rachel objevila…
Nezařazené

Odborníci radí dvě koření, která vás zbaví tuku a parazitů:…

V dnešním článku vám poradíme, jak se rychle a snadno zbavit přebytečného tuku, který je uložen ve vašem těle. A…