Naše tělo je dokonale vytvořený systém, který nám vždy signalizuje, když se v našem zdravotním stavu vyskytne nějaké abnormalita. Máme tolik práce, že si často vůbec nenajdeme čas na to, abychom naše těla poslouchali a všímali si změn, které se objeví. Ruce jsou skvělým indikátorem několika nemocí, které díky nim můžete podchytit v začátku a ušetřit si spoustu nepříjemností.

Brnění v prstech a namodralé konečky prstů

Tyto dva signály se objevují nejčastěji a mnoho lidí se s nimi někdy během svého života setkalo. Brnění v prstech a rukou může znamenat, že máte nedostatek vitamínu B1, B6 nebo E. Věnujte více pozornosti své stravě nebo začněte užívat doplňky stravy, které vám potřebné vitamíny doplní, aniž byste museli měnit svůj jídelníček.

Namodralé konečky prstů naznačují špatnou cirkulaci a nízkou hladinu kyslíku v krvi. Ve většině případů to není nebezpeční, ale může to být také spojeno s pneumonií, která může být velmi vážná. Pokud se vám to stává, rozhodně navštivte svého lékaře. Může vám doporučit metody, kterými se tohoto problému zbavíte, nebo vám doporučí a předepíše léky.

Třes rukou a oteklé prsty

V případě třesu si musíte jako první všimnout, kolik kofeinu denně konzumujete. Káva, energetické nápoje, černý i zelený čaj a čokoláda ho obsahují. Pokud konzumujete mnoho z těchto produktů, a když se dostanete do stresu, vysvětluje to třes rukou. Může to být ale také známka Parkinsonovy choroby nebo úzkostí. Pokud nekonzumujete příliš kofeinu, navštivte odborníka.

Oteklé prsty jsou ve většině případů způsobeny příliš velkým příjmem soli. Pokuste se snížit příjem soli, aby vaše tělo zadržovalo méně vody. Pamatujte ale, že během léta to nemusí mít vůbec žádný důvod a je to zcela běžné, protože v horku nám jednoduše prsty mohou otéct. I přesto byste tomuto příznaku měli věnovat pozornost, protože velké množství soli pro vaše tělo není dobré.

Sdílejte článek