David Hampl
18 října, 2020

Pokud jste někdy rodila, nebo jste muž a porod jste viděl, zřejmě si umíte představit, že jde o opravdu bolestivou záležitost. Tento text je o ženě, která zbořila všechny rekordy. Během devíti minut totiž na porodním sále porodila tři páry dvojčat. Že je to lež? Kéž by byla, říkáme si! Lidské tělo je neuvěřitelná věc, která dokáže doslova zázraky. Přečtěte si dnešní článek a dozvíte se příběh Thelmy Chiaki, která je dnes šťastnou maminkou šesti dětí.

Těšila se na miminko

Thelma se na miminko velmi těšila. Chtěla ale být s manželem překvapená, a tak si nenechala sdělit, jaké pohlaví bude. Doktorka ji naznačila, že čeká více než jedno dítě, ale ona nechtěla nic slyšet. Stále trvala na překvapení. Jenže pak byli překvapení úplně všichni. Šest dětí na jednou! Že je to nemožné? Není. I to se může stát.

Během devíti minut byly všechny děti venku

Počet dětí je stejně fascinující jako rychlost, se kterou Thelma porodila. Všechny děti byly venku mezi 4:50 a 4:59 hodin ráno. Děti byly opravdu drobounké. Každé mělo okolo kila a půl. Všechny novorozeňata lékaři pro jistotu přesunuli i s matkou na jednotku intenzivní péče, kde po nějakou dobu zůstali pod drobnohledem specialistů.

Maminka měla předem vybrané dvě jména, jelikož tušila, že bude mít dvojčata. Šest jmen si ale opravdu nepřipravila, a tak se s pojmenováním zbylých dvou párů dvojčat muselo chvíli počkat. Nakonec se všichni jmenují od písmene Z.

Jeden porod z 4,7 miliardy

Porodit šesterčata je opravdu vzácné. Nejčastěji se s tím lékaři setkávají v Asii. Tentokrát se to stalo i v Americe. Thelma měla štěstí, porod proběhl rychle a bez komplikací. Všechny děti byly zdravé a stejně tak prvorodička. Jde o úžasnou a radostnou událost. Je ale pravda, že Thelmu čeká spousta práce. Vychovávat šest dětí není žádná hračka. A co teprve vychovávat šest dětí najednou. Držíme palce!

Sdílejte článek