David Hampl
11 září, 2020

Problémem poslední doby je podle odborníku to, že jsou naše cévy pod vlivem civilizačních chorob. Jejich slabost se může projevovat migrénami, závratěmi, slabostí, krevními sraženinami, křečovými žilami a dalšími zdravotními komplikacemi. Pokud vás slabé cévy trápí, měli byste okamžitě zakročit. Od věci není ani prevence, která slábnutí zamezí. Vyzkoušejte osvědčené metody.

Odvar z řebříčku

Tato rostlinka se při problémem s cévami i srážlivostí krve vřele doporučuje. Nevhodnější metodou užité je odvar. Na ten budete potřebovat 1 lžíci suchého nasekaného řebříčku. Zalijte ho 200 ml horké vody, dejte na plotnu a přiveďte k varu. Na mírném plamenu povařte asi ještě dalších 10 minut. Poté nechte odvar alespoň hodinu stát v klidu. Odvar užívejte 3-4 krát denně před jídlem, a to tak, že si 30 minut před jídlem vezmete 1 lžíci.

Meduňkový čaj

Čaj z meduňky je nejen příjemně chutný, ale také zvláště prospěšný pro kardiovaskulární systém. Doporučuje se proto i při problémech s oslabenými cévami. Látky obsažené v této bylině pomáhají čistit krevní cévy, uvolňují jejich křeče, uklidňují srdeční rytmus a normalizují krevní tlak. Nejjednodušší a také nejúčinnější je pití čaje, který budete pít dvakrát denně, a to ráno a večer. Použijte 1 polévkovou lžíci sušené meduňky a zalijte vroucí vodou. Takto připravený čaj nechte klidně hodinu stát a poté jej vypijte.

Namočené rozinky

I tak malé suroviny jako jsou rozinky dokáží s tímto problémem pomoct. V krátkém čase obnovují pružnost stěn cév a zvyšují množství hemoglobinu. Nejúčinnější budou namočené. Připravíte je tak, že 2-3 čajové lžičky rozinek vložíte do sklenice horké vody. Celou směs necháte přes noc odpočívat. Ráno rozinky snězte a vypijte i zbylou vodu.

Nepodceňujte prevenci

Nejlepší prevencí proti oslabeným cévám je fyzická aktivita. Ta samozřejmě prospívá celému tělu a v mnoha případech také psychice. Snažte se proto pravidelně cvičit, čímž podpoříte proudění krve v cévách a zabráníte jejich oslabení.

Sdílejte článek