David Hampl
29 května, 2020

V posledních měsících nežije svět ničím jiným než coronavirem a jeho následky. Velkou část světové populace tento nový typ viru zasáhl a země se s ním musely utkat. Některé země už mají hlavní vlnu za sebou a nyní řeší hlavní dopady a následky. Některé země se s ním stále silně potýkají a na některé možná teprve čeká. Všechny tyto zprávy jsou znepokojující stejně jako nové záběry z ostrova Hurt. Americká média totiž začala zveřejňovat televizní záběry, které pochází z Itálie, konkrétně z ostrova Hurt. Jsou zde vidět prázdné rakve a prázdné nemocnice. Opravdu je to možné nebo jen USA zneužívá těchto záběrů ve svůj prospěch?

Nesmí to skončit!

Rakve bez těla spolu s prázdnými nemocnice tvoří falešné záběry médií. Stejně tak opravdu velmi malý počet zemřelých nasvědčuje, že koronavirus může být jedna velká lež a obrovský podvod dohromady. Myslíte si, že by pandemický stav mohl být opravdu velkou lží nebo snad podvodem? Navzdory tomu média po celém světě udržují krizi koronaviru stále v napětí a naživu. Některým už ovšem dochází dech a nevědí o čem psát. Protože jsou média zvyklá živit se mnohdy neštěstím druhých, některé z nich jsou schopné vymyslet i nepravdivé věci.

Tonoucí se stébla chytá

Koronavirus je velkou lží a podvodem, kterého se na nás svět dopustil. Něco podobného se v posledních dnech objevuje v amerických médiích, které zneužívají záběry z ostrova Hurt, kde byly zachyceny záběry prázdných rakví, prázdných nemocnic a velmi malý počet zemřelých. Tonoucí se stébla chytá, přesně tak by se dal nazvat pokus amerických médií o jejich přežití.

Poplašné zprávy

Vše zažije svůj boom a píše se o tom všude, co má začátek, má i konec. Je to tak se vším a bylo jasné, že i o koronavirové pandemii bude jednou velmi obtížné psát. Krize pomine a média budou muset začít vařit z vody. V případě pandemie se to rozhodně nehodí, protože mnoho lidí po celém světě je závislých jen na tom, co jim média řeknou. Budou-li tedy média lidem lhát, dalo by se to pochopit jako pokus o šíření poplašných zpráv, což je v mnoha zemích přímo trestné.

Obrovská fake news

A co se v této kauze přímo jedná? Po světě se objevily záběry z ostrova Hurt v New Yorku. Jsou zde vidět masové pohřebiště pro tisíce mrtvých, kteří zemřeli následkem koronaviru. Mrtví jsou ukládáni hromadně v dřevěných rakvích do vybagrovaných příkopů. Podle všeho jsou ovšem tyto rakve prázdné a nejsou v nich žádná těla. Jde tedy o obrovskou lež, která byla vymyšlena, aby ji lidé uvěřili. Mají tak mít pocit, že pandemie je stále velmi silná, mají se bát a mají poslouchat nařízení vlády. Podle mnoha lidí se jedná o obrovský fake, který by neměl zůstat bez potrestání.

Sdílejte článek