Vyzkoušejte úžasný a dokonale přírodní lektvar, který je vynikajícím zdrojem kyseliny listové, stejně jako karotenoidů a protirakovinných sloučenin. Mezi jeho hlavní složky se řadí červená řepa. Tato červená zelenina s mnoha přínosy pro zdraví vám pomůže k mnohem lepšímu a silnějšímu zdraví. Stačí zkombinovat červenou řepu, mrkev a jablko a získat jedinečnou směs, která dokáže zázraky pro zdraví celého těla.

Příprava nápoje je velmi jednoduchá

Připravte si po ruce mixér a smíchejte tři čerstvé řepy. Poté vypusťte šťávu z červené řepy a nechte ji hodinu odpočívat. Poté přidejte čerstvou šťávu ze dvou mrkví a dvou jablek. Všechny ingredience důkladně promíchejte. Výsledný nápoj vypijte alespoň jednu hodinu před snídaní. Je velmi důležité nechať šťávu hodinu odpočívat, protože při reakci s kyslíkem ztratí všechny negativní vlastnosti a zůstanou jen ty dobré.

Dávejte si pozor během samotné přípravy této úžasné šťávy. Je velmi důležité, abyste nemíchali všechny ingredience najednou. Před přidáním dalších surovin musíte nechat červenou řepu stát. Během tohoto času ztratí sloučeniny, které mohou způsobit nevolnost, zvracení nebo závratě. Pokud tedy nechcete, aby vám bylo špatně, měli byste postupovat přesně podle návodu.

Proč je červená řepa tak přínosná pro lidské tělo?

Podle odborníků je červená řepa přímo zázračná a měl by ji pravidelně konzumovat každý z nás. Její barvivo rozšiřuje tepny a zpevňuje jejich stěny. Díky svým močopudným vlastnostem z těla vylučuje přebytečnou sůl a podporuje činnost žaludku i tvorbu žluči. Pomáhá také při léčbě po borelióze nebo klíšťové encefalitidě. Máte-li potíže se zrakem, tak vám také dokáže pomoci. Obsahuje také velké množství sodíku, draslíku a vápníku. Ať už ji budete konzumovat jakýmkoli způsobem, rozhodně by měla mít ve vašem jídelníčku své místo.

Sdílejte článek