David Hampl
6 dubna, 2020

Každý den se na světě dějí zvěrstva, která by vás ani ve snu nenapadla. Za většinu z nich ovšem mohou přímo lidé sami. Když si dospělý člověk chce ublížit, je to asi jeho věc, ale jakmile se to týká i dalších osob, pak je to špatně a mělo by se včas zasáhnout. Jedná-li se o ublížení dítěti, a k tomu ještě vlastnímu, pak je situace trestuhodná a neměla by zůstat bez odezvy. To, co udělal pro svou slávu tento muž, se navždy vepíše do dějin kriminalistiky. Pro svou slávu byl schopný vyhodit svého malého syna ze 45metrové výšky. Lidé naštěstí hned zalarmovali policii, a ta chlapce zachránila. Představa toho, že někdo je něčeho takového schopný, všem bere dech.

Hrůzostrašná událost

Jednoho pěkného dne se uprostřed panelákového sídliště uprostřed Alžíru stala velmi nepříjemná událost. Hrůzostrašný čin, ze kterého běhá mráz po zádech jen se na něj pomyslí. Malý chlapec málem přišel o život, protože jeho šílený a nezodpovědný otec chtěl více pozornosti a zájmu na známé sociální síti. Pravděpodobně nemohl být při smyslech, protože normálně by něco takového nemohlo nikoho napadnout. Abychom to tedy upřesnili, otec vzal syna, chytl ho za triko a vystrčil ho z okna svého bytu, který se nacházel ve 45metrové výšce. Síla že?

Rychlá reakce lidí

Celá událost se stala velmi rychle. Naštěstí si chlap celou událost fotil a sdílel hned na sociální síti. Z toho důvodu mohli lidé hned reagovat. Fotografie způsobili bleskovou reakci desítek lidí, kteří hned zalarmovali pohotovostní, záchranné a bezpečnostní složky. Během chvíle tak byla policie u muže doma a celou tuto děsivou událost zastavila. Všichni doufali, že muž dostane, co proto. Taky že ano a dítě mu bylo odebráno, naštěstí.

1500 lajků nebo smrt

Nikdo ale netušil, co vedlo muže k tak otřesnému činu. Veřejnost nechápala, jak mohl chlap vystavit svého malého syna, tak velkému nebezpečí. Co bylo tím důvodem? Nakonec se na to došlo. Muž chtěl pomocí fotografie získat velké množství tzv. lajků. Doslova napsal: „Dejte mi hned 1500 lajků nebo ho pustím!“ Naprosto děsivé a nepředstavitelné. Byly byste schopni udělat něco takového jen pro obyčejné lajky a více pozornosti? Čin odsuzujeme jako trestuhodný.

Sdílejte článek