Domů DOMÁCNOST Rádi všechno zamrazujete? Zde je 11 potravin, které byste nikdy neměli umístit...

Rádi všechno zamrazujete? Zde je 11 potravin, které byste nikdy neměli umístit do mrazáku!

Ať už jde o potraviny v ledničce, která tam nepatří, nebo špatné věci v mikrovlnné troubě, jsou mylné představy o přípravě a skladování potravin široce rozšířené!

Lednička a mikrovlnná trouba však nejsou jedinými zdroji běžných kuchyňských chyb – mraznička je také poněkud špatně pochopena. Ano, můžete zamrazit téměř cokoliv (a my všichni bychom pravděpodobně snížili potravinový odpad častějším zamrazováním). Některé věci jsou však prakticky nerozpoznatelné, jakmile jsou zamrazené a rozmrzlé. Jinými slovy, můžete zamrazit vše, co chcete, a používat tyto potraviny zmrzlé, ale některé potraviny byste již neměli skladovat po jejich rozmražení.

Zde je 11 věcí, které byste neměli uchovávat v mrazáku!

Zmrazení jídla je jemná záležitost. Nezáleží na tom, co jste zamrazili, ale vždy se ujistěte, že jste danou potravinu použili během následujících devíti měsíců (ano, to znamená, že průběžně čistíte mrazák) a také jej správně odmrazujte. Většina potravin vyžaduje dostatečný čas k rozmrazování; pomalé rozmrazování obvykle poskytuje nejlepší výsledky. Také byste měli dbát na ochlazování pokrmů před jejich zamrazením a uložením do mrazáku.

1. Listová zelenina

Pokud chcete ostrý, chutný zeleninový salát, nikdy ho nedávejte do mrazáku. Listova zelenina po zamražení ztratí veškerou chuť. Místo toho uložte umytou a vysušenou listovou zeleninu do ledničky, ideálně zabalenou v papírové utěrce a v plastovém sáčku.

2. Mléko

Mražené mléko bude zdrclé, když ho rozmrazíte, takže zamrazení není nejlepší nápad, pokud ho budete chtít pít. Pokud plánujete použít mléko při vaření, může však rozmražené mléko fungovat. Jen se ujistěte, že když ho rozmrazíte, necháte ho odležet v chladničce po mnoho hodin – klidně po celý den, v závislosti na množství mléka.

3. Smažené potraviny

Kam dál?

Muži prozradili, co je na ženách nejvíce odpuzuje… Zde je jejich 8 tipů!

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

Další články