Domů DOMÁCNOST Rádi všechno zamrazujete? Zde je 11 potravin, které byste nikdy neměli umístit...

Rádi všechno zamrazujete? Zde je 11 potravin, které byste nikdy neměli umístit do mrazáku!

Ať už jde o potraviny v ledničce, která tam nepatří, nebo špatné věci v mikrovlnné troubě, jsou mylné představy o přípravě a skladování potravin široce rozšířené!

Lednička a mikrovlnná trouba však nejsou jedinými zdroji běžných kuchyňských chyb – mraznička je také poněkud špatně pochopena. Ano, můžete zamrazit téměř cokoliv (a my všichni bychom pravděpodobně snížili potravinový odpad častějším zamrazováním). Některé věci jsou však prakticky nerozpoznatelné, jakmile jsou zamrazené a rozmrzlé. Jinými slovy, můžete zamrazit vše, co chcete, a používat tyto potraviny zmrzlé, ale některé potraviny byste již neměli skladovat po jejich rozmražení.

Zde je 11 věcí, které byste neměli uchovávat v mrazáku!

Zmrazení jídla je jemná záležitost. Nezáleží na tom, co jste zamrazili, ale vždy se ujistěte, že jste danou potravinu použili během následujících devíti měsíců (ano, to znamená, že průběžně čistíte mrazák) a také jej správně odmrazujte. Většina potravin vyžaduje dostatečný čas k rozmrazování; pomalé rozmrazování obvykle poskytuje nejlepší výsledky. Také byste měli dbát na ochlazování pokrmů před jejich zamrazením a uložením do mrazáku.

1. Listová zelenina

Pokud chcete ostrý, chutný zeleninový salát, nikdy ho nedávejte do mrazáku. Listova zelenina po zamražení ztratí veškerou chuť. Místo toho uložte umytou a vysušenou listovou zeleninu do ledničky, ideálně zabalenou v papírové utěrce a v plastovém sáčku.

2. Mléko

Mražené mléko bude zdrclé, když ho rozmrazíte, takže zamrazení není nejlepší nápad, pokud ho budete chtít pít. Pokud plánujete použít mléko při vaření, může však rozmražené mléko fungovat. Jen se ujistěte, že když ho rozmrazíte, necháte ho odležet v chladničce po mnoho hodin – klidně po celý den, v závislosti na množství mléka.

3. Smažené potraviny

Nejlepší část o smažených pokrmech – křupavé a mastné dobroty – zmizí, pokud je dáte do mrazáku. Chutné, smažené těsto bude měkké, vlhké a houževnaté. Jaký má smysl jíst smažené kuře, pokud jeho obal nebude křupavý? Co je horší než mokré a zvadlé hranolky? Zatímco můžete být schopni oživit krizi u některých smažených potravin tím, že je umístíte do opravdu horké trouby, v době, kdy to učiníte, jídlo už bude nasáklé skrz na skrz olejem. Naší radou je sníst všechno Vaše smažené jídlo najednou a nic nezamrazovat.

4. Vejce ve skořápce

Víte, jak kapalina expanduje, když se stává solidní (a proto byste měli vybrat vhodné nádoby a ponechat trochu více prostoru při skladování tekutin v mrazáku)? Vejce nejsou výjimkou. Vnitřní tekutina ztuhne, rozšíří a praskne skořápku.

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články