David Hampl
22 června, 2021

Všichni známe starou plechovou vanu, ve které jsme se jako malé děti koupaly u babičky na zahradě. Každý má své vlastní vzpomínky na dětství a plechová velká vana patří mezi ně. Jak ji ale využít, pokud ji najdete v kolně nebo garáži a už se v ní nechcete koupat? Jeden muž přišel na skvělé řešení.

Jak využít starou plechovou vanu?

Pokud nemáte žádný tip, jak plechovou vanu využít, přečtěte si následující článek. Dostanete tip, díky kterému nejen vanu využijete, ale ještě bude skvěle vypadat. Vytvoříte z ní ozdobu celé zahrady, kterou vám budou sousedé závidět. A jedná se o dokonalý malý rybníček, vyrobený právě ze staré vany.

Přírodní zahradní jezírko si snadno můžete vyrobit. Ochráníte tak životní prostředí, můžete si do něj nasadit rybky a vytvořit si u domu místo, kde můžete relaxovat a užívat si klidného místa. Výroba jezírka přitom není složitá, zvládne ji každý, pokud dodrží postup.

Jezírko si můžete ozdobit květinami podle vlastní fantazie

Nejdříve je nutné si připravit na jezírko základy. Vykopejte jámu, která bude kopírovat velikost vany. Můžete si kolem ní vytvořit plot, který uděláte z recyklovaných kusů břidlice. Nakonec celý obvod olemujte fólií a zajistěte na jejích okrajích. Následně naplňte vanu vodou, nainstalujte cirkulační čerpadlo a můžete ozdobit kameny, rybami nebo květinami podle svých představ.

Jednou z možností, jak si jezírko užívat, je udělat ho blízko zahradnímu sezení, kde budete často relaxovat. Při čtení knihy nebo pití kávy tak uvidíte na jezírko, kde vám dodá klid, a budete se cítit plní energie a odpočatí. Navíc se hodí do každé zahrady, která není omezená prostorem. A můžete si jich vyrobit více, pokud najdete více plechových van. Naším tipem si najít několik van a vyrobit si z nich jezírka ve tvaru kruhu. Uprostřed můžete instalovat fontánku nebo sezení.

Sdílejte článek