Staré džíny rozhodně nevyhazujte! Můžete jim dát druhý život. Poradíme vám, jak je můžete ještě zužitkovat! Co třeba šaty, stylová taška, řemínek na hodinky, nebo pantofle? -
Menu

Staré džíny rozhodně nevyhazujte! Můžete jim dát druhý život. Poradíme vám, jak je můžete ještě zužitkovat! Co třeba šaty, stylová taška, řemínek na hodinky, nebo pantofle?

vyrobit ze starých džínů! Spotřebovat můžete různé barvy džínovin a docílit tak neobyčejného vzhledu svých šatů! Přidat můžete i zipy či kovové či koženkové prvky.

Řemínek na hodinky

Takový řemínek si můžete připravit jen z malých kusů džínoviny, například, když zkracujete nové džíny. Stačí je obšít vhodnou nití a přidat koženkové prvky. Svůj řemínek si můžete uzpůsobit svým potřebám – udělejte jej tak široký, jak potřebujete a ozdobte si jej podle svého vkusu!

Kardigan

Pokud si netroufáte na šití džínových šatů, můžete nejprve zkusit vyrobit si kardigan. Tento volný „přehoz“ nepotřebuje znát vaše přesné míry, takže se hodí například pro ty, kteří jsou v šití oděvů úplní nováčci. Přidat můžete i jiné materiály, než je džínovina.

Taška z proužků džínoviny

Kabelky jsou poměrně drahou záležitostí. Pokud si ale ze svých džínů připravíte proužky, které propletete, získáte tak snadno a rychle zajímavou tašku, která se vám bude hodit k jakémukoliv outfitu (stejně jako samotné džíny)! Vyrobte si tašku malou nebo velkou, podle toho, jak ji chcete používat.

Originální plášť

Pokud se věnujete nějaké umělecké činnosti, pak si z džínoviny můžete připravit plášť. Sešít můžete jednotlivé čtverečky džínoviny k sobě, nebo můžete zvolit i jiné geometrické tvary. Takovýto plášť si nikdy s ničím nespletete. A bude velmi originální.

Neobyčejná džínová sukně

Zkuste džínovinu natrhat na proužky a tu pak našít na jinou látku – nejlépe se vzorem. Tato látka pak bude vykukovat pod džínovinou a bude to vypadat velice rafinovaně. Takovou džínovou sukni vám budou závidět všechny kamarádky!

Džínové šortky

Pokud se vám udělala díra na koleni, ale džíny vám stále ještě padnou, jednoduše jim odstřihněte nohavice. Z vnější strany stehen je odstřihněte a doplňte vhodnou krajkou. Olemujte a můžete své džíny nosit i nadále – tentokrát však jako svůdné šortky.

Pohodlné pantofle

Proč byste měli kupovat drahé pantofle z obchodu, když si je můžete připravit doma za zlomek ceny? Jediné, co budete muset sehnat, jsou vhodné materiály na podrážky. Hodí se například tuhé vložky do bot. Ty jednoduše obšijte džínovinou a máte hotové krásné pantofle univerzální velikosti pro všechny hosty.

Různé oděvy

Z džínoviny můžete připravit různé druhy oděvů – overaly, pláště, bundy, sukně, šaty. Prostě co vás napadne. Nechte se unést svou fantazií a připravte si oblečení, které vidíte na módních molech. Kombinujte je s jinými materiály, jako je třeba koženka, kov či jinak barevné látky.

Buďte styloví

Pokud vám jsou džíny už malé, pak je můžete přeměnit v šortky jednoduše tak, že povolíte vnější švy a našijete do nich pruh jiné látky. Tato látka může mít klidně i výraznou barvu – zkusit můžete například manšester. Nebo si pod nemoderní džínovou vestu našijte sukni z jakékoli látky, která se vám líbí – a získáte moderní šaty. Z různých barev džínoviny si můžete sešít džínovou sukni – zkuste i bílou či černou džínovinu v kombinaci s klasickou modrou.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Černé tečky, bradavice, nebo mateřská znaménka. Nemusí je odstraňovat jenom…

Také patříte mezi lidi, kterým příroda přála a nadělila jim několik vad na kráse? Trápí Vás a rádi byste se…
KRÁSA A MÓDA

Nepříjemné bradavičky na těle mohou být velkým problémem. Pokud se…

Máme pro Vás báječný a bezbolestný způsob, jak se zbavit nevzhledných strašáků na Vašem těle, aniž byste musel navštěvovat ordinaci…
KRÁSA A MÓDA

Olivový olej už nikdy nepoužijete na vaření. Je totiž velmi…

Olivový olej jistě máte i ve své kuchyni. Může se používat v té studené třeba na saláty, stejně jako se může…
KRÁSA A MÓDA

Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách?…

Letní období vyloženě láká k tomu, abyste vystavili své nohy a začali chytat bronz. Jenže léto si také žádá, abychom trošku…
KRÁSA A MÓDA

Je vám 35 a více let? Nebo se k tomuto…

Stárnutí je nemilou součástí našeho života – pozitivní ale je, že nemusí být vidět. Zvolte správný účes a vypadejte tak…
KRÁSA A MÓDA

Trápí vás pigmentové skvrny na vašich rukách, tváři, ale i…

Mnoho žen a mužů po celém světě trápí pigmentové skvrny, které se mohou objevovat na celém těle, zvláště pak ale…