Domů CVIČENÍ Tento jednoduchý cvik Vám zabere jen pár minut denně! Budete nejen vypadat,...

Tento jednoduchý cvik Vám zabere jen pár minut denně! Budete nejen vypadat, ale i se cítit až o 15 let mladší!

Svalový psoas neboli „sval duše“ je nejhlubší sval lidského těla, který ovlivňuje strukturální rovnováhu, svalovou integraci, pružnost, sílu, rozsah pohybů, mobilitu kloubů a funkci orgánů.

“Síla duše“ není v těle v hrudi, jak by se dalo předpokládat, ale v oblasti pánve. Stresy moderního života ho zotročují, což vede ke zdravotním problémům.

Vliv životního stylu na zdraví

V taoistické tradici se bederní sval nazývá trůnem, neboli svalem duše, protože obklopuje dolní dantian, hlavní energetické centrum těla. Flexibilní a silný bederní sval, který Vám pomáhá jemným energiím proudit skrz kosti, svaly a klouby.

Deprese v oblasti velkých bederních svalů vedou k depresi v oblasti střev a následně i jater.

Kyselina mléčná se netvoří, množství struskových produktů se zvyšuje, množství kolagenu prudce stoupá, produkce elastinu klesá a útlum intervertebrálních kloubů se pomalu ale jistě začín objevovat. A to vede ke špatnému, neaktivnímu způsobu života.

Abyste tomu zabránili, udělejte 150-200 předklonů každý den. Jak říkali tibetští učitelé, mládí člověka je určeno zdravím jater a stav jater určuje jejich plasticita. Čím více se budete předklánět dopředu, tím déle budete žít, a čím více se dokážete předklonit – tím lépe budete vypadat.

Statická gymnastika: zadržte dech, zhluboka se nadechněte, znovu zadržte dech a vydechněte. Cítili jste, jak mizí všechny vnitřní křeče? To je minimum toho, co potřebujete. A maximum je tělocvična, běžecký pás a posilovací stroje.

Velké břicho je nepřijatelné. A nejen z estetických důvodů!

Velké břicho zasahuje do práce bederních svalů, a v důsledku vede k depresi střev. A deprese střev jsou depresí mozku, která vede k Alzheimerově, Parkinsonově nemoci a brzkému stárnutí.

Doufáme, že jsme Vás přesvědčili, abyste našli čas na fyzickou aktivitu. Ta pomáhá udržet Vaše celkové zdraví, pomalu stárnout a prodloužit aktivní život. Buďte zdraví a sdílejte odkaz se svými přáteli!

Kam dál?

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Další články