Tento jednoduchý cvik Vám zabere jen pár minut denně! Budete nejen vypadat,...

Tento jednoduchý cvik Vám zabere jen pár minut denně! Budete nejen vypadat, ale i se cítit až o 15 let mladší!

Svalový psoas neboli „sval duše“ je nejhlubší sval lidského těla, který ovlivňuje strukturální rovnováhu, svalovou integraci, pružnost, sílu, rozsah pohybů, mobilitu kloubů a funkci orgánů.

“Síla duše“ není v těle v hrudi, jak by se dalo předpokládat, ale v oblasti pánve. Stresy moderního života ho zotročují, což vede ke zdravotním problémům.

Vliv životního stylu na zdraví

V taoistické tradici se bederní sval nazývá trůnem, neboli svalem duše, protože obklopuje dolní dantian, hlavní energetické centrum těla. Flexibilní a silný bederní sval, který Vám pomáhá jemným energiím proudit skrz kosti, svaly a klouby.

Deprese v oblasti velkých bederních svalů vedou k depresi v oblasti střev a následně i jater.

Kyselina mléčná se netvoří, množství struskových produktů se zvyšuje, množství kolagenu prudce stoupá, produkce elastinu klesá a útlum intervertebrálních kloubů se pomalu ale jistě začín objevovat. A to vede ke špatnému, neaktivnímu způsobu života.

Abyste tomu zabránili, udělejte 150-200 předklonů každý den. Jak říkali tibetští učitelé, mládí člověka je určeno zdravím jater a stav jater určuje jejich plasticita. Čím více se budete předklánět dopředu, tím déle budete žít, a čím více se dokážete předklonit – tím lépe budete vypadat.

Statická gymnastika: zadržte dech, zhluboka se nadechněte, znovu zadržte dech a vydechněte. Cítili jste, jak mizí všechny vnitřní křeče? To je minimum toho, co potřebujete. A maximum je tělocvična, běžecký pás a posilovací stroje.

Velké břicho je nepřijatelné. A nejen z estetických důvodů!

Velké břicho zasahuje do práce bederních svalů, a v důsledku vede k depresi střev. A deprese střev jsou depresí mozku, která vede k Alzheimerově, Parkinsonově nemoci a brzkému stárnutí.

Doufáme, že jsme Vás přesvědčili, abyste našli čas na fyzickou aktivitu. Ta pomáhá udržet Vaše celkové zdraví, pomalu stárnout a prodloužit aktivní život. Buďte zdraví a sdílejte odkaz se svými přáteli!

Tisk
ZDROJtakprosto.cc
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Podívejte se na TOP účesy, které budou hitem letošního roku 2018! To musíte mít!

Jela jsem ke kamarádce na návštěvu do New Yorku a nemohla uvěřit svým očím. Takovýto dům jsem ještě neviděla!

Máte suché a poškozené vlasy? Pak vyzkoušejte tuto vitamínovou bombu!

Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli ihned k lékaři!

Přemýšlíte, jak ozvláštnit Vaši domácnost? Pak Vám pomohou tyto tipy a triky, jak správně vybrat záclony!

Další články