To musíte vyzkoušet! Dřevěné nápady, které dají vaší zahradě nový život. Podívejte se, jak ji můžete nejenom zkrášlit, ale jak ji můžete i prakticky vylepšit. To vše z něčeho tak obyčejného, jako jsou palety -
Menu

To musíte vyzkoušet! Dřevěné nápady, které dají vaší zahradě nový život. Podívejte se, jak ji můžete nejenom zkrášlit, ale jak ji můžete i prakticky vylepšit. To vše z něčeho tak obyčejného, jako jsou palety

Máte velkou zahradu, ale občas to tam vypadá jako na bojišti? Nevíte přesně, jak ji upravit, aby vypadala k světu a vy si na ní mohli užívat radosti rodinného života? Stydíte se na svou zahradu pozvat známé, protože vypadá nudně a sešle? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, tak čtěte dále. Máme pro Vás totiž několik báječných nápadů a tipů, jak svou zahradu vylepšit, tak, že Vám ji budou všichni závidět. A nejsenzačnější na tom, že jejich realizace je naprosto jednoduchá. Zvládnete je tedy připravit úplně sami.

Změňte svoji zahradu k nepoznání

Je tu doba zahradních grill party, lenošení na zahradě, zahradních úprav a mnoho jiných možností, které se na zahradě dají dělat. Někdy to ovšem vypadá, jako by zahrada nežila. Květiny nemají správné umístění, nebo jsou jen tak ledabyle zasazené a vypadá to, jako by se o ně nikdo nestaral. Váš zahradní nábytek už také není, co býval a chtělo by to změnu. Navíc je to všude samá tříska. A co teprve nějaká ozdoba či zahradní dekorace? Že také není? V tom případě je určitě čas na změnu.

Dřevěné palety a šikovné ruce

Možná namítnete, že nový zahradní nábytek stojí moc peněz, nebo že nevíte, který si vybrat. Nemáte zkušenosti s úpravou zahrady a raději ji necháte tak, jak je. To by byla ovšem škoda, neboť níže uvedené nápady, Vaši zahradu rozzáří a dají jí šmrnc. Materiál na všechny nápady je tvořen obyčejnými paletami a dřevem, takže si nemusíte dělat obavy z toho, co vše na změnu designu zahrady budete potřebovat. Pokud máte navíc i šikovné ruce, bude to pro Vás hračka.

Manželský pár změnil zahradu k nepoznání

Krásným příkladem, že je to vše opravdu jednoduché, je případ manželského páru, který zdědil velkou zahradu s malým obytným prostorem. Když manželé poprvé zahradu uviděli, rozhodně se netvářili, že by měli obrovskou radost. Zahrada totiž rozhodně nebyla v ukázkovém stavu, nicméně i přesto cítili, že se v zahradě skrývá ohromný potenciál. Rozhodli se tedy, že se spolu pěkně pustí do renovace a udělají ze zahrady ráj na zemi.

Trocha improvizace, kreativity a nadšení

Možná si myslíte, že se jednalo o nějaký bohatý pár, který se rozjel do obchodu a koupil veškeré vybavení že? Kdepak, tento pár neoplýval zrovna hromadou peněz, o to víc měl ale nadšení a touhu se zahradou něco udělat. V opravách se tedy rozhodli improvizovat a použít, co se dá. Hlavním materiálem se tak stala obyčejná paletová prkna a kusy dřeva, které měli k dispozici.

Navíc byli oba dva velmi šikovní, takže samotná oprava zahrady pro ně byla opravdu hračkou. Především jim ale nechybělo nadšení a touha vytvořit si krásnou zahradu, na kterou si rádi o víkendu zajedou, nebo na ní třeba pozvou přátele v rámci oslavy či grill party.

Vše má své místo a řád

Jak tak pomalu, ale jistě pokračovali s opravami a renovací, jejich zahrada se proměňovala v místo, na které je radost pohledět. Díky dřevěným prknům a paletám celá zahrada najednou ožila. Už to nebyla ta nudná a zanedbaná zahrada jako na začátku. Zahradní nářadí mělo své místo na uskladnění a květiny dostaly rovněž každí své místo. Vše tu najednou mělo řád a vypadalo to jako z časopisu.

Pokud i Vy toužíte po změně zahrady, ale nevíte, jak začít, nebo Vás opravdu nic nenapadá, můžete se mrknout do naší galerie, která Vám jistě pomůže a inspiruje. Snadno si tak budete moci vytvořit věci, ze kterých budete mít radost.

Galerie a seznam inspirujících nápadů

Můžete si vytvořit například jedinečné a nadčasové květináče z palet, které se hodí jak na zahradu, tak i třeba na terasu či balkon. Stejně tak si z prken můžete postavit dřevní nebo skladovací prostor pro nářadí. Možností je samozřejmě také houpačka nebo působivá zahradní lavice. Co třeba originální plot, který elegantně oddělí jednotlivé zahradní zóny? Pomocí palet a prken můžete opravit rozbitá místa ve Vašem současném plotě.

Nádherným řešením je také víceúrovňový květináč, který Vám budou všichni závidět. Z palet můžete vystavět hromadu dalších věcí (nábytek, lavičky, lehátka, nebo dokonce i jednoduchou improvizovanou terasu. Možností je opravdu mnoho, záleží jen na Vás, co si vyberete a do čeho se pustíte.

Líbil se vám článek?

Tisk
DOMÁCNOST

Rostoucí židle zajistí naším potomkům pohodlí i zdraví

[no_pagination] Stále více z nás tráví velkou část dne v sedavém zaměstnání. Dobře tedy víme, jak se na našem zdraví…
DŮM A ZAHRADA

Nalila tuto velmi jednoduchou věc do hlíny v květináči každé…

Dobré a pěkné počasí je opravdu skvělé pro růst květin všude kolem nás. Příroda si to umí zařídit, a proto…
DŮM A ZAHRADA

Už nikdy nebudete kupovat mandarinky! Umístěte jej do květináče a…

Báječné aroma a lahodnou chuť dělají jednoznačně mandarinky. Je to jeden z nejpopulárnějších a nejlepších citrusů na celém světě. Máte…
DŮM A ZAHRADA

Našel na zahradě podivnou díru a strčil do ní prst.…

Rádi strkáte prsty do věcí, po kterých vám nic není? Děláte dobře, protože v mnoha případech se to skutečně nevyplácí. Mohli…
DŮM A ZAHRADA

Mé květiny neustále uvadaly dokud mi sousedka neukázala tuto směs…

Uschla vám květina a chystáte se ji vyhodit? Nedělejte to! Existuje řešení, které ji dokáže vdechnout znovu život. Možná se…
DŮM A ZAHRADA

Matka musela začít žít s dcerou ve starém kontejneru, když…

Nad některými věcmi nezbývá než zakroutit hlavou, neboť nás dokážou dokonale vyvést z míry. Příběh pojednává o matce samoživitelce, která spolu…