Tohle musíte vyzkoušet! Úžasné tipy, díky kterým bude vaše zahrada nejkrásnější široko daleko! Stačí trochu šikovnosti, nějaké zbytečné věci a samozřejmě dostatek inspirace. Podívejte se na fotografie -
Menu

Tohle musíte vyzkoušet! Úžasné tipy, díky kterým bude vaše zahrada nejkrásnější široko daleko! Stačí trochu šikovnosti, nějaké zbytečné věci a samozřejmě dostatek inspirace. Podívejte se na fotografie

Květináče stačí občas jenom originálně ozdobit. Pokud máte jednoduché, větší nádoby blízko u sebe, můžete jednu zkusit nastylizovat jako chlapce a druhou jako dívku. Pokud je nahoře rostlina, která připomíná vlasy, je efekt dokonalý.

Občas se stane, že nám na zahradě zůstane staré auto, s kterým už nikdy nikdo jezdit nebude, ale z nějakého důvody tam stále je. Pokud jej necháte obrůst barevnými květy, stane se místo ostudou vaší zahrady její originální chloubou.

Nábytek nenábytek

Dalších skvělých výsledků můžete dosáhnout, pokud máte vyřazený nábytek nebo třeba obyčejné palety. Z palet jde jednoduše postavit i velmi vysoký sytém záhonové stěny, která dokonalé zkrášlí nejen zahradu, ale i každý pokoj. Starý prádelník jde jednoduchým vysunutím šuplíků proměnit na důmyslné poličky, ve kterých vypadají třeba kaktusy nádherně.

Obruč se starých jízdních kol se dá skvěle využít tak, že k nim navážete drátky a získáte tak dokonale kulatou podporu např. pro:

  • Fazole
  • Okurky
  • Hráček
  • Rajčata

Pokud máte rádi Alenku v říši divů, není nic jednoduššího než si připravit zákoutí z oblíbené pohádky. Stačí vám jeden stará kulatý stůl a pár starých židlí. Židle stačí nechat narůst trávou a na stůl umístit květiny, zasazené do starého nádobí. Neexistuje dítě, které by tato dekorace neokouzlila.

Stane-li se vám, že vám na zahradě zůstane kmen poraženého stromu, máte hned několik možností. Můžete si z něj udělat jednoduchou lavičku, nebo vyřezat jen část a udělat si z kmene jeden velký květináč. Jste-li zručnější, můžete si vyřezat lokomotivu s vagónky, které budou sloužit jako květináče.

Starý trakař, vozík nebo povoz jsou na zahradě nejvděčnějšími doplňky. Naplňte je květináči a budete překvapeni, jak dobře budou vypadat.

Tipy a vychytávky

Ne za všechny dekorace musíte nechávat v zahrádkářství hříšné peníze. Na naprosto dokonalou sochu ruky, která bude držet vaši rostlinu, vám stačí naplnit starou zahrádkářskou rukavici betonem. Měla by přitom ležet v květináči, aby zatuhla ve správném tvaru.

Za staré poklice na kolo zase uděláte krásný květináč jednoduše tak, že obvod poklice polepíte kousky staré, rozbité keramiky.

Jednoduché závěsné zahrady zase získáte tak, že květiny zasadíte do plátěných pytlíků, které rozvěsíte buďto na zavěšeném drátě nebo třeba věšící šňůře.

Starý šálek na kávu s podšálkem zase může splnit funkci krásného krmítka i s koupátkem. Stačí je k sobě dobře přilepit (i s háčkem) a zavěsit třeba na vhodnou větev.

Brány a ploty

Staré a rozbité náčiní taky nemusíte vyhazovat. Může z nich vzniknout pěkné oplocení vašeho pozemku, pokud jimi nahradíte běžně používané laťky.

Pokud se vám rozbije část brány, můžete staré náčiní přibít místo předcházející materiálu – třeba křížem. Ve výsledku to pak působí velice hezky.

Jako brána vám ale může posoužit i staré kolo. Uvidíte, že se vás sousedé budou ptát, kde jste takovou bránu vlastně sehnali.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Tento návod jak pěstovat fialky zaručí, že se vždy dočkáte…

Pěstování fialek nemusí být jednoduché, pokud se považujete za úplného začátečníka. Proto je vhodné seznámit se s několika triky, díky kterým…
DŮM A ZAHRADA

Nikdy nevyhazujte starý nábytek! Rozhodně nejde o odpad, který by…

Ke starému nábytku přijdete jednoduše – buďto ho zdědíte, odkoupíte jako první vybavení nebo váš starý prostě a jednoduše doslouží.…
DŮM A ZAHRADA

Tuto bylinu bystě měli pěstovat nejenom na zahradě, ale i…

Šalvěj, malá nenápadná bylinka, která byla v minulosti mnohými považovaná za všelék, protože se od nepaměti používala při nejrůznějších zdravotních potížích.…
DŮM A ZAHRADA

Že jsou palety na vyhození? Rozhodně ne! Tady máte 9…

Co je to paleta, to každý ví. Několik prken, které mají obdélníkový tvar a které slouží hlavně k jednoduššímu transportu většího…
DŮM A ZAHRADA

Tohle jsou patrně nejvzácnější orchideje na světě. Z jakého důvodu?…

Orchideje jsou samy o sobě velmi zajímavé květiny. Nutno ale říci, že je jich velké množství. Existuje tedy nepřeberné množství…
DŮM A ZAHRADA

Myslíte si, že na malém prostoru se nedá útulně a…

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený…