Tohle musíte vyzkoušet! Úžasné tipy, díky kterým bude vaše zahrada nejkrásnější široko daleko! Stačí trochu šikovnosti, nějaké zbytečné věci a samozřejmě dostatek inspirace. Podívejte se na fotografie -
Menu

Tohle musíte vyzkoušet! Úžasné tipy, díky kterým bude vaše zahrada nejkrásnější široko daleko! Stačí trochu šikovnosti, nějaké zbytečné věci a samozřejmě dostatek inspirace. Podívejte se na fotografie

Květináče stačí občas jenom originálně ozdobit. Pokud máte jednoduché, větší nádoby blízko u sebe, můžete jednu zkusit nastylizovat jako chlapce a druhou jako dívku. Pokud je nahoře rostlina, která připomíná vlasy, je efekt dokonalý.

Občas se stane, že nám na zahradě zůstane staré auto, s kterým už nikdy nikdo jezdit nebude, ale z nějakého důvody tam stále je. Pokud jej necháte obrůst barevnými květy, stane se místo ostudou vaší zahrady její originální chloubou.

Nábytek nenábytek

Dalších skvělých výsledků můžete dosáhnout, pokud máte vyřazený nábytek nebo třeba obyčejné palety. Z palet jde jednoduše postavit i velmi vysoký sytém záhonové stěny, která dokonalé zkrášlí nejen zahradu, ale i každý pokoj. Starý prádelník jde jednoduchým vysunutím šuplíků proměnit na důmyslné poličky, ve kterých vypadají třeba kaktusy nádherně.

Obruč se starých jízdních kol se dá skvěle využít tak, že k nim navážete drátky a získáte tak dokonale kulatou podporu např. pro:

  • Fazole
  • Okurky
  • Hráček
  • Rajčata

Pokud máte rádi Alenku v říši divů, není nic jednoduššího než si připravit zákoutí z oblíbené pohádky. Stačí vám jeden stará kulatý stůl a pár starých židlí. Židle stačí nechat narůst trávou a na stůl umístit květiny, zasazené do starého nádobí. Neexistuje dítě, které by tato dekorace neokouzlila.

Stane-li se vám, že vám na zahradě zůstane kmen poraženého stromu, máte hned několik možností. Můžete si z něj udělat jednoduchou lavičku, nebo vyřezat jen část a udělat si z kmene jeden velký květináč. Jste-li zručnější, můžete si vyřezat lokomotivu s vagónky, které budou sloužit jako květináče.

Starý trakař, vozík nebo povoz jsou na zahradě nejvděčnějšími doplňky. Naplňte je květináči a budete překvapeni, jak dobře budou vypadat.

Tipy a vychytávky

Ne za všechny dekorace musíte nechávat v zahrádkářství hříšné peníze. Na naprosto dokonalou sochu ruky, která bude držet vaši rostlinu, vám stačí naplnit starou zahrádkářskou rukavici betonem. Měla by přitom ležet v květináči, aby zatuhla ve správném tvaru.

Za staré poklice na kolo zase uděláte krásný květináč jednoduše tak, že obvod poklice polepíte kousky staré, rozbité keramiky.

Jednoduché závěsné zahrady zase získáte tak, že květiny zasadíte do plátěných pytlíků, které rozvěsíte buďto na zavěšeném drátě nebo třeba věšící šňůře.

Starý šálek na kávu s podšálkem zase může splnit funkci krásného krmítka i s koupátkem. Stačí je k sobě dobře přilepit (i s háčkem) a zavěsit třeba na vhodnou větev.

Brány a ploty

Staré a rozbité náčiní taky nemusíte vyhazovat. Může z nich vzniknout pěkné oplocení vašeho pozemku, pokud jimi nahradíte běžně používané laťky.

Pokud se vám rozbije část brány, můžete staré náčiní přibít místo předcházející materiálu – třeba křížem. Ve výsledku to pak působí velice hezky.

Jako brána vám ale může posoužit i staré kolo. Uvidíte, že se vás sousedé budou ptát, kde jste takovou bránu vlastně sehnali.

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Když tento malý dům uviděl poprvé, ani nechtěl dovnitř. Když…

Mnoho lidí sní o prostorném, světlém interiéru a krásném prostředí, ve kterém by mohli spokojeně žít. Příroda je plná krásy…
DŮM A ZAHRADA

Tato rada je skutečným zázrakem pro všechny milovníky orchidejí! Extrémně…

Většina žen považuje péči o orchideje za velmi náročnou. Některým ženám v domácnosti se však podaří vysadit celou květinovou zahradu orchidejí…
DŮM A ZAHRADA

K rozkvětu pokojových rostlin je zapotřebí pouze jedna polévková lžíce…

Začínají vám uvadat květiny? Nemají ten správný tvar a vzhled, jaký byste od nich očekávali? Nemusíte je vyhazovat, neboť pro…
DŮM A ZAHRADA

V IKEA koupila tyto dřevěné palety a tři matrace, to,…

Internet je plný nápadů a zlepšováků. Pokud si tedy chcete udělat radost něčím novým a doma vyrobeným, nemusíte chodit daleko.…
DŮM A ZAHRADA

30 let byl babiččin dům neobývaný. Když byl na zbourání,…

Byl to hezký a také udržovaný dům. Ale jenom do doby, dokud v něm její babička bydlela a starala se o…
DŮM A ZAHRADA

Koupili malou chátrající stodolu a změnili ji k nepoznání. Dnes…

V Irsku se podařilo přeměnit starou kamennou stodolu Crows´Hermitage na luxusní chatu, kam je radost jezdit a odpočívat. Tato rekreační chata…