Toto je jediná věc, která zabíjí plísně, bakterie a viry ve stejnou...

Toto je jediná věc, která zabíjí plísně, bakterie a viry ve stejnou dobu. Když jsem ji objevila, okamžitě jsem ji začala používat

Smícháním trávicích enzymů včel a pryskyřičných rostlinných látek se tvoří lepidlo s jedinečným vzorcem – propolis. Pro včely je propolis nezbytnou součástí života, dezinfikuje se jím úl a medové plástve avšak pro nás je velkým přínosem v oblasti medicíny.

propolis1
Propolis známe už celé věky, přesto naše medicína nachází stále nové využití propolisu. Způsobů jak tento produkt používat je mnoho: přidáním kapaliny do mléka (účinná směs proti kašli) nebo ve formě tinktury alkoholu na vnější ale i vnitřní použijte.

propolis2Léčivé účinky propolisu ve formě tinktury

Při vnitřním příjmu propolisu se nám zvyšuje imunita, snižuje zánět a zároveň působí i jako antioxidant. Co se týče vnějšího příjmu: dezinfikuje a hojí rány, regeneruje pokožku, ale je velmi dobrý i při léčbě akné. Nakapejte si na vatový tampónek malé množství propolisu a přiložte na vzniklé akné. Tento proces opakujte dva až třikrát týdně. Postupně se vám bude vyrážka vysušovat až vám vznikne obyčejná strup.

propolis3Lékaři tento produkt předepisují při různých onemocněních: léčba angíny, faryngitidy, sinusitidy, zánět průdušek a plic, k odstranění virových infekcí (chřipka, herpes), pro všechny onemocnění týkající se zubů, dokonce se propolis používá i při léčeny žaludečních onemocnění.

propolis4Nejčastěji se u nás používá 10% tinktura propolisu, kterou dostanete už v každé lékárně, ale můžete si ji uvařit i doma.

Jak se používá tinktura z propolisu

Při faryngitidě a angíně je nejlepší kloktadlo. Vytvoříte si ho smícháním tinktury s fyziologickým roztok v poměru 1:10.

Se stejnou koncentrací si vytvoříte i roztok na vyplachování úst, který je vhodný při zubních onemocněních.

Pokud trpíte kupříkladu zánětem nosních dutin, pomůže vám vyplachování propolisovou tinkturou, která se ředí v poměru, kterou jsme uvedli výše.

Když máte zánět středního ucha pomůže vám roztok, který si dáte na vatový tampónek. Ten pak vsunete do ucha a necháte působit. Chcete-li tento postup opakovat i při vašem dítěti, roztok musíte zředit s teplou převařenou vodou v poměru 1: 1. Dospělí si mohou do ucha aplikovat 2 kapky tinktury s 5% koncentrací až do úplného uzdravení.

Při onemocnění dýchacích cest se doporučuje inhalace propolisové tinktury (na 1 kapku tinktury připadá 5ml fyziologického roztoku). Takto připravenou kapalinu můžete nalít do inhalátoru.

Propolis víme použivat i jako lék na posílení imunity. V lžíci mléka, nebo vody rozpusťte 15-20 kapek tinktury, tuto směs následně vypijte – nejlépe 30 minut před jídlem.

Při léčené žaludečních obtíží si zředíme 15-20 kapek tinktury se 100 ml teplé vody. Tato směs se má také vypít 30 minut před jídlem.

Kožní ekzémy, vředy, opary, plísňové infekce nohou a nehtů. U tohoto typu onemocnění se doporučuje směs tinktury a pleťové vody.

propolis5Všechny tyto pozitivní vlivy propolisu a pro určení přesné diagnózy byste se měli poradit se svým lékařem.

Propolis je kontraindikován u osob s alergií na včelí produkty. Děti, těhotné ženy a lidé, který používají léky na bázi alkoholu by propolis měli používat pouze na problémy, které jsou vnějšího charakteru (puchýře, ekzémy). Vzhledem k riziku vzniku alergických reakcí se propolis nedoporučuje používat dětem do tří let.

Tisk
ZDROJbabskeveci.sk
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Podívejte se na TOP účesy, které budou hitem letošního roku 2018! To musíte mít!

Jela jsem ke kamarádce na návštěvu do New Yorku a nemohla uvěřit svým očím. Takovýto dům jsem ještě neviděla!

Máte suché a poškozené vlasy? Pak vyzkoušejte tuto vitamínovou bombu!

Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli ihned k lékaři!

Přemýšlíte, jak ozvláštnit Vaši domácnost? Pak Vám pomohou tyto tipy a triky, jak správně vybrat záclony!

Další články