Toto je jediná věc, která zabíjí plísně, bakterie a viry ve stejnou...

Toto je jediná věc, která zabíjí plísně, bakterie a viry ve stejnou dobu. Když jsem ji objevila, okamžitě jsem ji začala používat

Smícháním trávicích enzymů včel a pryskyřičných rostlinných látek se tvoří lepidlo s jedinečným vzorcem – propolis. Pro včely je propolis nezbytnou součástí života, dezinfikuje se jím úl a medové plástve avšak pro nás je velkým přínosem v oblasti medicíny.

propolis1
Propolis známe už celé věky, přesto naše medicína nachází stále nové využití propolisu. Způsobů jak tento produkt používat je mnoho: přidáním kapaliny do mléka (účinná směs proti kašli) nebo ve formě tinktury alkoholu na vnější ale i vnitřní použijte.

propolis2Léčivé účinky propolisu ve formě tinktury

Při vnitřním příjmu propolisu se nám zvyšuje imunita, snižuje zánět a zároveň působí i jako antioxidant. Co se týče vnějšího příjmu: dezinfikuje a hojí rány, regeneruje pokožku, ale je velmi dobrý i při léčbě akné. Nakapejte si na vatový tampónek malé množství propolisu a přiložte na vzniklé akné. Tento proces opakujte dva až třikrát týdně. Postupně se vám bude vyrážka vysušovat až vám vznikne obyčejná strup.

propolis3Lékaři tento produkt předepisují při různých onemocněních: léčba angíny, faryngitidy, sinusitidy, zánět průdušek a plic, k odstranění virových infekcí (chřipka, herpes), pro všechny onemocnění týkající se zubů, dokonce se propolis používá i při léčeny žaludečních onemocnění.

propolis4Nejčastěji se u nás používá 10% tinktura propolisu, kterou dostanete už v každé lékárně, ale můžete si ji uvařit i doma.

Jak se používá tinktura z propolisu

Při faryngitidě a angíně je nejlepší kloktadlo. Vytvoříte si ho smícháním tinktury s fyziologickým roztok v poměru 1:10.

Se stejnou koncentrací si vytvoříte i roztok na vyplachování úst, který je vhodný při zubních onemocněních.

Pokud trpíte kupříkladu zánětem nosních dutin, pomůže vám vyplachování propolisovou tinkturou, která se ředí v poměru, kterou jsme uvedli výše.

Když máte zánět středního ucha pomůže vám roztok, který si dáte na vatový tampónek. Ten pak vsunete do ucha a necháte působit. Chcete-li tento postup opakovat i při vašem dítěti, roztok musíte zředit s teplou převařenou vodou v poměru 1: 1. Dospělí si mohou do ucha aplikovat 2 kapky tinktury s 5% koncentrací až do úplného uzdravení.

Při onemocnění dýchacích cest se doporučuje inhalace propolisové tinktury (na 1 kapku tinktury připadá 5ml fyziologického roztoku). Takto připravenou kapalinu můžete nalít do inhalátoru.

Propolis víme použivat i jako lék na posílení imunity. V lžíci mléka, nebo vody rozpusťte 15-20 kapek tinktury, tuto směs následně vypijte – nejlépe 30 minut před jídlem.

Při léčené žaludečních obtíží si zředíme 15-20 kapek tinktury se 100 ml teplé vody. Tato směs se má také vypít 30 minut před jídlem.

Kožní ekzémy, vředy, opary, plísňové infekce nohou a nehtů. U tohoto typu onemocnění se doporučuje směs tinktury a pleťové vody.

propolis5Všechny tyto pozitivní vlivy propolisu a pro určení přesné diagnózy byste se měli poradit se svým lékařem.

Propolis je kontraindikován u osob s alergií na včelí produkty. Děti, těhotné ženy a lidé, který používají léky na bázi alkoholu by propolis měli používat pouze na problémy, které jsou vnějšího charakteru (puchýře, ekzémy). Vzhledem k riziku vzniku alergických reakcí se propolis nedoporučuje používat dětem do tří let.

print