Trápí vás vrásky, zarudlá pokožka, ochablá kůže nebo červené skvrny na obličeji? Řešení těchto problémů je velmi jednoduché. Stačí si na kůži pravidelně mazat TOTO! A nejedná se o žádný chemické krém z lékárny -
Menu

Trápí vás vrásky, zarudlá pokožka, ochablá kůže nebo červené skvrny na obličeji? Řešení těchto problémů je velmi jednoduché. Stačí si na kůži pravidelně mazat TOTO! A nejedná se o žádný chemické krém z lékárny

Je to přímo nekončící boj, neboť jakmile se zbavíte jednoho problému, objeví se ihned další, a tak to jde stále dál a dál, a vy stále platíte a platíte.

Problém kosmetických přípravků

Většina kosmetických přípravků má ovšem jeden hlavní problém, který pro naše zdraví není zrovna příliš pozitivní. Ano správně, je to obsah škodlivých chemikálií. Je to nejzávažnější problém kosmetických přípravků, neboť jeden problém zamaskují, ale zároveň způsobí jiný. Krásným a tvrdým důkazem je pleť celebrit, které po většinu života nadměrně využívali nejrůznější kosmetiku. Ta se samozřejmě negativně podepsala na kvalitě jejich pleti.

Kosmetika jim na čas poskytla hezkou a pevnou pleť, jenomže vše si bere svou daň, pokožka nevyjímaje. Pod nánosem kosmetických přípravků totiž postupně docházelo k poškození, které se postupně projevily. Z toho důvodu teď některé celebrity vypadají starší, než ve skutečnosti jsou.

Další velkou nevýhodou kosmetických přípravků je také jejich vysoká cena, čímž mohou rapidně ovlivnit rodinný rozpočet, který už je sám o sobě někdy celkem nahnutý. Je tedy na čase přístup ke své kůži změnit a začít k ní přistupovat zodpovědně a bezpečně.

Báječný způsob na krásnou a pevnou pleť

Nabízíme Vám jednoduchý alternativní způsob, díky kterému budete moci pečovat o svou pleť. Docílíte tak toho, že bude vypadat zdravě a zachová si svůj mladistvý a krásný vzhled co nejdéle. Úplně nejbáječnější na tom je, že k tomu je zapotřebí jen pár běžných, snadno dostupných a levných surovin. Díky nim bude Vaše pokožka správně hydratovaná, vyživená a zbavená nejrůznějších patogenních bakterií.

Co k tomu budu potřebovat

K zářivé, hladké a pevné pleti s minimem vrásek budete potřebovat následující suroviny, které jak už jsme psali, seženete téměř kdekoliv.

  • kokosový olej
  • a jedlou sodu

Funkcí jedlé sody je v tomto případě udržet správné pH pokožky a zabránit množení škodlivých bakterií. Další funkcí je to, že perfektně čistí pokožku, zmírňuje popáleniny od sluníčka, pomáhá léčit akné, vyrážky a celkově zlepšuje komplexnost pokožky. Co se týče kokosového oleje, tak ten dodává pokožce potřebné přírodní oleje, hydratuje ji, čistí póry, pomáhá potlačovat záněty při akné, ekzémech a zarudnutí.

Jak o pokožku pečovat

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu z celého článku. Instrukcím, jak správně o pokožku pečovat pomocí těchto surovin. Aby byl efekt co nejúčinnější je samozřejmě potřeba dodržovat správný postup a pravidelnost. Postup péče je tedy následovný.

Ve skleničce smíchejte obě ingredience v poměru 2 díly kokosového oleje a 1 díl jedlé sody. Je možné, že kokosový olej bude ztuhlý, vložte jej ve skleněné míse do teplé vody, aby roztál. Samozřejmě si připravte jen tolik směsi, kolik bude potřeba na čištění pleti. Obyčejně by mělo stačit 2+1 čajové lžičky. V případě, že se Vám recept osvědčí, můžete si samozřejmě připravit směsi více pro čištění jiných částí těla.

Omyjte si pokožku jemně mýdlem, opláchněte vlažnou vodou a poté opatrně osušte ručníkem. Připravenou směs naneste na pokožku a nechte působit cca 5 až 10 minut. Pozor na oči samozřejmě, neměla by se do nich dostat. Následně směs jemně vmasírujte do kůže. Kokosový olej se lépe vstřebá a soda pomůže odstranit vrchní vrstvy odumřelých buněk. Na závěr směs smyjte vlažnou vodou, mýdlovou vodou. Osušte ručníkem a je hotovo.

Pro maximální efekt opakujte celou proceduru alespoň třikrát týdně. Po nějaké době zjistíte, že Vaše pleť je opět pevná, jemná, bez zarudnutí a viditelných vrásek.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách?…

Letní období vyloženě láká k tomu, abyste vystavili své nohy a začali chytat bronz. Jenže léto si také žádá, abychom trošku…
KRÁSA A MÓDA

Je vám 35 a více let? Nebo se k tomuto…

Stárnutí je nemilou součástí našeho života – pozitivní ale je, že nemusí být vidět. Zvolte správný účes a vypadejte tak…
KRÁSA A MÓDA

Trápí vás pigmentové skvrny na vašich rukách, tváři, ale i…

Mnoho žen a mužů po celém světě trápí pigmentové skvrny, které se mohou objevovat na celém těle, zvláště pak ale…
KRÁSA A MÓDA

Peroxid už dávno není jenom pomocník k barvení vlasů, nebo…

Krásná a mladistvá pleť je snem každé ženy. To je i důvod, proč mnoho žen chodí pravidelně do kosmetických salonů.…
KRÁSA A MÓDA

Dívka nemohla najít gumičku do vlasů a tak použila něco,…

Každá žena nebo dívka to jistě zná. Péče o vlasy není nic jednoduchého a kromě různých produktů ve formě šamponu…
KRÁSA A MÓDA

To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají…

Elixír mládí ani kámen mudrců ještě nikdo nevymyslet, ale tohle je ještě možná ještě lepší! Vyzkoušejte tyhle jednoduché cviky na…