Menu

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Každý ví, že opalovací krém je dnes důležitý. Dokonce i ti, kteří si stěžují na spálenou pokožku, když vyjdou ven na slunce – protože spáleniny je prostě nepříjemné – vědí, že by měli opravdu používat opalovací krém, když se chystají za slunečného dne ven. Nicméně chemikálie, které se nacházejí v moderních opalovacích krémech, jsou lehce znepokojivé.

Nebezpečí vystavení slunci

Za prvé, je jasné, že nikdo nenaznačuje, že byste opalovací krém vynechali a strávili celý den na slunci. Porušená ozonová vrstva znamená, že lidé mají velmi malou přirozenou ochranu proti slunečním paprskům, což může vést k vážným zdravotním problémům. UV paprsky vyzařované sluncem mohou způsobit spáleniny a poškození kůže.

Poškození kožních buněk může dokonce vést k rozvoji rakoviny kůže. Kromě pobytu mimo slunce během nejžhavějších částí den a ochranného oblečení, opalovací krém je jednou z nejlepších věcí, které můžete využít pro ochranu Vaší pokožky před poškozením sluncem.

Co je opravdu ve Vašem opalovacím krému?

Nicméně, možná budete chtít opalovací krém podrobit menšímu průzkumu, než ho začnete používat. Nedávná zpráva naznačuje, že většina opalovacích krémů obsahuje desítky chemikálií, které mohou být škodlivé v lidském těle, a protože používáte opalovací krém na pokožku, můžete si být jisti, že alespoň některé z nich se dostanou i do Vašeho těla.

Zde je soupis těch nejškodlivějších chemikálií, které se vyskytují na opalovacích přípravcích:

Octinoxát: Octinoxát je ultrafialový filtr s vysokou toxicitou. V lidském těle funguje hodně jako hormon a výzkum naznačuje, že ovlivňuje reprodukční systém a štítnou žlázu. Některé studie dokonce odkazují na změny chování.

Oxybenzon: Mnozí odborníci se shodují, že oxybenzon je nejnebezpečnější chemikálie, která se má hledat v opalovací krému. Napodobuje estrogen v lidském těle, takže může změnit produkci a účinnost spermií. U žen je spojen s endometriózou.

Oxid titaničitý: V krémech proti slunečnímu záření není oxid titaničitý problémem. Tato chemikálie je však při vdechování nebezpečná, proto je třeba zabránit vdechnutí při aplikaci krému postřikem.

MI: MI je často uváděn jako neaktivní složka v amerických opalovacích krémech. Přestože by měla být neaktivní, způsobuje mnoho alergických reakcí a vysokou citlivost kůže.

Avobenzon: Na rozdíl od jiných UV filtrů v tomto seznamu, avobenzon nenarušuje hladinu hormonů. Má však tendenci způsobovat vysokou citlivost pokožky a alergické reakce.

Jak se vyhnout těmto chemikáliím?

Je zřejmé, že úplné vyloučení opalovacího krému není odpovědí. Ale měli byste použít tyto informace pro výběr lepšího opalovacího krému pro Vaši rodinu. Existuje několik přírodních opalovacích přípravků na trhu, které zabraňují použití výše uvedených chemikálií. Přesto zkontrolujte přísady na informačních štítcích, protože některé opalovací krémy mají pouze nižší obsah těchto chemikálií.

Máte nějaké zkušenosti s opalovacími krémy, o které byste se chtěli s námi podělit? Sdělte nám je níže v komentářích.

ZDROJwomensbest.net

Tlakové body ve vaší dlani vám mohou pomoci proti nejrůznějším bolestem – vyzkoušejte to!

ZDRAVÍ
Z dlaně můžete číst celou svou budoucnost, pomocí dlaní zvládáte tisíce věcí v každodenním životě. Navíc si s pomocí dlaní můžete také ulevit…

Co o vás prozradí starodávný indiánský horoskop?

ZAJÍMAVOSTI
Snad každý z nás si alespoň jednou přečetl svůj horoskop. Někteří bez horoskopů neučiní žádné své rozhodnutí, jiní ho čtou jen…

I ryby mohou být škodlivé. Tato oblíbená ryba je jednou z nich!

ZDRAVÍ
Všude slyšíme, že bychom měli konzumovat více ryb. A tak spousta z nás sáhne do mrazáku, protože ryby v něm jsou jednoduše…

5.000 let starý tibetský lék, který se používá pouze jednou za 5 let, a přesto Vám pomůže vyléčit všechny nemoci!

TIPY A TRIKY
Tento lék může být použit pouze jednou za 5 let, ale přesto Vás dokáže zbavit veškerých nemocí, které Vás trápí.…

2 kapky tohoto přírodního zázraku do Vašich uší, a Váš sluch se zlepší až o 97 %!

TIPY A TRIKY
Problémy se sluchovým postižením jsou nejčastěji důsledkem stárnutí, ale v těchto dnech trpí tímto problémem stále větší počet mladých lidí.…

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

KRÁSA A MÓDA
Kolagen je hlavní strukturální protein v různých pojivových tkáních v těle člověka. Je odpovědný za pružnost pokožky. Pokud si všimnete,…

Muži prozradili, co je na ženách nejvíce odpuzuje… Zde je jejich 8 tipů!

ZAJÍMAVOSTI
Musí mít přítele, který je inteligentní, atraktivní a vzdělaný. Ta holka má všechno, ale přesto je nešťastná v milostném životě.…

Neuvěříte, co udělali přemnožení pavouci na Řecké pláži!

ZAJÍMAVOSTI
Kvůli horkým letním dnům se v Řecku přemnožili pavouci, vytvořili něco, nad čím většina z nás jen kroutí hlavou. 300…

Znáte metodu „90 sekund“? Zde je způsob, jak se rychle a jednoduše naučit cizí jazyk!

TIPY A TRIKY
"Používám tuto metodu po celou dobu a vždy funguje. Někdy se zdá být až kouzelná. Můžete se totiž naučit jakýkoli…

7 největších výživových mýtů

ZDRAVÍ
Ještě předtím, než se pustíte do jakékoli diety, je důležité vědět, co je fakticky správné a co je naprosto špatně.…