Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže! -
Menu

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Každý ví, že opalovací krém je dnes důležitý. Dokonce i ti, kteří si stěžují na spálenou pokožku, když vyjdou ven na slunce – protože spáleniny je prostě nepříjemné – vědí, že by měli opravdu používat opalovací krém, když se chystají za slunečného dne ven. Nicméně chemikálie, které se nacházejí v moderních opalovacích krémech, jsou lehce znepokojivé.

Nebezpečí vystavení slunci

Za prvé, je jasné, že nikdo nenaznačuje, že byste opalovací krém vynechali a strávili celý den na slunci. Porušená ozonová vrstva znamená, že lidé mají velmi malou přirozenou ochranu proti slunečním paprskům, což může vést k vážným zdravotním problémům. UV paprsky vyzařované sluncem mohou způsobit spáleniny a poškození kůže.

Poškození kožních buněk může dokonce vést k rozvoji rakoviny kůže. Kromě pobytu mimo slunce během nejžhavějších částí den a ochranného oblečení, opalovací krém je jednou z nejlepších věcí, které můžete využít pro ochranu Vaší pokožky před poškozením sluncem.

Co je opravdu ve Vašem opalovacím krému?

Nicméně, možná budete chtít opalovací krém podrobit menšímu průzkumu, než ho začnete používat. Nedávná zpráva naznačuje, že většina opalovacích krémů obsahuje desítky chemikálií, které mohou být škodlivé v lidském těle, a protože používáte opalovací krém na pokožku, můžete si být jisti, že alespoň některé z nich se dostanou i do Vašeho těla.

Zde je soupis těch nejškodlivějších chemikálií, které se vyskytují na opalovacích přípravcích:

Octinoxát: Octinoxát je ultrafialový filtr s vysokou toxicitou. V lidském těle funguje hodně jako hormon a výzkum naznačuje, že ovlivňuje reprodukční systém a štítnou žlázu. Některé studie dokonce odkazují na změny chování.

Oxybenzon: Mnozí odborníci se shodují, že oxybenzon je nejnebezpečnější chemikálie, která se má hledat v opalovací krému. Napodobuje estrogen v lidském těle, takže může změnit produkci a účinnost spermií. U žen je spojen s endometriózou.

Oxid titaničitý: V krémech proti slunečnímu záření není oxid titaničitý problémem. Tato chemikálie je však při vdechování nebezpečná, proto je třeba zabránit vdechnutí při aplikaci krému postřikem.

MI: MI je často uváděn jako neaktivní složka v amerických opalovacích krémech. Přestože by měla být neaktivní, způsobuje mnoho alergických reakcí a vysokou citlivost kůže.

Avobenzon: Na rozdíl od jiných UV filtrů v tomto seznamu, avobenzon nenarušuje hladinu hormonů. Má však tendenci způsobovat vysokou citlivost pokožky a alergické reakce.

Jak se vyhnout těmto chemikáliím?

Je zřejmé, že úplné vyloučení opalovacího krému není odpovědí. Ale měli byste použít tyto informace pro výběr lepšího opalovacího krému pro Vaši rodinu. Existuje několik přírodních opalovacích přípravků na trhu, které zabraňují použití výše uvedených chemikálií. Přesto zkontrolujte přísady na informačních štítcích, protože některé opalovací krémy mají pouze nižší obsah těchto chemikálií.

Máte nějaké zkušenosti s opalovacími krémy, o které byste se chtěli s námi podělit? Sdělte nám je níže v komentářích.

ZDROJwomensbest.net

Líbil se vám článek?

Tisk

Rakovina nemusí mít jenom klasickou léčbu. Jsou i jiné metody, které lékaři často tají. Proč? A co pacientům pomáhá?

ZDRAVÍ
Je opravdu rakovina tak vážná? Ano je, hodně lidí se jí bojí, následky této nemoci mohou být fatální. Myslíte si…

Nebudete věřit tomu, jak něžné a přátelské umí být gorily. Ne vždy je důvod se těchto velkých zvířat obávat

ZAJÍMAVOSTI
Počet lidí na planetě Zeni neustále roste. Bohužel je s rostoucím počtem lidí spojen také jeden smutný jev - neustále klesající…

5 zázračný rostlin, které vám jednoduše pomohou proti nespavosti. Mějte je v ložnici a budete spát jako miminko

ZDRAVÍ
Kvůli rychlému životnímu stylu a velkému stresu i neustálé přítomnosti zářících displejů dnes mnozí trpí nespavostí. Podle Amerického centra pro…

Lékaři přišli s jednoduchým testem, který odhalí, kolik let ještě budete žít! Postačí Vám pár sekund a zjistíte, že…

ZDRAVÍ
Kolik let ještě budeme žít? To je otázka, nad kterou se zamýšlíme zejména s přibývajícím věkem. Díky brazilskému lékaři Claudiovi…

Je opravdu citronáda tím nejlepším způsobem detoxikace pro Vaše tělo? Máme pro Vás odpověď!

TIPY A TRIKY
Naše tělo je neustále vystavováno mnoha toxinům. Voda a různé nápoje, které pijeme, jídlo, které konzumujeme, kosmetika, kterou používáme, oblečení,…

Coca-Cola, legální jed, který ničí Vaše kosti, ale přesto ho mnozí z Vás pijí každý den!

ZDRAVÍ
Coca-Cola, ochucená limonáda, která nás obkloupuje kdekoliv, kde jsme. Konzumaci tohoto drinku nám doporučují četné reklamy po celém světě. Hlavními…

Máte strie a nemůžete se jich zbavit? Zde je 8 přírodních tipů, které Vám s tím pomůžou!

TIPY A TRIKY
Strie jsou obvykle spojeny s těhotenstvím, ale mohou se objevit i v různých jiných životních situacích, jako je rychlý přírůstek…

Víte, co se stane, když se THC vstříkne do rakovinných buněk? Podívejte se na to!

ZDRAVÍ
Sledujte, co se stane, když se do rakovinných buněk vstříkne THC! Pravděpodobně nemáte ponětí, co se stane, my však ano…

Trpíte často na nepěkné modřiny, nebo Vás jen tak svědí kůže? Měli byste být na pozoru, neboť se může jednat o problémy s játry!

ZDRAVÍ
O játrech je známo, že se jedná o největší vnitřní orgán a zároveň i o největší vnitřní žlázu, která se…

Přidáváte do jídla tyto byliny? Jestli ne, tak byste s tím měli začít! Pomáhají jak při cukrovce, tak astmatu, a dokonce zlepšují krevní oběh!

TIPY A TRIKY
Onemocnění, jako je cukrovka, jsou v našem světě již zcela běžnou záležitostí. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí se…