Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže! -
Menu

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Každý ví, že opalovací krém je dnes důležitý. Dokonce i ti, kteří si stěžují na spálenou pokožku, když vyjdou ven na slunce – protože spáleniny je prostě nepříjemné – vědí, že by měli opravdu používat opalovací krém, když se chystají za slunečného dne ven. Nicméně chemikálie, které se nacházejí v moderních opalovacích krémech, jsou lehce znepokojivé.

Nebezpečí vystavení slunci

Za prvé, je jasné, že nikdo nenaznačuje, že byste opalovací krém vynechali a strávili celý den na slunci. Porušená ozonová vrstva znamená, že lidé mají velmi malou přirozenou ochranu proti slunečním paprskům, což může vést k vážným zdravotním problémům. UV paprsky vyzařované sluncem mohou způsobit spáleniny a poškození kůže.

Poškození kožních buněk může dokonce vést k rozvoji rakoviny kůže. Kromě pobytu mimo slunce během nejžhavějších částí den a ochranného oblečení, opalovací krém je jednou z nejlepších věcí, které můžete využít pro ochranu Vaší pokožky před poškozením sluncem.

Co je opravdu ve Vašem opalovacím krému?

Nicméně, možná budete chtít opalovací krém podrobit menšímu průzkumu, než ho začnete používat. Nedávná zpráva naznačuje, že většina opalovacích krémů obsahuje desítky chemikálií, které mohou být škodlivé v lidském těle, a protože používáte opalovací krém na pokožku, můžete si být jisti, že alespoň některé z nich se dostanou i do Vašeho těla.

Zde je soupis těch nejškodlivějších chemikálií, které se vyskytují na opalovacích přípravcích:

Octinoxát: Octinoxát je ultrafialový filtr s vysokou toxicitou. V lidském těle funguje hodně jako hormon a výzkum naznačuje, že ovlivňuje reprodukční systém a štítnou žlázu. Některé studie dokonce odkazují na změny chování.

Oxybenzon: Mnozí odborníci se shodují, že oxybenzon je nejnebezpečnější chemikálie, která se má hledat v opalovací krému. Napodobuje estrogen v lidském těle, takže může změnit produkci a účinnost spermií. U žen je spojen s endometriózou.

Oxid titaničitý: V krémech proti slunečnímu záření není oxid titaničitý problémem. Tato chemikálie je však při vdechování nebezpečná, proto je třeba zabránit vdechnutí při aplikaci krému postřikem.

MI: MI je často uváděn jako neaktivní složka v amerických opalovacích krémech. Přestože by měla být neaktivní, způsobuje mnoho alergických reakcí a vysokou citlivost kůže.

Avobenzon: Na rozdíl od jiných UV filtrů v tomto seznamu, avobenzon nenarušuje hladinu hormonů. Má však tendenci způsobovat vysokou citlivost pokožky a alergické reakce.

Jak se vyhnout těmto chemikáliím?

Je zřejmé, že úplné vyloučení opalovacího krému není odpovědí. Ale měli byste použít tyto informace pro výběr lepšího opalovacího krému pro Vaši rodinu. Existuje několik přírodních opalovacích přípravků na trhu, které zabraňují použití výše uvedených chemikálií. Přesto zkontrolujte přísady na informačních štítcích, protože některé opalovací krémy mají pouze nižší obsah těchto chemikálií.

Máte nějaké zkušenosti s opalovacími krémy, o které byste se chtěli s námi podělit? Sdělte nám je níže v komentářích.

ZDROJwomensbest.net

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Víte, co nejvíce ovlivňuje vaše chování, váš charakter a také…

Mnoho lidí si myslí, že jeho chování a jednání ovlivní třeba výchova, to kde žije, nebo to s jakými lidmi se…
ZDRAVÍ

Tato lékařka už nemohla dále snášet to, jak rozsáhlá je…

Očkování je poslední roky opravdu velké téma. Jsou tu lidé, kteří říkají, že jedině tak se dají vymýtit různé nemoci.…
ZAJÍMAVOSTI

Narození děťátka je vždy úchvatnou chvílí. A co teprve ve…

Když vznikne nový život, je to vždy něco úžasného. A co teprve když se konečně objeví na světě. Jedná se…
ZAJÍMAVOSTI

Tento muž se rozhodl natočit krásu oceánu ze svého dronu.…

Drony jsou aktuálně velmi populární, jelikož díky jim je možné zaznamenat mnoho věcí z ptačí perspektivy. Na mnoho věcí mohou přinést…
ZAJÍMAVOSTI

Tato mořská bioložka chtěla prozkoumat velryby přímo pod mořskou hladinou.…

Tajemný svět pod mořskou hladinou má svá vlastní specifika a nebezpečí – své o tom ví i mořská bioložka Hauser,…
ZDRAVÍ

Rakovina prsu je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších nemocí. Každá…

Každý jistě ví, že rakovina je dnes tou nejnebezpečnějších nemocí, která nás ohrožuje. Není divu, jelikož jde o nemoc opravdu…