Už nikdy nekoupíte v obchodě jakoukoliv zubní pastu! Jsou drahé a nejsou tak efektivní jako tato domácí. Ta pomůže zuby nejenom vybělit, ale zajistí také jejich zdraví. Jaké ingredience jsou potřeba? -
Menu

Už nikdy nekoupíte v obchodě jakoukoliv zubní pastu! Jsou drahé a nejsou tak efektivní jako tato domácí. Ta pomůže zuby nejenom vybělit, ale zajistí také jejich zdraví. Jaké ingredience jsou potřeba?

 • vyvolává žloutnutí zubů
 • podporuje vznik paradontózy
 • zuby oslabuje
 • Zapomeňte tedy na tradiční zubní pasty a vyrobte si doma vlastní, která nejen skutečně funguje, ale také vám nehrozí žádné nebezpečí.

  Jak na to?

  Jednou ze základních surovin na výrobu domácí pasty je kurkuma. Určitě jste už o tomto zázračném koření slyšeli. Nemusíte se vůbec obávat její výrazné žluté barvy. Vaše zuby neobarví do žluta, ale naopak podpoří jejich přirozeně bílou barvu. Kurkuma má navíc velice dobré účinky, co se týče potlačování infekcí a zánětů. Velice dobře tedy udělá i citlivým dásním a zubům a skvělé působí zejména na oteklé a bolestivé dásně. Kurkuma navíc nemá – na rozdíl od jiných farmaceutických výrobků – vedlejší účinky a dá se říci, že našemu organismu prospívá zcela komplexně.

  Druhou skvělo surovinou, která podporuje i léčivé účinky kurkumy, je pak kokosový olej. Ten je ceněným pomocníkem nejen v kosmetice, ale i ve zdravotnictví. Podobně jako kurkuma má protizánětlivé účinky a silné čisticí schopnosti. Je navíc k zubům a dásním velice citlivý.

  Co budete potřebovat:

  K výrobě pasty budete potřebovat jen minimum ingrediencí. Čajovou lžičku kurkumy, čajovou lžičku kokosového oleje a několik kapek esenciálního oleje z máty, který dá pastě přirozenou chuť a osvěží váš dech. Všechny ingredience v misce smíchejte, abyste získali homogenní pastu.

  Čistěte tak, jak jste zvyklí, přibližně po dobu 3 minut. Musíte si ale uvědomit, že pasta nepění, a tím pádem musíte její aplikaci během čištění několikrát opakovat. Na závěr vypláchněte ústa vodou a můžete použít ještě mezizubní kartáček, nit nebo ústí vodu.

  Jaké budou výsledky?

  Již za pár dní se vaše zuby vybělí do velice přirozeného bílého odstínu. Zároveň se zbavíte nepříjemných problémů, se kterými jste doposud bojovali. Už žádné záněty a bolesti dásní, ustupující dásně, zápach úst nebo kazy.

  Vše zuby budou rozhodně v o mnoho lepším stavu, než na co jste byli doposud zvyklí. Rozdíl uvidíte již po pár dnech, ale při dlouhodobém užívání bude ještě patrnější. Navíc významně ušetříte a můžete si být jisti, že do vašeho těla nepoputují nějaké toxické nebo dráždivé látky. Příroda se zase ukazuje jako ten nejlepší pomocník na vše.

  Pokračujte ve čtení článku na další stránce

  1
  2

  Líbil se vám článek?

  Tisk
  KRÁSA A MÓDA

  Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na…

  Plavková sezóna je v plném proudu a sociální sítě už se zase hemží fotografiemi vypracovaných těl. A jak jste na tom…
  KRÁSA A MÓDA

  Okouzlete své okolí dokonale upravenými nehty. Vsaďte na moderní trendy…

  Ruce bývají často poněkud opomíjenou částí našeho těla. Navzdory tomu, k čemu všemu je potřebujeme a jak často je ukazujeme druhým…
  KRÁSA A MÓDA

  Není nutné utrácet za kosmetické procedury, za mnohé krémy, nebo…

  Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost a stará se o…
  KRÁSA A MÓDA

  Víte, co je ten nejlepší bojovník proti vráskám? Nejsou to…

  Vrásky, problém, který trápí většinu populace v pokročilém věku. Ať chceme, či nechceme, vráskám se jednoduše nevyhne nikdo. Někoho zasáhnou dříve…
  KRÁSA A MÓDA

  Vraťte svůj věk o několik let zpět! Díky těmto trikům…

  Zub času na nás všech zanechává stopu. Určitě i tu pozitivní, kdy stále získáváme nové zkušenosti a životní moudrost, ale…
  KRÁSA A MÓDA

  Krátké účesy jsou opět hitem. Proč je zkusit? Díky nim…

  Že žena nemůže mít krátké vlasy? Velký omyl. Dnes se jedná o typ účesu, který je velmi populární a který…