Už nikdy nekoupíte v obchodě jakoukoliv zubní pastu! Jsou drahé a nejsou tak efektivní jako tato domácí. Ta pomůže zuby nejenom vybělit, ale zajistí také jejich zdraví. Jaké ingredience jsou potřeba? -
Menu

Už nikdy nekoupíte v obchodě jakoukoliv zubní pastu! Jsou drahé a nejsou tak efektivní jako tato domácí. Ta pomůže zuby nejenom vybělit, ale zajistí také jejich zdraví. Jaké ingredience jsou potřeba?

 • vyvolává žloutnutí zubů
 • podporuje vznik paradontózy
 • zuby oslabuje
 • Zapomeňte tedy na tradiční zubní pasty a vyrobte si doma vlastní, která nejen skutečně funguje, ale také vám nehrozí žádné nebezpečí.

  Jak na to?

  Jednou ze základních surovin na výrobu domácí pasty je kurkuma. Určitě jste už o tomto zázračném koření slyšeli. Nemusíte se vůbec obávat její výrazné žluté barvy. Vaše zuby neobarví do žluta, ale naopak podpoří jejich přirozeně bílou barvu. Kurkuma má navíc velice dobré účinky, co se týče potlačování infekcí a zánětů. Velice dobře tedy udělá i citlivým dásním a zubům a skvělé působí zejména na oteklé a bolestivé dásně. Kurkuma navíc nemá – na rozdíl od jiných farmaceutických výrobků – vedlejší účinky a dá se říci, že našemu organismu prospívá zcela komplexně.

  Druhou skvělo surovinou, která podporuje i léčivé účinky kurkumy, je pak kokosový olej. Ten je ceněným pomocníkem nejen v kosmetice, ale i ve zdravotnictví. Podobně jako kurkuma má protizánětlivé účinky a silné čisticí schopnosti. Je navíc k zubům a dásním velice citlivý.

  Co budete potřebovat:

  K výrobě pasty budete potřebovat jen minimum ingrediencí. Čajovou lžičku kurkumy, čajovou lžičku kokosového oleje a několik kapek esenciálního oleje z máty, který dá pastě přirozenou chuť a osvěží váš dech. Všechny ingredience v misce smíchejte, abyste získali homogenní pastu.

  Čistěte tak, jak jste zvyklí, přibližně po dobu 3 minut. Musíte si ale uvědomit, že pasta nepění, a tím pádem musíte její aplikaci během čištění několikrát opakovat. Na závěr vypláchněte ústa vodou a můžete použít ještě mezizubní kartáček, nit nebo ústí vodu.

  Jaké budou výsledky?

  Již za pár dní se vaše zuby vybělí do velice přirozeného bílého odstínu. Zároveň se zbavíte nepříjemných problémů, se kterými jste doposud bojovali. Už žádné záněty a bolesti dásní, ustupující dásně, zápach úst nebo kazy.

  Vše zuby budou rozhodně v o mnoho lepším stavu, než na co jste byli doposud zvyklí. Rozdíl uvidíte již po pár dnech, ale při dlouhodobém užívání bude ještě patrnější. Navíc významně ušetříte a můžete si být jisti, že do vašeho těla nepoputují nějaké toxické nebo dráždivé látky. Příroda se zase ukazuje jako ten nejlepší pomocník na vše.

  Pokračujte ve čtení článku na další stránce

  1
  2

  Líbil se vám článek?

  Tisk
  KRÁSA A MÓDA

  Černé tečky, bradavice, nebo mateřská znaménka. Nemusí je odstraňovat jenom…

  Také patříte mezi lidi, kterým příroda přála a nadělila jim několik vad na kráse? Trápí Vás a rádi byste se…
  KRÁSA A MÓDA

  Nepříjemné bradavičky na těle mohou být velkým problémem. Pokud se…

  Máme pro Vás báječný a bezbolestný způsob, jak se zbavit nevzhledných strašáků na Vašem těle, aniž byste musel navštěvovat ordinaci…
  KRÁSA A MÓDA

  Olivový olej už nikdy nepoužijete na vaření. Je totiž velmi…

  Olivový olej jistě máte i ve své kuchyni. Může se používat v té studené třeba na saláty, stejně jako se může…
  KRÁSA A MÓDA

  Staré džíny rozhodně nevyhazujte! Můžete jim dát druhý život. Poradíme…

  „Vyrostli“ jste ze starých džínů? Nebo se na nich objevila díra, kterou už byste nespravili tak, aby byla nenápadná? Pokud…
  KRÁSA A MÓDA

  Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách?…

  Letní období vyloženě láká k tomu, abyste vystavili své nohy a začali chytat bronz. Jenže léto si také žádá, abychom trošku…
  KRÁSA A MÓDA

  Je vám 35 a více let? Nebo se k tomuto…

  Stárnutí je nemilou součástí našeho života – pozitivní ale je, že nemusí být vidět. Zvolte správný účes a vypadejte tak…