Varování rodičům: Toto nejsou gumové bonbóny, ale smrtelná droga! -
Menu

Varování rodičům: Toto nejsou gumové bonbóny, ale smrtelná droga!

Na černém trhu se vyskytuje nová droga zvaná jahodový met (pozor ne med). Vypadá jako gumové či želé sladkosti a voní jako jahody. Ujistěte se, že varujete své děti!

Jde o metamfetamin s jahodovou příchutí, který dokáže zabít lidi.

Jedná se o novou třídu křišťálů zvanou „jahodový met“. Tato droga je druhem metamfetaminu, který se využívá zejména v západních státech.

Vyskytuje se také v příchutích jako například čokoláda. Rozhodně informujte své děti, že se jedná o drogu s jahodovou příchutí, která je může zabít. Jde o absolutně nepříjemnou a přímou cestu k smrti.

Křišťálový metamfetamin je syntetická droga, která je stále populárnější v zemích EU i USA. Číslo závislých na této droze se neustále zvyšuje a autority jsou bezmocné v zastavení tohoto zla, obzvláště mezi mladými lidmi.

Pokud se droga užívá nějakou tu chvíli, vyskytnou se obrovské organické a psychologické problémy. Tento prášek, malé krystaly (podobné ledu), se přijímá orálně, vdechováním, kouřením či dokonce pomocí injekční stříkačky. Jeho produkce je velmi jednoduchá a po požití intenzivně aktivuje určité buňky mozku. Jedinci, kteří drogu berou, si postupně vybudují psychologickou i fyzickou závislost.

Tato droga se vyrábí v domácích laboratořích; jeden gram stojí zhruba 70 eur. Užívá se pomocí injekční stříkačky, ve formě tablety nebo ve formě prášku na vdechování. Je nebezpečnější než heroin a kokain, protože poškozuje centrální nervový systém a mozek. Poživatelé začnou fyzicky chřadnout, vytvoří se u nich strašné ekzémy a vředy po celém těle a většina je diagnostikována s virem HIV.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Tento sirup je 10krát účinnější než antibiotika. Zničí všechny infekce…

Když jsme nemocní, tak zajdeme k lékaři, který nám předepíše léky, které si vyzvedneme v lékárně. Ano, sice nám mohou pomoci na…
ZDRAVÍ

Na střevní problémy není nic lepšího – místo předražených a…

Střevní problémy trápí stále více lidí. Je to dáno jak jejich genetikou, tak je to dáno třeba tím, co člověk…
ZDRAVÍ

Nevěděla jsem, jak účině a rychle vyléčit kašel, ale tento…

Podzim a zima jsou obdobími, kdy spousty z nás trápí nejrůznější nachlazení, především rýma či kašel. V lékárně je sice možné zakoupit…
ZDRAVÍ

LÉKAŘI VARUJÍ: Tyto malé změny obličeje mohou znamenat vážné zdravotní…

Obličej je pravděpodobně částí těla, které si na druhých lidech všímáme nejvíce. Proto mu také především ženy věnují velkou péči.…
ZDRAVÍ

Barva moči může hodně říct o vašem zdraví – zkontrolujte,…

Moč patří mezi témata, o kterých se veřejně příliš nemluví. My ale dnes trochu zboříme toto tabu, protože moč, především…
ZDRAVÍ

Blížící se infarkt je možné rozpoznat již měsíc předem podle…

Srdeční infarkt je děsivé riziko, které je strašákem pro mnoho lidí. Obvykle jej nikdo nečeká a o to hůře může…