Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost málo, jelikož vám pomůže vyčistit játra i ledviny, či působí preventivně proti rakovině. O jakou potravinu se jedná? Koupíte ji v jakémkoliv obchodě -
Menu

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost málo, jelikož vám pomůže vyčistit játra i ledviny, či působí preventivně proti rakovině. O jakou potravinu se jedná? Koupíte ji v jakémkoliv obchodě

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z teplejších částí Asie, jako je Čína, Japonsko a Indie, ale nyní se pěstuje v částech Jižní Ameriky a Afriky. Podívejte se na další informace o tomto zázraku a připravte si dokonalý čaj.

Zázvor má mnoho pozitivních účinků

Zázvor se běžně používá pro různé typy žaludečních problémů, včetně kinetózy, ranní nevolnosti, koliky, podrážděného žaludku, nadýmání, průjmu, syndromu dráždivého tračníku, nevolnosti, nevolnosti způsobené léčbou rakoviny, nevolnosti způsobené HIV, nevolnosti a zvracení po operaci, nebo nevolnosti v těhotenství.

Zázvor nejen v těhotenství

Zázvor roste v Číně, Indii, Africe, Karibiku a dalších teplých podnebích. Kořen rostliny zázvoru je známé koření se silným aroma. Je to tradiční lék v mnoha kulturách po tisíce let. Zdá se, že zázvor napomáhá i trávení. Studie zjistily, že užívání zázvoru může u některých těhotných žen snížit nevolnost a zvracení. Těhotné ženy by však měly být opatrné. Někteří odborníci se obávají, že by to mohlo zvýšit riziko potratu, zejména ve vysokých dávkách. Není považován za nebezpečný u méně než 1500 mg, ale v případě, že si nejste jisti, poraďte se se svým lékařem.

Zázvor pomáhá i při bolesti

Zdá se, že zázvor pomáhá s bolestivými obdobími. V jedné studii více než 60% žen pociťovalo, že zázvor zmírňuje bolest. Existují také důkazy, že zázvor může zmírnit bolest osteoartrózy. Může také pomoci s:

  • Revmatoidní artritidou
  • Bolestí svalů a kloubů
  • Bolestí hlavy

Díky tomuto aromatickému koření však také můžete zmenšit otok, snížit hladinu cukru v krvi, snížit cholesterol, chránit se před Alzheimerovou chorobou, urovnat srážlivost krve nebo snížit krevní tlak.

Jak zázvor konzumovat

Optimální dávky zázvoru nejsou nijak určeny. Kvalitní a účinné látky v doplňcích se mohou značně lišit od výrobce k výrobci. Tím je velmi těžké nastavit standardní dávku. Poraďte se se svým lékařem. Mnoho lidí pije zázvorové čaje nebo nealkoholické nápoje. V malých dávkách má zázvor několik vedlejších účinků. Vysoké dávky zázvoru, více než 5 gramů denně, zvyšují šanci na vedlejší účinky. Zázvor na kůži může způsobit vyrážku. Nyní se asi zajímáte, jak používat kořen zázvoru, abyste využili jeho mnoha potenciálních přínosů pro zdraví. Naštěstí je kořen zázvoru k dispozici v různých formách a může být snadno začleněn do každodenního života.

 

Čerstvý zázvor by měl mít tenkou, lesklou pokožku, kterou lze snadno seškrábnout nehtem. Měl by mít také ostré, pepřovité a ostré aroma. Zázvor, který je špatný, bude mít měkké skvrny a vlhkou texturu. Kořen zázvoru lze jíst

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…