Víte, co výrazně snižuje riziko rakoviny? Je to perla a základ orientální kuchyně. Jídlo zvané hummus. Názvu se rozhodně nemusíte bát, jelikož tento pokrm je nejenom zdravý, ale je také chutný -
Menu

Víte, co výrazně snižuje riziko rakoviny? Je to perla a základ orientální kuchyně. Jídlo zvané hummus. Názvu se rozhodně nemusíte bát, jelikož tento pokrm je nejenom zdravý, ale je také chutný

Jíst zdravé jídlo nemusí být zase až tak složité, pokud víte, co vám může prospět. Najít kombinaci, která je prospěšná a zároveň chutná může být někdy oříšek. Ne však neřešitelný problém. Pokud nevěříte, zkuste hummus. Velmi zajímavou orientální pochoutku, která navíc dokáže dobře snižovat riziko rakoviny. A to nejde o jediný klad.

Proč právě hummus? Pro vaše zdraví je nejlepší volbou

Přemýšlíte nad tím, proč právě hummus? Jelikož má mnoho pozitiv. Jak již bylo zmíněno, je skvělou volbou právě ve chvíli, kdy je vaším cílem snížit riziko rakoviny. Jelikož se jedná o jednu z nejzákeřnějších nemocí na světě, je na místě snažit se o určitou prevenci. Dále nezapomínejme také na to, že je hummus velmi dobrý zdroj bílkovin. Ty vám mohou pomoci jak k hubnutí, tak mohou pomoci budovat vaše svalstvo.

Zapomínat nelze také na to, že cizrna umí velmi dobře normalizovat hladinu cukru ve vaší krvi, což vede k tomu, že v případě cukrovky nemusíte mít nijak velké obavy. A když si toto jídlo dochutíte různým kořením, získáte pro své tělo další množství prospěšných látek. A to vše se skvělou chutí.

Statistiky hummus přímo vychvalují

Pokud vás výše uvedené informace nepřesvědčili, podívejte se na konkrétní čísla, která hummus doslova vychvalují do nebe. Když budeme konkrétní, tak studie dokazují, že kdo ho jí pravidelně, dokáže snížit riziko rakoviny až o 30 procent. U některých konkrétních typů jsou čísla ještě větší. Třeba taková rakovina tlustého střeva, kde je snížení rizika o necelých 60 procent. Jíst toto jídlo by měli i muži, jelikož u nich je reálná snížená šance na rakovinu prostaty, a to až o 45 procent.

Co je to hummus?

Jedná se o perlu a naprostý základ orientální kuchyně. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, nenechte se zmást názvem. Je to opravdová pochoutka. Hlavní složkou je vařená cizrna, která je rozmixována na pastu. Ta je dále dochucována různými druhy koření. I díky tomu jídlo neomrzí, jelikož může být pokaždé jiné. Fantazii se meze nekladou.

Chcete si připravit hummus? Přinášíme vám 3 recepty

Máte chuť na hummus? Pokud ano, můžete si ho udělat na několik způsobů. Zde je recept první, kam kromě cizrny přijde také sezamová pasta, kmín, čerstvá citronová šťáva, trocha soli a olivový olej. Vše smíchejte podle chuti. Jedná se o naprosto základní recept, ze kterého doporučujeme vycházet stále. Pokud by byla konzistence stále příliš tuhá, přidejte ještě olej, nebo klidně také vodu. Vše chvíli povařte, poté nechte vystydnout a již můžete podávat. S čím? To je na vás – co třeba arabský chléb?

Druhá možnost se lehce dotýká další exotiky, a to Mexika. K cizrně přidáte kromě výše zmíněných ingrediencí také trochu česneku, dále také koriandr, dýňová semínka a hlavně kousek avokáda. To přidá nejenom na chuti, ale také nelze zapomínat i na zajímavou barvu. Tento recept jenom potvrzuje, že se fantazii meze skutečně nekladou.

U zajímavých barevných kombinací ještě zůstaneme. Podívejte se na třetí recept na hummus, která bude lehce počeštělý. To proto, že se do něho přidá česnek, ale také červená řepa. Dále ho můžete doplnit třeba i chilli papričkami. Postup je opět velmi jednoduchý, jelikož stačí všechny ingredience v mixéru přetvořit na táhlou chutnou pastu, lehce povařit a můžete podávat.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si…

Čeká vás návštěva a vy ji chcete něčím pohostit? Jestliže ano a zároveň nevíte, čím by to mělo být, máme…
RECEPTY

Máte chuť na maso, ale máte dost klasických plátků, nebo…

Když máte chuť na maso, je několik možností, co si připravit. Když ale nechcete opakovat stále ty stejné recepty na…
RECEPTY

Běžné kuřecí řízky jistě znáte. Máte už jich dost a…

Zažíváme to téměř všichni. Když přijdeme odpoledne či navečer domů, jsme po celém dni v práci většinou tak unavení, že…
RECEPTY

U přípravy běžného pečiva potřebujete kromě jiného také mléko a…

Každému se občas stane, že potřebuje narychlo vytvořit nějakou pochoutku pro návštěvu, která se nahlásila na poslední chvíli – nebo…
RECEPTY

Nebojte se vyzkoušet nový recept na nakládaná rajčata. Chcete si…

Nakládaná rajčata patří mezi pochoutky, na které si člověk velice rychle zvykne a pak by je nejraději používal do všeho.…
RECEPTY

Najdete je na zahrádce, stejně jako je můžete koupit ve…

Začátek letních prázdnin se blíží s ním i sezóna nových brambor, které pocházejí od nás, z České republiky a mají podle mnohých…