Využijte a vyzkoušejte cvičební metodu Paula Bragga. Odstraníte bolesti zad jednou provždy a jejich spodní část dokonale posílíte. Jak na to? Podívejte se

Bolesti zad jsou problémem, který dnes trápí stále více lidí. Proto pochopitelně hledají možnosti, jak si mohou co nejvíce ulevit a jak zajistit, že bolest pomine. Jednou z osvědčených metod jsou cviky Paula Bragga. Ten žil již ve dvacátém století a byl velkým průkopníkem takzvané alternativní medicíny. A to ve smyslu toho, že lepší než léky jsou cviky, které pomohou bolest eliminovat. a jeho myšlenky můžete nyní poznat. A vyzkoušet i jím doporučované cvičební metody.

Lidské zdraví je neuvěřitelně propojeno. Vše souvisí se vším

Proč nás záda bolí? Je to například z nesprávného sezení, špatné matrace, z chybného držení těla, ale je to dáno třeba také přetěžováním. Nutno ale dodat, že metoda Paula Bragga lehce souvisí s tím, že k lidskému zdraví se vážou i jiné věci. Dostatek světla, čerstvý vzduch, zdravá strava, prostředí kde člověk žije a mnoho dalšího. A samozřejmě nelze zapomenout na pohyb a správné cviky, které mohou zádům jednoduše a také efektivně pomoci.

Nejprve myslete na prevenci a na to, aby se bolest nevracela

Než se rozhodnete pro cviky Paula Bragga, dejte také na jeho doporučení. To souvisí s tím, jak byste se měli správně chovat, aby se bolest nevracela. Jde tedy o jakousi prevenci. Tedy nezatěžovat páteř více, než sama snese, stejně jako byste se měli snažit o to, abyste seděli na dobré židli, spali na kvalitní matraci a měli dostatek pohybu. A dále už je na místě začít vykonávat jeho cviky. Vždy tak, kolik je ve vašich fyzických možnostech, pozvolna a pokud možno přirozeně.

Čtěte také: Návod, jak poskládat ubrousek do tvaru vánočního stromečku. Tomu určitě neodoláte

Zvedání hýždí a následně trupu

Toto cvičení kombinuje hned dva jednotlivé cviky. Začíná se v leže na břiše. Prvním krokem je propnout ruce, trup a také nohy tak, aby hýždě směřovaly co nejvýše a tělo vytvořilo jakousi stříšku. S té se následně přechází do takzvané polohy kočky, která je charakteristická tím, že se propne horní polovina těla a ruce a hlava míří vzhůru. Takto proveďte několik opakování tak, že budete vždy v konkrétní pozici několik vteřin držet. A to podle svých možností.

Natáčení pánve na jednu i druhou stranu

I tady se začíná na podložce, a to konkrétně tak, že zvolíte stejnou polohu, jako byste chtěli dělat kliky. A právě z této polohy pokračujete dále. Ruce necháte stále ne svém místě, ale budete naopak hýbat nohama a natáčet pánev. Když ji vytočíte směrem doleva, dáte pravou nohu mírně doprava. Cílem je tělo lehce vytáčet na jednu, následně potom na druhou stranu. I tento cvik je na místě několikrát za sebou opakovat.

Cvik označovaný jako most

Jedná se o velmi známou klasiku, kterou zná v podstatě každý. Vaším cílem je vytvořit takovou podobu těla, aby připomínalo most. A to navíc tak, že budete mít břicho a obličej směrem ke stropu, zatímco záda budou směrem k podložce. Základem této polohy jsou také pokrčené nohy a napnuté ruce. Nezapomínejte ani na to, že jak chodila, tak i dlaně musí držet na podložce. I to je základ správnosti daného cviku.

Vytvoření kolébky

Ani tento cvik není zase až tak neznámý. Spíše naopak. Můžeme ho považovat za cvik, který je poměrně populární. Název je zvolený opět proto, že lidské tělo připomíná kolébku. Ta je vytvořena tak, že si lehnete na záda, pokrčíte nohy, ty přitáhnete k hrudníku a záda lehce zvednete z podložky. Rázem je poloha vytvořena a vy ji pouze držíte. A pamatujte – čím déle, tím lépe. Mohou to být klidně i minuty držení.

Propínání bederní páteře

Poslední cvik, na který se podíváme, je v podstatě stejný, jako tomu bylo u prvního. Základem je začít na podložce s nataženýma rukama i propnutýma nohama. A to tak, aby tělo tvořilo jakousi stříšku. I u této polohy platí, že je na místě snažit se ji udržet co možná nejvíce.