Zahradník vám prozradí tajemství, jak správně na zalévání! Proč jsem to nevěděl dříve... teď mi vše kvete o sto šest -
Menu

Zahradník vám prozradí tajemství, jak správně na zalévání! Proč jsem to nevěděl dříve… teď mi vše kvete o sto šest

Jste zahradníky tělem i duší? Pokud je zahrada vaším druhým domovem, pak jste na správném místě. Právě pro vás máme dnes připravené rady od šikovného zahradníka, který sdílí tajemství svého úspěchu. Tajemství se týká speciálního zavlažování plodin během horkých letních měsíců. Horko, sucho a vysoké teploty jsou opravdovým nepřítelem rostlinek, a pokud chcete udržet krásnou zahradu i v tomto období, musíte se o ně dobře starat.

Vláha je důležitá

V létě umí být nesnesitelné horko nejen pro lidi, ale také pro rostliny. Právě rostliny dostávají v tomto parném období opravdu zabrat a mnohdy to většina z nich prostě neutáhne a zhyne. Naštěstí existuje metoda, která dokáže tento problém dokonale vyřešit.

Pokud zaléváme zeleninu, pak je vždy potřeba zalévat kořeny. Rostlinky, které vám rostou na zahradě zalévejte ve večerních hodinách, kdy už tolik nepraží slunce, jinak by se pěkně spálily. Rostliny, které máte ve skleníku, zalévejte ráno nebo dopoledne. Nejcitlivějšími druhy jsou okurky, takže ty zalévejte malým množstvím vody. Důležité také je, abyste rostlinky zalévali teplou vodou, protože studená pro ně není dobrá. Dejte si kbelík s vodou ohřát na slunce a poté jej vylijte na rostlinky.

Jednou týdně

Chcete-li, aby vám zelenina hezky rostla, musíte si ověřit vlhkost půdy. Ideální je, když je vlhkost hluboká 5 až 7 cm. Pokud je půda suchá, budete muset zalévat více. Během horka budete muset častěji kypřit půdu, aby rostlinky se rostlinky dostaly k hlubší vodě. Máte-li na zahradě stromy či keře, zalévejte je jednou týdně ve večerních hodinách velkým množstvím vody. Hlavně kořeny by měly dostat, co nejvíce vláhy.

Nejednoduší způsob

Chcete znát nejednoduší způsob zavlažování, který opravdu funguje? Nalijte vodu do plastové láhve, ale nechte v ní trochu volného prostoru na vzduch. Místo uzávěru použijte kus klasické kuchyňské houby, skrz kterou bude kapat voda. Položte láhev podélně vedle rostliny, aby voda mohla postupně kapat do kořenového prostoru. Postupně tak bude dostávat potřebnou vláhu během celého dne, a vy nebudete muset hnout prstem, jen občas dolít vodu.

Podzemní závlaha

Podzemní způsob závlahy je skvělý v tom případě, kdy je mezi rostlinkami velmi málo místa na to, aby se tam vlezla plastová láhev. Opět si ovšem připravte plastové láhve, do nichž udělejte pár otvorů v dolní části. Poté láhev naplňte vodou a zašroubujte. Vyhlubte mezi rostlinami díru a láhev do ní zasaďte. Poté ji zahrabte, aby trčel jen vrch láhve. Voda bude z láhve postupně vytékat a kořenový systém dostane dostatek potřebné vláhy.

Tisk
Nezařazené

Vzali okenní rámy, které byly na vyhození, pár trámů dřeva…

Kéž bych mohl žít někde daleko od lidí. Na místě, kde lišky dávají dobrou noc a kde stále vládne příroda…
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…