Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a posílit postavu můžete i doma. Tento soubor cvičení patří mezi nejúčinnější. Stačí pár dní a uvidíte výsledky! Jak cvičit správně? -
Menu

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a posílit postavu můžete i doma. Tento soubor cvičení patří mezi nejúčinnější. Stačí pár dní a uvidíte výsledky! Jak cvičit správně?

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat a chodit do tělocvičen, máme pro vás pár dokonalých cviků, které zvládnete doma od televize. Navíc toto cvičení není ani trochu náročné a zvládne jej opravdu každý!

Jednoduché hubnutí i pro ty, co rádi lenoší

Touha po dokonalém těle nutí spoustu lidí k tomu, aby pravidelně cvičili. Bohužel, ne všichni mají možnost, čas a chuť chodit do drahých fitness center nebo různých tělocvičen. Do namáhavém pracovní dni je jenom přirozené, že zbytek volného času raději strávíme doma.

Naštěstí jsou tu i možnosti pro ty, kteří se do fitness center nehrnou. Je to jednoduché a nenáročné cvičení doma, po kterém se budete cítiti skvěle a velice brzy si ani nedokážete představit, že by se život měl bez této relaxace obejít. Navíc toto cvičení můžete vykovávat:

  • U oblíbeného seriálu
  • Při poslechu oblíbené hudby
  • Při audioknížce

Zkrátka můžete využít toho, že jste doma a věnovat se cviční v takovém prostředí, v jakém je vám příjemně.

Jóga je ideální cvičení pro lidi, kteří nemají potřebu se za něčím nesmyslně hnát. Dejte si načas a s poklidem vyzkoušejte pár domácích cviků, díky kterým se vaše postava úžasně zpevní. Další velkou výhodou tohoto cvičení je, že se kromě zpevnění svalů dočkáte i zlepšení vlastní flexibility – a to za velice krátkou dobu!

Agaseki – cvičení i pro ty, co cvičí neradi

Jóga je cvičení, které nabízí nepřeberné množství možností. Nemusíte mít tedy obavu, že budete nuceni do stoje nebo nepohodlných pozic. Toto cvičení, které edice So Simple (Tak jednoduché) označila jako dokonalé cvičení pro líné lidi, je tak jednoduché, že jej zvládne opravdu každý.

Kromě toho, že vám cvičení Agaseki pomůže rychle a pohodlně zhubnout přímo v pohodlí vašeho domova, tak v případě, že byste po čase chtěli vyzkoušet něco náročnějšího, budete perfektně připraveni. Toto cvičení se totiž používá jako příprava těla, které není zvyklé na cvičení, před intenzivnějším tréninkem.

Stačí jen tři minuty vašeho času

Úžasné je, že vám toto cvičení nezabere téměř žádný čas. Stačí jej totiž vykonávat po pouhé tři minuty denně. Důležité ale je, abyste cvičili na lačno. Tím je toto krátké, ale účinné cvičení ideální jako ranní rozcvička ještě před snídaní.

Cvičení Agaseki pomáhá:

  • Spalovat tuk
  • Stimulovat metabolismus
  • Předcházet nespavosti
  • Probudit organismus

Tedy kromě toho, že jednoduše a rychle získáte vysněnou letní figuru do plavec, uděláte zároveň něco pro vaše nitro. Budete uvolněnější a zbavíte se zbytečného stresu.

Jak postupovat při cvičení Agaseki

První cvik začíná naprosto jednoduše. Stačí, když si lehnete na podlahu a uvolníte se. Vaše ruce by měly být položené podél vašeho těla a nohy byste měli mít mírně od sebe. Ve chvíli, kdy se budete cítit pohodlně, se uvolněně a zhluboka dýchejte. Takhle vydržte asi půl minuty.

Druhý cvik spočívá v tom, že zvednete nohy do vzduchu a následně je složíte ta, že budete připomínat žábu. To znamená, že položíte k sobě a rukama je k sobě spojíte. Pokud tak provedete správně, ucítíte, jak se vaše břišní svaly napnou. Zároveň byste měli cítit i vnitřní a zadní svaly stehenní.

V téhle pozici zůstaňte do 15 vteřin. Nezapomeňte na hluboký nádech a výdech. Dále postupujete tak, že pomalu zvednete hlavu a natáhnete ji směrem k vašim prstům. Dejte si pozor, abyste nepřenesli zátěž na krk – o posun by se měla postarat horní část vašeho těla, ne váš krk. V této pozici vydržte 19 vteřin. Nezapomeňte zhluboka dýchat.

Cvičení je téměř u konce. Nejdříve pomalu vraťte hlavu, nohy a ruce do původní polohy v těže. Nakonec ještě ohněte nohu v koleni (druhou nechte ležet) a vydržte tak 15 vteřin. Poté nohy vyměňte a celý proces opakujte.

Pokud budete cvičit pravidelně, brzy uvidíte, že se kila ztrácí a vy sami se cítíte mnohem lépe.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…
Posilování - podložka
CVIČENÍ

Jakou podložku na cvičení koupit, a k čemu všemu se…

Zejména při domácím cvičení je podložka nepostradatelná. Otlačit si kolena o tvrdou podlahu nebo cítit v pánvi každý sedleh dvakrát…