Zde je 10 životních rad ZADARMO, za které běžně platíte u Vašeho psychologa!

Výzkum ukazuje, že psychologové ze Švýcarska mají nejvyšší plat. V této zemi je jejich průměrná mzda 88,304 USD. Nicméně doporučení, které získáte od drahých specialistů, se neliší od tipů, které můžete získat od těch v jiné zemi. A pokud se zeptáte osoby, která právě vyšla z psychologické ordinace, na to, co se dozvěděla, pravděpodobně uslyšíte jednu z následujících 10 odpovědí. Je zde tedy otázka, proč byste měli platit spoustu peněz, pokud najdete odpovědi, které potřebujete, sami?

Těší nás, že s Vámi můžeme sdílet některé z nejpopulárnějších rad, které uslyšíte v každé psychologické ordinaci!

10. Většina Vašich problémů pochází z dětství. Jen se podívejte na své rodiče.

Čtěte také: Jaká jsou nejsilnější znamení zvěrokruhu?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jak se chovali Vaši rodiče? Jaké byly jejich motivy? Existuje tolik teorií, které vysvětlují, proč Vaše problémy vycházejí z Vašeho dětství. Pokud zjistíte a pochopíte, proč Vaše rodiče jednali tak, jak jednali, budete jim moc odpustit a učinit obrovský krok k přijetí sebe sama.

9. Ostatní problémy jsou ve Vaší hlavě.

Vnitřní dialog jako „měl jsem odpovídat jiným způsobem“ nebo „udělal to proto, že …“ jsou naprosto zbytečné. Nemůžeme vysvětlit činy jiných lidí: vyrůstali v jiné atmosféře a měli vlastní zkušenosti, které se liší od Vašich. Proto se při pokusu porozumět důvodům a jednání ostatních, snažíte čelit problémům, které si sami vytváříte.

8. Mluvte více o svých pocitech, nehodnoťte lidi.

„Trpím kvůli tomu, co jsi mi udělal.“

„Co jsem udělal?“

Jak se můžete vyhnout takovéto situaci? Když obviníte někoho z něčeho, snažíte se chránit. A pokud vyjádříte své pocity, dáte jim příležitost opravit situaci, zachovat si důstojnost, nebo příležitost vysvětlit svůj názor.

7. Více pečujte o sami sebe a méně pozornosti věnujte hodnocení ostatních lidí.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Srovnávání sama sebe s ostatními je špatný a zbytečný zvyk. Každý má své vlastní znalosti a finance, svou vlastní fyzickou podobu a osobní vlastnosti, touhy a úspěchy. Pokud jsme inspirováni nápady někoho, je to skvělé – tvoříme si však své vlastní touhy a cíle. Ale když zkopírujete život někoho jiného, zničíte Váš vlastní život, který byste si mohli vychutnat plnými doušky.

6. Utečte ze své komfortní zóny.

Tento tip je vhodný pro všechny sféry života. Chcete-li najít manžela, setkat se s lidmi, změnit práci, projít více pracovních pohovorů, najít Vaši vášeň, přijmout něco zajímavého pro Vás; vše, co musíte udělat, je opustit svou komfortní zónu.

5. Nastavte své hranice a nedovolte nikomu, aby je porušoval.

Ve většině případů se klienti psychologů snaží najít řešení v interakci s jinými lidmi, jako s jejich tchýní, která je vždy otravuje, rozzlobeným šéfem, nebo otravnými dospívajícími dětmi. A radou pro tyto problémy je stanovit si hranici 50 % vyřešených problémů. Pokud snášíte špatné postoje ostatních, nic nezměníte. Ale pokud chráníte své hranice, Váš soupeř Vás alespoň začne respektovat.

4. Každý den dělejte malý krok vpřed.

Zvyk se vytvoří za 20 dní a ve Vaší mysli se rozloží po dobu 20 dní. Psychologové o takovém fungování ve Vašem mozku vědí a doporučují Vám, abyste vždy udělali krok vpřed. To znamená, že pokud nemůžete říct „děkuji“ svému ​​manželovi, zapište si každý den všechny jeho dobré činy a poté, co mu za ně poděkujete, uvidíte, že není tak špatný.

3. Přemýšlejte o zkušenostech, které jste získali.

Každá stresující situace znamená, že jste vylezli ze své komfortní zóny. Znamená to také, že jste získali novou zkušenost, která Vám pomůže poučit se a předejít v budoucnosti stejné situaci. Pokud jste chodili do práce pozdě a nedostali jste roční odměnu, přímý vztah je zde zřejmý. A chcete-li vytvořit dobré vztahy s lidmi, musíte přemýšlet o všem, abyste pochopili, co je třeba udělat a jak vyřešit problémy.

2. Nechte situaci jít.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Když se pokusíte něco změnit, nepřehánějte to. Máte-li nějaké rodinné problémy a víte, co je třeba změnit, změňte je sami a nenuťte ostatní členy rodiny, aby to udělali za Vás. Můžete také změnit sami sebe a nechat situaci jít, nebo můžete donutit svou rodinu dělat to, co chcete, a pomáhat udržet nestabilní atmosféru. Výběr je na Vás.

1. Nebuďte sobě mučitelem, buďte přítelem.

Měli byste být připraveni připustit porážku a přijmout, že nemůžete ovlivnit všechno. Nepřemýšlejte o svých činech znovu a znovu a nepokládejte čas, který strávíte nad určitými činnostmi za zbytečný. Pokud se na chvíli zastavíte, znamená to, že si umožníte vzpomínat na zážitky z minulosti a jste připraveni zvolit správný směr, kterým se vydat.