Nedávno jsme se dozvěděli některé málo známé a přesto efektivní tipy, které pomáhají pracovníkům pracujícím v prádelnách dosáhnout vynikajících výsledků praní. Dnes se o ně s Vámi rádi podělíme!
Plnění pračky
[hana-code-insert name=’google‘ /]Ideální volbou je naplnění stroje na 80 % jeho kapacity. Pokud vložíte příliš mnoho prádla, nebude se řádně prát. Pokud na druhou stranu do stroje vložíte příliš málo předmětů, mohou být poškozeny.
Teplota vody
Teplota 104-140°F je považováno za optimální pro dezinfekci prádla a odstraňování nečistot. Praní ve studené vodě nezničí bakterie a prachové roztoče na oblečení a ručníkách, zatímco horká voda může poškodit tkaniny.
Mycí pomůcky
Kondicionéry mají tendenci se usazovat v látce a nakonec dělají ručníky tuhými. Abychom tomuto problému zabránili, hoteloví pracovníci používají bílý ocet. Jednoduše přidávejte 3 odměrky během praní, aby bylo prádlo měkké a bez stop prášku.
Odstranění skvrn
Chcete-li se zbavit čerstvých olejových skvrn, posypte je sladidlem nebo škrobem. Potom jednoduše prádlo vyperte.
Stopy rajčatové šťávy nebo omáčky lze snadno odstranit několika kapkami WD-40. Naneste ho na skvrnu a nechte 5-10 minut působit. Poté předmět umyjte ve studené vodě.
Chcete-li odstranit potřísněné skvrny od bílých předmětů, použijte předpírku s veškerým mycím prostředkem při 104°F. Potom spusťte mycí cyklus bělicím prostředkem.
Chcete-li odstranit kávu a skvrny od vína, namočte prádlo ve vodě a solném roztoku po dobu jedné hodiny. Poté tkaniny umyjte.
Použijte sodu na pečení, abyste se zbavili žloutnutí na bílém oblečení a odstraňte nepříjemné zápachy. Přidejte do práškového pracího prostředku nebo domácího mýdla polovinu odměrky sody na pečení a umyjte předměty v horké vodě.
Sušení
[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Odborníci doporučují uschnout mycí prostředek venku a vystavit ho slunečnímu záření. Pokud musíte použít sušičku, vložte do bubnu tenisovou kouli, aby byly Vaše ručníky měkké a načechrané.