Lítáte často letadlem? Pak si určitě přečtěte 9 věcí, které byste v letadle niky neměli dělat!

Každý let může být stresující. To, co je na zemi normální, vypadá zcela odlišně a možná nepohodlně ve vzduchu.
My jsme si pro Vás připravili seznam, co byste neměli dělat v letadle, aby Vaše cesta byla snadná a příjemná.

Reklama

1. Kontaktní čočky

[hana-code-insert name=’google‘ /]Kontaktní čočky Vaše oči zpravidla vysušují. V kombinaci se suchým vzduchem uvnitř letadla to přináší poněkud nepohodlné důsledky. Proto byste měli mít brýle, nebo jednodenní čočky, pokud máte dlouhý let. Doporučujeme také mít oční kapky.

2. Ucpané uši

Při vzletu a přistání se Vaše uši ucpávají kvůli tlakovému rozdílu. Prvním impulsem každé osoby je odstranit tento problém. Tato metoda nefunguje, ale můžete minimalizovat nepříjemné pocity následujícími způsoby:

  • Proveďte sání a polknutí. Dospělí mohou použít cukroví nebo žvýkačky, zatímco láhev vody je užitečná pro děti.
  • Zavřete a otevřete ústa jednou za čas.
  • „Odfoukněte“ Vaše uši: měli byste hluboko dýchat, pak si nos přitiskněte prsty a vydechněte, jako byste tlačili vzduch přes Vaše uši. Tato metoda by měla být používána pečlivě, zejména pokud máte alergické záchvaty nebo rýmu.
  • Pokud jsou Vaše uši stále ucpané, měli byste navštívit lékaře.

3. Ucpaný nos

Ucpaný nos přidává do uší velký tlak a může to vést až k traumatu. Samozřejmě, že po Vás nikdo nepožaduje, abyste zůstali doma, protože jste nachlazení, ale v takových případech musíte mít před spuštěním a přistáním nějaké vazokonstrikční kapky.

Reklama

4. Sezení

Během letu je krevní oběh pomalejší a sedění bez jakéhokoli pohybu zvyšuje riziko trombózy. Postupujte podle několika jednoduchých pravidel, abyste se tomu vyhnuli:

  • Postavte se a projděte se krátce po kabině.
  • Noste oblečení, které nesnížuje flexibilitu Vašeho pohybu.
  • Vezměte si boty během letu.
  • Pokud máte problémy s cirkulací krve, vezměte s sebou kompresní ponožky nebo punčochy.
  • Zkrátka si trochu zacvičte. Stačí si klidně jenom stoupat na špičky.

5. Pitný režim

[hana-code-insert name=’google‘ /]Perlivé vody jsou dalším produktem změn tlaku a může to být docela nepříjemné. Sójové nápoje stimulují proces, a proto byste neměli jíst ani pít žádné produkty zvyšující nadýmání (hnědý chléb, fazole, jablka atd.).

6. Zajistěte si správná sedadla

Každý zná pravidla: pokud máte pohybovou nemoc, neměli byste sedět na zadním sedadle. Toto pravidlo funguje i na zemi. Abyste se vyhnuli nepohodlným pocitům, je lepší zvolit přední sedadla nebo místa v blízkosti křídla. Den před letem je také rozumné postarat se o to, co jíte: nejezte nic smaženého nebo mastného, a nepijte alkohol.

7. Alkohol

Toto pravidlo existuje z několika důvodů. Za prvé, letadlo má opravdu suchý vzduch, který zvyšuje dehydrataci. Za druhé, alkohol snižuje saturaci kyslíku v krvi, což vede k apatii a ospalosti. Existuje také společný názor, že se lidé během letu rychleji opíjejí. Je lépe odmítat alkohol před a během letu nebo jej udržet na minimu.

8. Dotýkaní se objektů

Letadlo je „rodné město“ pro množství bakterií. Bývalí cestující mohli zanechat cokoli v kapsách na opěradlech a na stolech. Sanitace se nekoná po každém letu, takže všechny bakterie mohou migrovat do Vašich rukou. Nedotýkejte se žádného nadměrného množství věcí a používejte alkoholové ubrousky.

9. Používání telefonních přístrojů

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Nesnažte se odesílat fotky, když jste ve vzduchu. Je to příliš nebezpečné! Jak víte, vzlet a přistání jsou nejtěžší etapy letu. Signál Vašeho gadgetu může způsobit rušení rádiové komunikace a navigačního systému a pilot nemusí slyšet informace přenášené řídicím systémem provozu. Nezapomeňte, že když je smartphone jednoduše zablokován a nepoužíváte ho, stále vyhledává síť a jeho frekvence se může překrývat s frekvencí letadlových zařízení.

Pár pracovních telefonů nazapříčíní pád letadla, ale pokud všichni na palubě aktivně používají své gadgety, rušení bude patrné. Koneckonců trvá pár vteřin, než přepnete telefon do režimu letu.

Reklama