Míváte problém s usínáním? Pak Vám pomůže těchto 11 triků, jak dosáhnout kvalitního spánku!

Všichni víme, že spánek je životně důležitý proto, abychom fungovali na naší nejvyšší úrovni, ale někdy mejdan do pozdních hodin, příliš mnoho technologií a špatné spánkové návyky dělají těžší než kdy jindy, splnit spánkovou podmínku alespoň 8 hodin.

Reklama

Rozhodli jsme se Vám proto přinést těchto 11 jednoduchých a praktických kroků, díky nimž budou Vaše rána jasnější, Vaše dny produktivnější a Váš spánek opravdu klidný.

Cvičení

Večerní procházka je naprosto perfektní protilátka na zrychlenou mysl, která stále bzučí a přemítá nad událostmi proběhlého dne. Vypněte muziku, neudržujte žádné zvláštní tempo a užijte si pozornosti zvuků přírody. Je dokázáno, že pomalý klidný běh, či chůze pomůže Vašemu mozku přejít z aktivního na neutrální.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Rutina

Když cestujete určitou cestou každý den, děláte to téměř bez přemýšlení. Stejná koncepce platí pro spánek! Bez ohledu na to, jak jednoduchá, nebo komplikovaná Vaše rutina je (možná potřebujete, aby byly polštáře určitým způsobem ustlány), Vaše mysl pochopí, že tyto opakované akce signalizují spánek.

Reklama

Správná poloha

Pokud usínáte na straně, snažte se spát na levé straně, nikoli na té pravé. Zlepší se Vám tak trávení a průtok krve.

Spánek na zádech může působit potíže s chrápáním, protože gravitace způsobuje zapadávání jazyka do zadní části krku. Nedoporučuje se ani pro osoby trpící spánkovou apneou.

Spánek na břiše také není nejlepší nápad a je považován za nejhorší polohu pro spaní. Vyrovnává však přirozenou křivku páteře, což může vést ke snížení bolesti zad.

Pokud se jedná o preferovanou pozici, zkuste využít polštáře k pozvolnému trénování Vašeho těla ke spánku na jedné straně.

Buďte svým vlastním guru

Ne každý si může dovolit svého vlastního trenéra. Ale s touto technikou můžete všichni těžit z jejich přístupu k úspěchu. Před spaním si vždy napište své tři hlavní priority pro následující den. Dokonce i když víte, že máte na svém seznamu úkolů nejméně 15 dalších poznámek, zaměřte Vaší mysl, a následující ráno získáte okamžitý přístup k zóně produktivity.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Meditujte!

Vědomá meditace má svůj okamžik právě teď, ale pokud si nejste jisti, jak to udělat, je zde úvod, který Vám pomůže začít.

  • Pomalu a hluboce se nadechněte – nádech přes nos a výdech skrz ústa.
  • Různé myšlenky se Vám objeví na mysli, aby Vás pozdravily. Vy je uvítejte, poznejte a pak je nechte v klidu odejít.
  • Uvědomte si každou část svého těla – od vrcholu hlavy až po špičku Vašich prstů na nohou. Celé tělo vždy napněte a poté uvolněte. Opakujte, dokud se nebudete cítit úplně v klidu.

Čtěte!

Kdo Vás napadne, když slyšíte slovo ‚úspěch‘? Barack Obama? Bill Gates? Ariana Huffingtonová? V pořádku, Vaše sny mohou být skromnější než prezidenta USA (nebo možná taky ne, kdo ví?). Jediná věc, kterou tito lidé mají společnou, kromě závratných výšek profesionálních úspěchů, je, že četli dříve, než šli spát. Duševní proces, který je nutný k přesunu naší mysli od každodenních obav k obavám o charakter, je klíčovou součástí vypínání.

Odpojte se!

Všichni jsme vinni! Každý z nás před spaním kontroluje své účty na sociálních sítích a e-maily. Je to ale správně? Upřímně, je to strašný zvyk. Vyzařované umělé světlo narušuje chemické látky v našem mozku, které podporují spánek. Máte-li tedy problém s usínáním pak byste měli být na sebe přísní a dodržovat pravidlo „bez obrazovky před spaním“. Věřte, nebo ne, budete nám děkovat!

Používejte afirmace

Možná se budete zpočátku cítit trochu hloupě, ale vězte, že opakování vět jako např. „Zbavuji se dnešních obav a věřím, že zítřek přinese úspěch a radost.“ nebo „Jsem šikovná a krásná žena.“, Vám přinese úspěch. Opakování pozitivní mantry před zrcadlem může totiž silným způsobem podvědomě ovlivňovat mysl při spánku.

Připravte se na ranní rutinu

Dokonce i kdybyste věrně dodržovali výše uvedené kroky a dosáhli nejlepšího spánku v životě, ztratíte to, jakmile nemáte ráno naučenou rutinu a zběsile hledáte čistou košili nebo klíče od auta. Vše si proto vždy v noci před tím připravte, abyste se mohli uvolnit a vstávat z postele s radostí.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Buďte konzistentní

Úspěch a pozitivní myšlení jdou ruku v ruce, takže skutečnost, že jít do postele po půlnoci, máte spojeno s opakovanými negativními způsoby myšlení, znamená to, že pozdní noci jsou pro Vás nepřípustné, pokud chcete zvýšit kvalitu Vašeho spánku.

Odložte své starosti stranou

V průběhu dne shromažďujete stovky (ne-li tisíce) myšlenek: starosti a úspěchy od změny života až po zcela bezvýznamné. Zaznamenávání výzev a upozornění Vašeho dne do diáře není jen terapeutické, ale také to pomůže uvolnit prostor pro ještě větší a lepší nápady následujícího dne.

 

Reklama