Většina z nás si myslí, že tyto příznaky jsou důsledkem tvrdé práce. Mohou však být také způsobeny nízkou hladinou hořčíku a vitaminu K v našem těle. Tento článek je o rychlých radách a faktech, kteér potřebujete vědět právě o těchto důležitých mikroelementech, takže čtěte pozorně!
Výhody:
Hořčík se účastní nejméně 300 různých chemických reakcí v našem těle. Pomáhá převést potraviny na energii a vytvářet nové bílkoviny z aminokyselin.
To je důvod, proč se používá ke zmírnění úzkosti, stresu a boje proti únavě.
Hořčík může zabránit častým bolestem hlavy a dokonce pomáhá při léčbě migrény. Jeho nedostatek snižuje hadinu serotoninu a způsobuje tak zůžení krevních cév a ovlivňuje fungování neurotransmiterů. Nízká hladina hořčíku může vést k depresím a nespavosti.[hana-code-insert name=’google‘ /]
Zde jsou hlaví zdroje pro získávání denní dávky hořčíku
Špenáchat
Ořechy
Hnedá rýže
Chléb
Ryby
Maso
Avokádo
Výhody:
Vytamin K syntetizuje bílkoviny, které jsou nezbytné pro srážení krve a zastavení krvácení. Nedostatek může způsobit nadměrné podlitiny nebo krvácení.
Jiné výhody vitaminu K, které byly zjištěny, ale nejsou vědecky prokázány zahrnují snížení rizika Alzheimerovy choroby a rakovinu prostaty.
Spolupracuje taktéž s vitaminem D, aby vedl vápník do kostí a pomohl je navízat, aby naše kosti byly silnější. Nízká hladina vitaminu K může vést ke zvýšení rizika vzniku zlomenin.
Zdroje:
Byliny jako je bazalka, šalvěj, tymián, petržel, koriandr, majoránka nebo pažitka obsahují právě tento vitamin.
Zelená listová zelenina – špenát, zelená hořčice, zelené listy listové zeleniny.
Jarní cibulka, zahradní řeřicha, římský salát, celer, ledový salát, růžičková kapusta, brokolice, zelí, květák.
Před tím, než začnete užívat přísady hořčíku a vitaminu K, vyhledejte radu svého lékaře, protože nadměrné užívání vitaminů může způsobit nežádoucí účinky. Zdravá a vyvážená strava může poskytnout vašemu tělu více potřebného hořčíku a vitaminu K.