Trápí vás kuří oko? K léčbě využijte tuto babskou radu s bylinou, kterou všichni přehlížíme

Kuří oko znamená zdravotní problém, který se týká nohou. Nejenže je tento problém nepěkný, a to zejména když chcete nosit letní obuv, je také velice bolestivý. Je způsoben nadměrným tlakem či třením. Nikdy se sami nepouštějte do odřezávání této tvrdé kůže – vše nechte na odbornících. Anebo si přece jen můžete pomoci sami. Zkuste některé babské rady – představujeme vám ty nejběžnější a nejúčinnější z nich.

Reklama

Vlaštovičník

Vlaštovičník je běžný plevel, který poznáme podle nápadných žlutých květů. Pokud si však tyto květy chceme natrhat, zjistíme, že ze zlomeného stonku vytéká žlutá šťáva. A právě ta je to, co můžete použít na kuří oka! To, že se vlaštovičník používá na bradavice je všeobecně známý fakt, ale na kuří oka? Funguje stejným způsobem. Pokud budete kuří oko pravidelně potírat žlutou šťávou z vlaštovičníku, může kuří oko postupem času samo odpadnout – podobně jako bradavice.

Rozchodník ostrý

Na rozchodník ostrý pozor – je to jedovatá rostlina. Rozhodně se vyvarujte jejího kontaktu s očima, protože může vést k trvalému poškození zraku. Z této rostliny také vytéká šťáva, která se dá použít na kuří oka. Je ale potřeba myslet na to, že toto řešení je radikální a nebezpečné.

Citron

Léčba kuřího oka s pomocí citronu může být poněkud zdlouhavá, protože kolečko citronu musíte na tři dny ponořit v octu. Teprve poté ho můžete přiložit na kuří oko. Problém ale spočívá v tom, že tento citron byste měli mít přiložen ke kuřímu oku také po dobu tří dnů – což je pro mnohé z nás nereálné. Zkuste tedy alespoň tekutinu, kterou si vyrobíte z citronové šťávy, octa a nadrobno pokrájené cibule. Potírejte tak často, jak vás napadne.

Reklama

Kopřiva

Popálení kopřivou je nepříjemné, ale skutečně může být zdravé, jak nám říkaly naše babičky. Nemusíte si drasticky nořit nohy do kopřiv a nechávat se jimi popálit. Postačí vám, když si několik kopřiv nasbíráte (například s pomocí rukavic) a připravíte si z ní lázeň na nohy nebo tinkturu. Nebojte se, není to vůbec složité.

  • Na kopřivovou lázeň stačí listy a stonky kopřivy namočit přes noc ve vodě. Poté slijte – kopřivy můžete vyhodit, tekutinu si zahřejte. Ponořte do ní nohy na minimálně 20 minut.
  • Tinktura je o něco náročnější – ale jen časově. Kořeny kopřivy nakrájejte najemno a přidejte do lahve s destilátem (vodka nebo slivovice). Nechte dva týdny na teplém místě. Poté můžete tinkturu aplikovat přímo na kuří oka.
Reklama