Do pračky před zapnutím dala papírový kapesníček. Když prádlo vytáhla bylo dokonalé. Proč byste to měli dělat také?

Kdo doma pravidelně pere, ten ví že to není až tak jednoduchá činnost. Ano, hlavní práci sice udělá pračka, ale pokud je uděláno něco špatně, přinese prací cyklus více problémů než radosti. Prádlo nemusí být doprané, může být obarvené, stejně jako se může srazit. A i když vše dopadne dobře, objevit se může jiný problém.

Reklama

Vadí vám žmolky a nitě?

Prádlo sice můžete dokonale vyprat, ale když ho vytahujete ven, tak si všimnete, že na něm jsou drobné žmolky, ale i kusy nití. Ty se na něho přilepí vlivem vlhkosti, ale i statické elektřiny. Jak si s ním poradit? Kdo má sušičku, dá prádlo do ní a ta vše vyřeší. Kdo ji ale nemá, nebo chce prádlo sušit venku, musí tento problém řešit už během praní. A jak? Je to jednodušším, než si myslíte. Postačí jenom jeden pohyb navíc a věc, která vás v nákladech vyjde na zhruba pár desetníků.

Použijte to, do čeho smrkáte

Tím, co musíte použít při praní, je skutečně kapesník. A jak na jeho použití? Je to jednodušší, než si myslíte. Kdykoliv budete prát, tak ho přidejte do bubnu společně s prádlem. Díky svým vlastnostem dokáže výrazně přitahovat různé kusy žmolků a také kusy nití. Po praní uvidíte, že vaše prádlo bude dokonale čisté a že kapesník bude plný nečistot. Kdo nezkusil, ten neuvěří.

Neměl by být obyčejný

Jaký kapesník ale zvolit? Neměl by to být ani ten látkový, ani ten co je tenký papírový. Ideální volbou jsou takzvané vlhčené kapesníky, které nejsou ani z látky, ani z obyčejného papíru. To je materiál, který přežije celý proces praní a také zajistí, že prádlo bude bez jakýchkoliv drobných nečistot. Také si pamatujte, že je třeba používat vždy čistý. Po vyprání ho proto nenechávejte uschnou, ale vyhoďte ho a na další várku použijte jiný. A co byste dále měli vědět? Snad už jenom to, že i na celou várku postačí vždy jenom jeden. Zkuste a uvidíte. Žmolky, vlny a další věci budou minulostí.

Reklama